Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kontaktlencséhez tudtok a...

Kontaktlencséhez tudtok a folyadék hordására alternatív ötletet, hogy kis méreten is elférjen, akár zsebben hordva is? Rengetegen hordunk kontaktlencsét, és mégis mintha Magyarországon semmi alternatíva nem lenne erre.

Figyelt kérdés

Elsősorban hordozhatóság érdekel, éppen ezért saját ötleteket is szívesen veszek, nektek mi vált be, miben lehetne kis méreten biztonságosan hordani a kontaktlencse lemosására és tisztítására való folyadékot?


Nem egyszer volt már velem, hogy belement valami a szemembe - olyan munkahelyen és munkakörben is előfordul, ahol amúgy nem is gondolná az ember, és irodai környezetben védőszemüveget hordani hülyén jönne ki. Ilyenkor mindig jó lett volna ha ki tudom venni egy rövid időre a lencséket és letisztítani az erre való folyadékkal, de azt a fél literes lemosó palackot nem hogy zsebre vágni, de még táskában sem igazán praktikus hordani.


Szívesen vennék ötletet arra, mibe lehetne átönteni, valami kis tárolóba, amiből adagolni is lehetne kellő precizitással.



A kérdés második része ugyanúgy funkcionális, bár egészen kis részben azért esztétikum miatt is kérdezném - itthon lehet kapni magára a kontaktlencse tárolójára áttetsző tárolót, vagy ha minden kötél szakad, legalább fehér helyett valami sötétebbet, esetleg feketét?


Áttetsző lenne a legjobb, mert úgy könnyen látom ha esetleg feltapad a tartó "kupakjára", aki hordott valaha lágy kontaktlencsét, az tudja miről beszélek. (a sötét és fekete változat értelemszerűen már nem életbevágó, igaz az is a szemem nyugtatására lenne, de az csak azért mert a fehér-kék ritka csúnya ha az ember egy egészen kicsit is fogékony ilyen szempontból is választani.)



Minden választ előre is köszönök, a kisméretű folyadéktárolás és az átlátszó lencsetartó valóban fontos lenne.


2011. febr. 22. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Folyadéktárolásra üres és jól kimosott visine szemcsepp flakonja. Ez puha műanyag, összenyomva fel lehet vele szippantani a folyadékot. Kicsit macerás, de megoldható. Átlátszó lencsetartóról nem tudok semmit.
2011. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, megnéztem, a visine flakon még könnyebben feltölthető, mert ki lehet pattintani a tetejét, és simán bele tudod nyomni a folyadékot. :)
2011. febr. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pedig mennyire kézenfekvő! :-)

Nagyon szépen köszönöm! Akkor a kérdés első fele már meg is van válaszolva.

2011. febr. 22. 07:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, ugye a bonyolult dolgok néha milyen egyszerűek. :)
2011. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én eleve kicsi flakonosat veszek mindig. A Rossmannban is van és a Bausch & Lomb Bio true folyadék is létezik 60 ml-es kiszerelésben.
2011. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen egészen pici kiszerelés, nálam olyan szokott lenni.

Lencsetartóból meg elég sok fajtát lehet kapni az optikákban, én kaptam egyszer egy sötétkék csillagjegyeset, amihez van egy külön külső tartó is, egy apró tükörrel... szerintem ha körülnézel, biztos találsz olyat, ami megfelel neked.

2011. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!