Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most ne nézzük azt, hogy ez a...

Most ne nézzük azt, hogy ez a tett mennyire emberi vagy humánus vagy mi a fene még mi. Csak kíváncsi vagyok az itteni véleményekre. Csak kíváncsi vagyok, hogy ez most jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Mi van ha van 1 személy és arról a személyről kiderítek információkat pl rendőrség által (van 1-2 ismerősöm ott és pult alatt dobnak 1-2 infót valakiről) és azzal az információval még véletlenül sem élek vissza, sőt ha olyan és az derül ki, hogy annak a személynek segítségre van szüksége valamilyen formában és én segítek neki az akarata ellenére....

de sajnos az adott fél elzárkózik mindenfajta segítségnyújtástól.

ez most mennyire emberi vagy nem emberi?


ez most jó vagy rossz dolog.


dicsérő vagy megvető.


tegyem vagy ne tegyem?


2014. jan. 18. 18:24
 1/1 anonim válasza:

Kinek a szemszögéből jó, vagy rossz ez a dolog?

Szerintem ezt csak úgy lehet kideríteni, hogyha azonosulni tudsz vele és megérted az ő motivációját. Egyébként szíve-joga úgy dönteni, hogy elzárkózik.


Attól függően, hogy milyen helyzetben van, lehet egy felelősségtudatos, következetes, megfontolt ember, de lehet ennek az ellentéte is, akire tényleg ráférne a segítség, de ő úgy gondolja, hogy nem?


Én azt gondolom, hogy mindenáron nem érdemes a falnak menni. Egy szabad ember rendelkezzen szabadon a döntései felett!

2014. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!