Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sokan nem...

Miért van az, hogy sokan nem értenek meg, vagy csak ezt én érzem így?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre két lehetséges válasz van:

1. teljesen igazad van, velem is előfordult,

2. kommunikáció probléma:

2.a. te nem tudsz a nyelvükön beszélni, egyszerű szavakat használni vagy részletesen elmondani, amit szeretnél, jobban kifejteni;

2.b. a hallgatóságod annyira passzív és érdektelen és ez a passzivitás egyben a konfortzónájukat is jelenti, hogy egyszerűen nem akarnak segíteni neked. Hányszor és hányszor volt az, hogy láttam, amikor ők sznevedtek ugyanabban a problémában, mint én és akkor csak fogták a fejüket. Ha pedig segíteni szerettem volna, akkor csak legyintettek, hogy úgysem tudom én azt.

A 2.b. pont sajnos a XXI. század egyik legnagyobb betegsége, már-már járványa.

2014. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát erre mi neked most itt biztosan nem fogunk tudni válaszolni...
2014. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudunk, se rólad, se a szitukról, amikor nem értenek meg...


-Lehet, hogy nagyon rosszul látod a dolgokat, hülyeségeket csinálsz, és az emberek többsége nem ért veled egyet.


-Az ellenkezője is lehet. Tehát hogy nagyon is jól látod a dolgokat, általában igazad van, jókat teszel. (Tehát jó vagy.) Viszont felháborodsz azon, hogy mások máshogy tesznek, rosszt tesznek és te nem érted őket. (Naiv is vagy.) Vagyis igazad van, hogy jót teszel, és hgoy jó lenne, ha más is így tenne. De nekik ez nem jut el az agyukig. És ha még ezek tetejébe megakarod őket változtatni, példabeszédeket tartasz, akkor bizony nem, nem fognak megérteni, dilisnek fognak tartani, hogy fárasztod őket. Mert nekik kényelmesebb rossznak lenni, másokat kihasználni, vagy egyéne válogatja, hogy mit is...


Nos nem tudjuk a hátteredet, de az biztos, hogy jobb, ha kevesebbet foglalkozol mások véleményével, és akkor jobb lesz.

2014. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!