Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem igazán...

Miért van az, hogy nem igazán szeretek egyedül lenni (5 éve egyedül élek), de közben nem is akarok senkit magam mellé (se embert, se állatot)?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nagyon nagy teher lenne nekem és rengeteg felelősség, amire nincs szükségem. Továbbá időm sem lenne másra (magamra sincs elég időm), se erőm. Ismerősökkel, barátokkal, kollégáimmal rövid beszélgetések még elférnek, bár néha azokat is nehezen viselem. Nem velük van bajom, csak nem értek egyet és teljesen felesleges vitatkozni velük, így untatnak, de nem akarom megbántani őket, hogy azt mondom hallgassanak el... :/

Éltem albérletben 2 másik értelmes emberrel 3 évig, úgyhogy nem lehet azt mondani, hogy csak rossz élményeim vannak a másokkal való együttélés terén. Mikor a családommal éltem, az elég nehéz időszak volt, mert én mindig rendet tartottam magam körül, de ezt apámat nem érdekelte (sáros cipővel mászkált a szobákban, leöntötte valamivel az asztalt, nem takarította el, igazából mint valami király él(t))... A nők terén meg képtelen vagyok elviselni a felesleges drámázást apró dolgok miatt, és ilyenekkel könnyedén felmérgelnek és ha lehet ilyenkor el is megyek a közelükből.



#egyedül #társasággal
2014. jan. 12. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
mert társas lényeg vagyunk,ahol szeretünk adni és kapni törődést,szeretet,ez be van programozva...szerintem félsz konfrontálódni,pedig az életben sajnos ezt nem lehet kikerülni,azaz igazi szeretet amikor a másik hibáival és gondjaival együtt képes vagy szeretni és nem menekülni...a nők általában azért "drámáznak" hogy a kapcsolatot jó irányba tereljék pusztán szeretetből,te ezt értheted félre...nem minden nő "drámás" minden kis semmiségen..lehet épp érted mondja,értetek...amúgy én is így vagyok vele és én is rendszerető vagyok, megértelek:)
2014. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
első vagyok kihagytam,hogy a konfrontálódás alatt te is épülsz ,tanulsz a másik fél is ez egyfajta tanulás is,épülés mindkét félnek persze nem szabad túlnőni és akaratoskodni az nem vezet jóra a cél a helyes irány és szeretet!!
2014. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyszerűen értelmes társaságra vágysz, ami nincs.

a rossztapasztalatodvan stb kifogásokat én is ismerem. hasonló ember vagyok, és valami idóta mindig meg akarja magyarázni nekem, miért vagyok olyan amilyen, vagy hogy enm vagyok elég optimista.

nekem lenne pár tippem arra, hogy rázd le az ilyeneket, ha gondolod megírom privátban.


az állatokkal is egyetértek, egy élőlénnyel kapcsolatot fenntartani és törődni vele energia. legalább ne maz a fajta vagy, aki belecsinál egy gyereket a világba, és nem foglalkozik vele, meg természetesnek vesz mindent maga körül, empatikus készsége meg 0.


ez a konfrontálódás marhaság. az nem épít semmit hogy suttyó módjára ordibáltok egymással. ha a konfrontálódás építene, akkor mindenki panaaszkodna a főnökének, visszaszólna a szüleinek, leütné a kötekedőket az utcán. de mivel kirúgnak, kitesznek és összevernek, ha pampogsz, nem épít a konfrontáció.


"nőkkel" meg nem kell foglalkozni. ha gondolod hozzájuk is adhatok tippeket privátban.

2014. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!