Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokszor hallottam már vidéken...

Sokszor hallottam már vidéken ezt a kifejezést: nagyképű. Miért?

Figyelt kérdés

Bementem egy vidéki boltba, beszélgettek ott egymással, a kiszűrődő szavak között biztos megtalálom ezt: nagyképű.

Valakiről beszélgetnek(nem rólam, akkor voltam ott először).

Vagy a szomszédnál beszélgettek hangosan valakiről, ott is ott volt: nagyképű.



2014. jan. 15. 10:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha nagyon figyelsz, az alábbi szavakat is hallhatod viszonylag gyakran VIDÉKEN (városokban nem mondanak ám ilyet): krumpli, reggel, kedves, rendes, bicikli, tej, alma, sör, feles, hülye. MIÉRT? Tudni akarom!
2014. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Pesten nem használják a nagyképűt?

De lehet, hogy rád mondták, ha levidékiezel mindenkit, aki nem pesti :)

2014. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Képtelenség itt egy kérdést úgy feltenni, hogy ne kössenek bele az emberbe, mindenféle rossz szándék nélkül...
2014. jan. 15. 10:28
 4/23 anonim válasza:
51%
Ne nagyképûsködj itt te pesti.
2014. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de szerinted ez egy értelmes kérdés? Miért vidéken? A "nagyképű" szót használják mindenhol. Ha te nem használod, mondd azt. Ha nem érted a jelentését, mondd azt. De azt kérdezni, hogy "MIÉRT hallottd már vidéken ezt a szót?", arra mit lehet mondani? Mert nagyképű emberekről beszélgettek? Vagy azt várod, hogy szídjuk a "vidékieket", akik mindenkit nagyképűnek tartanak? Nem tudom elképzelni, hogy milyen válasz felelhet meg az elvárásaidnak.
2014. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Következő kérdésem, ha nem érzik az emberek elég érettnek agyilag magukat arra, hogy egy baromi egyszerű kérdésre válaszoljanak, akkor miért lovagolnak rajta?

Ez megfelelési kényszer?


Nem, nem a vidékikbe való belekötés célját szolgálta a kérdés, csupán egy észrevétel, Budapesten nem nagyon hallottam ezt így, ilyen formában, csak feltűnt, hogy errefelé mindenki "nagyképű"

És nem, nem rólam beszélnek, mint írtam, csak kiszűrődő szavak.

2014. jan. 15. 10:40
 7/23 anonim ***** válasza:

"Budapesten nem nagyon hallottam ezt így, ilyen formában"

Egyrészt attól még, hogy valami nem budapest, nem feltétlenül vidék szerintem. Másrészt ok, nem hallottad.

"Nem, nem a vidékikbe való belekötés célját szolgálta a kérdés, csupán egy észrevétel"

Egy észrevételre mit lehet válaszolni?

Én hallottam Budapesten is ezt a szót, bár elképzelhető, hogy gyakrabban használják azt helyette, hogy "beképzelt", de nem csináltam statisztikát róla.

2014. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Ez egy hülye kérdés. Nem érted a nagyképű szó jelentését? Valakiről beszélgettek, akiről úgy gondolják nagyképű. Ennyi. Pesten nem hallod, mert ott nem beszélgetnek az emberek egymással a kisboltban.
2014. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
En is videken (ez nem tudom miert sert barkit is, kb. annyira bevett szo, mint a nagykepu) vagyok kollegista pestikent, es sokszor belem kotnek ok nelkul, de a nagykepu kifejezest en is hasznalom, meg a kornyezetemben kb. mindenki. A kerdest ugy irtad ki, mintha valami idegen szo lenne.
2014. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"ez nem tudom miert sert barkit is"

Remélem, nem sért senkit, én nem szeretem, hogy minden várost, ami nem a főváros, azt vidéknek hívjuk. Nekem a vidék a falu és a kisvárosok. :) De ez csak elnevezési kérdés. :)

2014. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!