Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked mi a célod az életben?

Neked mi a célod az életben?

Figyelt kérdés

Van az az idézet, hogy "Ha nem kapod meg amit akarsz, szenvedsz... de ha pontosan azt kapod meg, amit akartál, akkor is szenvedsz, mert onnantól már nincs mibe kapaszkodnod..."


kis tinike vagyok még annak ellenére, hogy sokan mondják rám, hogy érettebb vagyok jóval a koromnál. Eddig azért "tartottam ki", mert hogy én majd megtalálom a nagy Őt, és érte érdemes addig jónak lennem, küzdeni, boldognak lenni és vidámnak ... de most... fél éve van egy barátom... jó a kapcsolatunk, szeretem, és ő is szeret... (idősebb és érettebb mint én). De... "nincs mibe kapaszkodnom"... Valami "érzelmi célt" kellene kitűznöm magam elé, ami húzna előre. De mi legyen ez. Esetleg ne érzelmi legyen, hanem olyan, hogy én márpedig csak azért is fodrász leszek? Vagy hogy lefogyok, és bomba alakom lesz? Vagy...mi? Olyan kellene, amit egy ponton túl ki lehet pipálni, minthogy szereztem egy barátot... mert ha azért sóvárgok, hogy mindenki szeressen, azt nem lehet sose kipipálni, mivel ez ingadozó.


Előre is köszönöm a tapasztalatokat, véleményeket, segítséget, vagy hasonló történeteket...


16/L



2014. jan. 14. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a célom?

Elsősorban elvégezni az autószerelő iskolát, utánna letenni a jogsit, majd olyan profi és sikeres autószerelő szeretnék lenni mint apám.

Ezek után meg majd 30-35 évesen egy gyerek, akinek mindent megadok, amit szeretne.

Én nagyon sok mindent szeretnék kérni, anyáméknak még tellene is rá bőven, csak nem szeretek könyörögni valamiért és nem beszélek a titkos hobbyaimról.

2014. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudod egyszerűen csak élvezni az életet?

Azért pedig ne legyél együtt senkivel, hogy ki legyen pipálva a párkapcsolat rubrika...

2014. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, mert én nem az a fajta ember vagyok :D Kellenek a célok, amik a nehéz időben átsegítenek azzal a tudattal, hogy van miért kitartani.


A rubrika pedig nem csak ki lett pipálva, és szeretem a barátomat, nem csak "tartom" őt. ... mindegy ...

2014. jan. 14. 22:11
 4/10 bumbi02 ***** válasza:
100%

Osztom a véleményed kérdező, miszerint mindig kell valami cél, ami felé tartunk.


Persze az élet fő célja, hogy élvezzük. De emellett kellenek nagy életcélok (karrier,család stb), és kellenek "kis célok"... Példának okáért, az én célom, a Michelin csillag, sokan megmosolyognak ezért, de a célnak, mindig nagynak kell lenni, és ez abszolút nem elérhetetlen.(20 évesen már elmondhatom hogy Michelin csillagos séf mellett főztem, tehát mondhatni jó úton járok). Kis célok, azok nálam mindig "aktuálisak" most például a maraton lefutását tűztem ki (félmaratonnal egy "részcélt teljesítettem már"), egy új gitár, hasonlók. Ezek nem befolyásolják nagyban az életem, de mégis kellenek ilyen célok is.


És kérdező. Tűzz ki egy igazán "nagy" célt, ami felé éveken át küzdhetsz, ami éveken át tud majd motiválni, és amellé keress "kiscélokat", így mindig lesz az életnek olyan területe számodra, ahol van még mit teljesítened. A bombaalak szerintem csak egy icipici cél. Egyelőre megteszi, de ne ez legyen a nagy célod.

2014. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak céljaim. ^^

- könyvillusztrátor lenni

- néhány könyvet kiadni

- a rajzkészségem a legjobra fejleszteni magamhoz képest

- szerelmes lenni valakivel

- boldog lenni

- vidám, aranyos lány szeretnék lenni, aki mosolyt csal mások arcára bárhogyan

- gitározni tudni

- énekelni többször mások előtt

- a barátaim maradjanak meg mellettem



Sok célom van, egyben álmok is. ^^ s remélem, mindent be tudom teljesíteni! *_*


13/L

2014. jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A célom az, hogy jó legyek

Hű társam oldalán,

Oly sok a harc, a küzdelem,

De győzelem vár ránk!

2014. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Célom az, hogy éljek. És ha visszatekintek, akkor ne bánjak meg olyan dolgokat amiket megtettem.
2014. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez cél-e, de gazdagnak lenni. Értem ezalatt, hogy ha eszembe jut valami, megveszem, és nem azon kell agyalni, hogy most min spóroljak, meg mit csináljak, csak simán megveszem, nincs gond, hogy ennek még böjtje lesz. Ezt az állapotot olyan egy évig fenntartani.
2014. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért csak egy évig? Könyebb megvenni valamit, mint fenntartani.
2014. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Túlélni.
2014. okt. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!