Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi emberek miért undorodunk...

Mi emberek miért undorodunk sok mindentől?

Figyelt kérdés
úgy értem az állatok szinte semmitől sem undorodnak, nem zavarja őket ha mondjuk szarba lépnek, sőt sok állat meg is eszi az ürüléket, mi meg már a látványától is rosszul vagyunk, ennek mi az oka?
2013. dec. 23. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Próbáld megenni, aztán megtudod!
2013. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerze válasza:
55%
az emberek azért intelligensebbek az állatoknál azért, tisztelet a kivételnek:D Azt viszont nem tudom miért undorodunk az ürüléktől.
2013. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez tanult folyamat. A szüleinket másoljuk.

Aztán amikor megtanulod, hogy mi milyen hatással van a létedre (pl. fertőzés veszély, stb.) akkor ezek a tanult folyamatok is meghatározóvá válnak.

Azért tudd, hogy sok ember van, aki nem undorodik szinte semmitől, csupán nem érdekli, nem vesz róla tudomást.

ürülékbe lép, letörli és megy tovább!

2013. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is tanult folyamat. Kisgyerekként pl. imádtam a csigákat, a kezembe vettem őket stb. Aztán az egyik ismerősöm elmesélte, hogy egyszer beleharapott egy csiga a kezébe, annyira, hogy vérzett. (Mai napig sem tudom, hogy voltaképpen a csigák tudnak-e harapni...) Onnantól kezdve nemhogy nem fogtam meg őket, de undorodom tőlük.
2013. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!