Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak úgy oda, ha...

Miért vannak úgy oda, ha Afrikában, Ázsiában, Indiában éheznek az emberek, mikor Magyarországon is rengetegen éheznek?

Figyelt kérdés

Azt látom ismerőseimen, hogy ha látnak Afrikai éhezőkről képet sajnálják őket, és szomorkodnak, hogy rossz nekik, nem lehet jó ott lakni, szegények!

De ha Magyarországon látnak éhezőket, az valahogy nem nagyon izgatja őkez...


De elég sokan éheznek Magyarországon is! Az miért nem olyan megrendítő?



2014. jan. 14. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehet sokan le fognak pontozni, de akkor is felvetődik a kérdés: Afrikában miért éheznek? mert sem az éghajlat, sem semmi nem kedvez szerencsétleneknek ahhoz, hogy valamibe bele is kezdjenek. A magyarokon miért nem rökönyödnek meg annyian? Mert itt az éghajlat olyan, hogy ha van egy kis talpnyi földje, már vethetne valamit, babot, borsót, krumplit, annyit amennyi kell, és máris lenne annyi asztalravalója, hogy ne haljon éhen! Mindenki az önmaga sorsa kovácsa, de nagyon sokan tehetnek arról, hogy ott tartanak ahol! Én sem úszkálok a pénzben, de rengeteget segít a konyhára, hogy van egy picike kertem, nem kell mindent megvennem, bár ez tény és való munkával jár! Ez csak egy példa. A magyar társadalomban az a baj, hogy mindenki akar pénzt, a kétkezi munka fogalma viszont büdös! Tisztelet a kivételnek! Rengeteg olyan is van, aki viszont szegény, hiába dolgozik, de ők legalább próbálkoznak! Afrikában mivel próbálkoznának??? Na például ezért nem rökönyödnek meg a magyarok helyzetén! Minden adott, csak meg kellene mozdulni!
2014. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy az emberek inkább észreveszik azt, amit úgyse tudnak megoldani, mint azt amiben konkrétan, segítőként részt vehetnének.


Jó az amit az első ír, viszont az éhezők zöme nem rendelkezik telekkel, és nem is felnőtt, hanem gyerek. Mármint ami engem megérint az itthoni éhezők körében.

Aki egy lepukkant ezer éves elhanyagolt panelban él, vagy olyan házba aminek nincs udvara, annak esélye sincs megtermelnie semmit. Azokon akiknek a termesztésre, vagy állatok nevelésére lehetősége volt, az kapott is segítséget a mindenki lakjon jól alapítványtól.

Azonban ez szűk réteget érintett csak.


A szülőknek meg kellene mozdulni, és legalább a segélyt nem piára meg cigire költeni, hanem kajára.

2014. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak az hiszi, hogy akinek van kertje, megtudja termelni magának az ennivalóját.

Ahhoz, hogy legyen termése kell vetőmag, vegyszerek, locsolás stb. és sok munka.

De ha nem jó az időjárás, akkor nem terem neki semmi.

Nekem van kertem, de pár év óta nem vetem be, mert többe került az a pár kiló zöldség, mintha megvenném boltban.

2014. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismét az 1-es vagyok!


Amit írtam, csak egy példa! Abból kifolyólag, hogy ahol én pl élek, ott a városban kb 90% kertes házban él, amihez ugye van telek. Ismerek számtalan olyat, akinek szinte csak kenyérre, és a számlákra futja, de a kertje gazban áll, nincs benne semmi, és naponta elsírja hogy milyen drága a krumpli, milyen drága a zöldség, milyen drága ez meg az... holott ha heti egy napot rászánna tavasztól őszig ( mivel természetesen a többségnek munkája sincs rendes, csak napszám, meg időszakos ilyen olyan melók, sőt van olyan is, aki azt mondja, hogy nem megy napszámba, mert méltatlan, és inkább megy könyörögni a segélyért), akkor legalább ami fillérekből megteremthető egy kis energia ráfordítással, máris több minden juthatna az asztalra. Nem zsíros kenyér, hanem főzelék, zöldségleves vagy valami... Aki panelban él, annak természetesen más a helyzete, és a gyermekeknek is. Az olyan szülőt, aki pedig elissza, eldohányozza a pénzt, úgy, hogy a gyerekeinek nincs mit enni, őszintén és finoman szólva megrugdosnám! Ez az én véleményem...

2014. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A magyarországi éhezőket nem mutatja annyit a tévé. Meg van némi előítélet, és ezért ugye a cigánygyerekeket nem szokás sajnálni.


Azért tegyük hozzá, hogy Ázsiában és Afrikában az éhezés/szomjazás nagyságrendekkel nagyobb probléma, mint Európában, még ha itt is nagy a szegénység.

2014. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mer az afrikaiakat elég sajnálni és nem kell semmit sem tenni.

Viszont ha észrevennék az itthoni éhezőket, akkor felmerülne a kérdés, hogyha ennyire sajnálják őket, akkor miért nem próbálnak segíteni valahogyan.

Szerintem amíg itthon vannak éhező gyerekek, addig nem az afrikaiaknak kéne gyűjteni. Ráadásul az kb. annyit ér, mint a tengerbe öntött víz. Itthon legalább észrevehetőbb hatása lenne. Meg eleve mindenkinek a saját környezetét kéne megpróbálnia megváltoztatni. Biztos nem véletlen a mondás, hogy gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!

2014. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező!
2014. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Én elköltöztem Keszthelyről egy földszinti lakásból,egész életemben itt laktam!3éve kertes házban lakok egy faluban,nem szorulnék rá de termelek pl.:Krumpli,borsó,zöldbab,csemege kukorica,paprika,paradicsom, káposzta,uborka,répa,4 féle hagyma,cukkini,patiszon,kapor...stb,gyümölcs. :eper,meggy,alma,körte,szilva,barack,ribizli,ringó!Ezekből a zöldségekből gyümölcsökből annyit termelek hogy egész évben elég legyen! A többi hely ami maradt az udvarban ott a füvet kaszával vágom és a nyuljaimnak adom,a kukoricát ami a csirkeknek adok azt a kombájn amit elhagyott azt össze (kórészom,lécskálom)!Szóval a hús is egy része még van!A telken a házzal együtt 2000 negyzetmeter!Szóval akinek van valami kis földje az ne panaszkodjon hogy éhes!


f/27

2014. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon nincs mennyiségi éhezés, csak minőségi.

Ha megnézed a legcsóróbbak a legdagadtabbak.

2014. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
De ez biztos, hogy Magyarországon valaki éhezik? Mert amikor ilyen munkanélkülieket mutatnak a tévében, azoknak is cigi van a kezükben és hát nem csontsoványak, sőt néha olyan kövér romákat mutatnak, hogy szörnyű. A mi kisvárosunkban nincs se hajléktalan, se kukázó, én pl. nem tudom kinek adni a maradék kajákat, mert egy éhezőt sem ismerek vagy látok. :(
2014. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!