Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakulhat ki az emberben...

Miért alakulhat ki az emberben egy másik emberrel szemben előítélet?


2014. jan. 13. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nevelés.
2014. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rossz tapasztalatok miatt.
2014. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem az embernek mindig mindenben van valami előítélete, mert következtetéseket von le mindenről és mindig addigi tapasztalatainkat vesszük elő és ezektől függ, hogy milyen véleményt fogunk alkotni. tehát legyen az pozitív vagy negatív, de valami véleményed van és onnantól kezdve eldöntöd, hogy ragaszkodsz ahhoz vagy félreteszed és meglátod mi lesz a későbbi véleményed
2014. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha cigány akkor egyértelmű.
2014. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sziasztok, kösz a válaszokat, én is kb. abban gondolkodtam, amit az első három hozzászóló említ - a gyerekek viselkedéséből kiindulva - egy felnőtt személy előítéletes magatartása többek közt valószínűleg egyes tapasztalatokkal (általánosítás) és a neveléssel (minta) lehet összefüggésben/ valójában egyfajta korlátot, szűklátókörűséget jelenthet
2014. jan. 14. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a szűk látókörűség szerintem az amikor rögtön görcsösen szorítod az első benyomásodat ahelyett, hogy elengednéd és kicsit később markolsz rá megint amikor többet tudsz a dologról, de a szűk látókörűek mindig azt hiszik, hogy ők már mindenben olyan járatosak és tapasztaltak, hogy nincs szükségük további vizsgálódásra.
2014. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!