Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar embereknek miért...

A magyar embereknek miért mániájuk mindig mindenért borravalót adni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Milyen "mindenért"-re gondolsz?


Pl. étteremben azért adunk, mert illik és szokás...

2014. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

a fodrász, a szerelő, a pizzafutár, a benzinkutas, stb.

Én a pincérnek sem értem miért jár, kap fizetést, az ételnek pedig fix ára van.

2014. jan. 19. 10:48
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Mi az hogy a magyar emberé? :D


Ismerősöm szállodában dolgozik, néha kap olyan értékű dolgokat, piát, pénzt külföldiektől hogy ő is csak néz.


De sztem ez egyfajta gesztus, amivel elismered a munkáját, de én speciel kb senkinek nem adok, főleg hogy mindenki aranyárban dolgozik Pesten.

2014. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem mánia. Vannak országok, ahol ez teljesen ismeretlen, másutt meg gyakoribb és általánosabb mint nálunk. Van úgy, ahol „megvesztegetésként” előre adják/adjuk, van, hogy utólag.

Sok olyan munkakör van, ahol a borravaló bele van számítva a fizetésbe. Pl. a pincérek keveset kapnak, a jatton osztoznak. Ott nincs borravalózás, ahol felszolgálási díjat is tartalmaz a számla.

A futárokat is úgy fizetik, hogy majd az ügyféltől kap pénzt.

Az demagóg dolog, hogy nekem sem ad senki, ezért én sem adok másoknak. Nincs élő ember, aki elégedett lenne a fizetésével, de ennek nem a másik alkalmazott az oka. Az sem vezet sehová, hogy ja, ha csak a borravalóra számít, akkor keressen más munkát. Ilyeneket hallok, nem neked célzom ezt személy szerint.

Nem sok helyen jártam a világban, de te is láthatod – ha máshol nem, hát filmekben –, hogy bizony sok helyen tartják a markukat az emberek.

2014. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez részben öntudatosság kérdése is, mert ugye sok hülye a számlát nem adó fodrásznak is ad borravalót, holott az annyit kér, amennyit akar. Más kérdés, hogy bizonyos szakmák erre alapulnak, de ezeken a helyeken pl. étteremben eleve tájékozódhat az ügyfél az étlapról hogy az ételek ára nem tartalmazza a felszolgálás díját.

Egyébként a dolognak van köze a gazdasági helyzethez is, mert a gazdagabb országokban alig van borravaló és elsősorban a szegényebb országokra jellemző (baksis), hogy legalább a látszata legyen meg a gazdagságnak.

2014. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Istenem, kérdező, okosabb maradtál volna, ha hallgattál volna.


Nemzetközi szinten a magyaroknak egyáltalán nem "mániája" a borravalózás, konkrétan smucigok vagyunk e téren. Olyan hülyeségekre nem lehet mit mondani, hogy minek kell a pincérnek fizetni, azt leszámítva, hogy biztos 15 éves vagy és épp azt hiszed, hogy te sz rtad a világot.


Viszonyításképp a fizetésekről: ismerősöm angolul és oroszul beszél, illetve németül elvan, ilyen nyelvtudással felvette az ország TOP20 éttermének az egyike, ráadásul egy híres luxusszállodáé. Így sikerült bejelentetnie magát nettó 100-ra. A borravalóból jött neki másik 100.


Ha egy luxushotelben így jelentik be, akkor a bivalybasznádi Piroska Csárdában szerinted hogy? Balatonon az idényszerűen nyitvatartó helyek legtöbbjében be se jelentik a dolgozókat, csak a kezükbe nyomnak havi 40-50e-t és puszi.


Én nem vagyok pincér vagy semmi ilyesmi, de felképelném az olyan hülyéket, akik képesek fejenként egy ebédért kipengetni 5-10-20e Ft-kat, de a plusz 10%-t már sajnálják. Ez benne van a csomagban, ha nem engedheted meg magadnak, ne menj étterembe.


Amúgy meg ha minket túlzónak tartasz nem tudom az USA-hoz mit szólnál, ott tényleg borravalózni kell mindenkinek.

[link]

2014. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én igen sajnálom a borravalót.
2014. jan. 19. 12:29
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Akkor ne adjál! Ki a sz@rt érdekel? Így is úgyis megkapod a kiszolgálást.


Mo. tele van skót emberekkel, ez nem kérdés.



Egy pincér

2014. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én se kapok borravalót mert tisztesen elvégzem a munkám.
2014. jan. 19. 13:16
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

És a te munkádban a fizetés úgy van beárazva, hogy feltételezik a 30-40-50%-t kitevő borravalót? Nem? Milyen érdekes...


Kifizeted az egy tál ételért vagy a kihozott két pizzáért a 3000-t szó nélkül, de a számlához hozzátenni 500-t már nem megy?


Remélem másodszorra sehova se mész vissza és sehonnan sem rendelsz ételt, mert megnézném, hogy mennyi "bónuszt" kapsz jutalomként ilyenkor :)

2014. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!