Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban ilyen jól keresnek az...

Valóban ilyen jól keresnek az emberek Magyarországon vagy csak rengetegen trollkodnak ebben a topikban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Mo. minimum 2/3-a havi 80-150 ezer forint között keres. Fiatal pályakezdőként viszont nagyrészt munkája sincs az embernek. Ha magamból indulok ki és a környezetemből, akkor ezt tudom mondani.

1 éve vagyok munkanélküli diplomás. Nem egyedül. Olyan emberek vannak hozzám hasonló helyzetben, akik egész életükben szorgalmasak voltak és kitűnő tanulók. A csoporttársaim nagy része vagy továbbtanult, vagy ismerősnél és családban dolgozgat.

1-2 ember van az 50-ből, akinek munkahelye van, de ahhoz semmi köze a diplomájának, mert érettségivel is el lehet végezni azt a munkakört.

Erre minden "ki mennyit keres és mit dolgozik?" kérdésre olyan válaszok jönnek nagyrészt, hogy legalább 300 ezret keresnek 20 éves koruk óta, diploma nélkül, stb...

Ilyenkor persze egyből arra gondolok, hogy egy lúzer vagyok, akinek semmi keresnivalója a Földön, ha mindenki más ilyen jól boldogul. Egyszer nem lehet olyat olvasni, hogy "80-ért vagyok munkás egy gyárban".


Mi ennek az oka? Ezek vajon mennyire komoly válaszok? Kezdek valóban parázni, hogy én vagyok a világ szerencsétlenje.


2014. jan. 1. 20:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%

Milyen diplomad van? Nem ketlem, hogy kemenyen dolgoztal erte, de csak olyan kepzest erdemes elkezdeni, amivel munkat is talalsz.

Nem sok munkanelkuli orvost vagy villamosmernokot ismerek.

2014. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
Tanár vagyok. Még sosem voltam munkanélküli. 232000ft a bérem. 42N
2014. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Nem lehet mindenki villamosmérnök meg orvos.
2014. jan. 1. 20:14
 4/47 anonim ***** válasza:
48%
Ja, de nem is kell mindenkinek 300-at keresnie...
2014. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Szóval ide csak villamosmérnökök meg orvosok írnak. Értem. :D
2014. jan. 1. 20:19
 6/47 anonim ***** válasza:
51%

Korábban én is azt gondoltam, hogy a diploma segít és egy jó élet záloga, de amikor az első munkahelyem után két évnél tovább kerestem munkát diplomával akkor megváltozott a véleményem.


Az a véleményem, hogy diplomának csak akkor van értelme, ha valami keresett dolgot tanultál és penge vagy belőle. Pl. minőségbiztosítás itt felénk. Vagy normális egyetemi diploma egy hozzá való életpályával amit lehetőleg a felmenők is támogatnak. Jogi, orvosi. Az ilyen tucat főiskolai diplomáknak nem sok értelmük van.


Máskülönben csak egy indok lesz, hogy bizonyos munkákat ne vállalj el.


Közben meg a szakmunkások (egy normálisabb ács, bádogos, kőműves, burkoló, csőszerelő, stb.) most már 2-300ezret megkaphatnak, mert egyre kevesebb aki ért is valamihez és dolgozni is tud/akar.


Az értékesítők egy jó személyiséggel és termékkel egy szál érettségivel besöpörnek 4-500ezertől felfele.


Nem ragozom, de szerintem van aki megkeresi a maga 300 -át, meg van aki a 100-nak is örülne.

2014. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
81%

Ennek egyszerűen az az oka hogy aki keveset keres nem szokott dicsekedni a fizetésével.


Nálunk így másodéves mérnökinformatikán még senkinek sincs diplomája de már minden második embernek van szakmába vágó diákmunkája, átlag fizetés olyan nettó 60-80ezer úgy hogy heti 2 napot dolgozunk.

2014. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben meg olyan emberek vannak többségben, akik fiatalként is jól keresnek. Én magam is ilyen vagyok.


Nyilván mindenki önnön magához hasonló körökben mozog leginkább. Elmondtad, hogy a lakosság 2/3-a mennyit keres. A maradék 1/3 meg nyilván ennél többet. Ők akkor úgy néz ki valamiért túl vannak reprezentálva ezen az oldalon. Valamiért többet járnak ide.


Szinte nincs olyan ismerősöm, aki nem jutott diploma után egyből munkához, ami még jól is fizet (min. 150 ezer).


De hát nézzük meg kik az "ismerősei" mindenkinek.

Például régi osztálytársak. Jellemző, hogy ha egy iskolába jártál valakivel, akkor hasonló szociális környezetetek van többnyire (ha általános vagy középiskoláról beszélünk, akkor jellemző hogy vannak külön "elit", "átlag", "átlag alatti" iskolák) vagy pedig ugyanolyan végzettségetek (felsőoktatás). Ha meg egyfajta, azonos végzettségűekkel vagy ismerősi viszonyban, akkor ők naná, hogy pont olyan esélyekkel találnak munkát, mint te.


Én pénzügyes vagyok és az ismerőseim többsége is pénzügyi, mérnöki, informatikai végzettségű. Ezen egyszerű oknál fogva az ismerőseim többsége fiatalon is jó állásban dolgozik, átlagon felüli fizetésért. Hirtelen 50-ből csak 4-5 munkanélkülit tudnék mondani. Ők is volt oroszos egyetemi szaktársaim, akik mindössze egy alapszakos bölcsészdiplomával rendelkeznek.


27/F

2014. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes amit írsz.

A nővérem diplomás közgazdász ő bizony havi 300 ezret keres. A férje mérnökként megkeresi majdnem az 500 ezret( vezető beosztás)

Van egy jó barátnőm akinek a 8 általánosa mellett, talán elvégezte a 2 éves gyors és gépírói tanfolyamot. Mégis ez a nő havonta 2-300 ezreket keres meg, úgy, hogy közben a párja világkörüli utakra viszi állandóan. Egyszerű táncosnő. (ez is élet)

Nekem nincs diplomám csak szakmám (az se nagy szám).. mindig volt munkám, most is dolgozom, sőt sokat dolgozom. Mivel 12 órázom sokszor így bizony hazaviszem sokszor a 200 ezret..

A gond az, hogy a sok diplomának semmi haszna, de mivel van így a törvény értelmében többet kell fizetniük a munkaadóknak. Ők viszont inkább fizetnek egy nem diplomásnak aki ugyanazt a munkát kevesebb bérért is megcsinálja, és ami a lényeg.Tőle nem fgoja hallani ezt a mondatot soha

"nem azért diplomáztam, hogy azt csináljam amit egy szakmunkás"

2014. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Multinal ahol dolgoztam, ott tenyleg jo fizetesek voltak, amikor kileptem, az utolso berem netto 306 ezer volt. Persze nem mindegy hogy ki honnan ir, mert Budapesten eleve magasabb berek vannak.
2014. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!