Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha mindentől...

Mit csináljak, ha mindentől megijedek?

Figyelt kérdés
Hirtelen zajokra, például egy autó dudál már attól is, de úgy, hogy szinte fel is ugrok ijedtemben. Nem tudom miért van ez. A másik amikor valakinek az ujjai vagy valami más az arcomnál van akkor hirtelen becsukom a szemem és pislogni kezdek marha gyorsan, mintha valami védelmi reakcióm lenne, csak nem tudom, hogy mitől. A labdától is félek, mindegy milyen az. Mitől lehet ez? Valami fóbia? Szeretnék változni, de nem tudom, hogy kezdjem.
2014. jan. 14. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Állítólag, akinek rossz a lelkiismerete, az sokkal jobban megijed. Ennek járj utána a biztonságkedvéért.

Ha sok horrorfilmet nézel, akkor meg azokról szokj le.

S gondolom nem nagy városban élsz, ugye? Mert ott már napiszintűek ezek a dudálgatások, ilyenek, s az ottani emberek már észre sem veszik.

Ha a labdától félsz, akkor gondolom attól, hogy eltalál. Játsszál vele sokat, hátha az is segít. A kezesre nem tudok mit.

S szerintem az is egy jó kezdet lenne, ha elgondolkoznál magadban mi ijesztő és mi nem, átértékelni. S elgondolkozni miért is ijesztő?

Nekem ezek a tanácsaim lennének. Remélem, tudtam segíteni. :)


13/L

2014. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

szokták ezt nevezni mimózának,életképtelennek.

ha szeretnél változtatni ezen,akkor irány egy küzdősport edzés.

testileg,lelkileg megkeményedhetsz és értelem szerűen sokkal jobb ha te ébresztesz félelmet,mintha te lennél állandóan kiszolgáltatott helyzetben.

ez a hatalom meg elsajátítható,tanulható a már említett ökölvívó edzéseken.

s pislogás is el fog múlni tőle,mert megszokod,hogy folyamatosan kalimpálnak az orrod előtt kesztyűvel.

2014. jan. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj pszihológushoz itt komoly gondok lehetnek mélyen a lelkedben pl. én 23 évesen már annyira félek és szorongok mindentől a külvilágban, hogy tegnap elmentem fodrászhoz és mire leértem majdnem elajultam aztan a fodrasznal rendesen rosszul lettem kb kuzdeni kellett hogy ne ajuljak el de tok mindegy hol vagyok villamoson buszon liftben lepcsohazban vagy az utcan egyszerűen félek mindentől még egy légytől is megijedek viszont ez nem életképtelenség a normalis embereknek errol fogalmuk sincs csak a felszínt kapargatják és gúnyos megjegyzeseket tesznek pl eletkeptelen vagy mimoza mint ahogy az elottem szolo ertelmes majom is irta, de itt ugy velem tobbrol lehet szo engem kiskoromba vert apam folyton megfelemlitett es igy szep lassan nem maradt lelkem mar azt se tudom milyen lehet boldognak lenni szerintem keress valami normalis pszihologust jot tesz a beszelgetes jobbulast helo.
2015. aug. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!