Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pesszimista emberekhez nehezeb...

Pesszimista emberekhez nehezebben áll a siker?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szubjektív a kérdés...

én például pesszimista vagyok, és sosincs sikerélményem... nem érzek sikernek egy letett vizsgát, teljesített feladatot, stb. Ha azt mondják, képzeljem el a siker érzését, akkor nem vagyok rá képes. De ettől még objektíven vannak eredményeim.

Szóval attól függ, hogyan értelmezzük a sikert.


Inkább kitartáson múlik, mint optimizmuson vagy pesszimizmuson.

2014. jan. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy pesszimista még a sikert is balul elsült dolognak könyveli el. Ezért is pesszimista. A siker az ott van, de a negatív természetük miatt ezt nem látják.
2014. jan. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Nem lehet túl jó ilyen búvalb...ottnak lenni. 1/1: szerintem te még akkor sem mosolyogsz, ha éppen leszopnak
2014. jan. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én sem mosolygok, amikor nyalnak.
2014. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van igazság az első válaszban, de ne felejtsük el, hogy a pesszimistától azért is állhat távol a siker, mert eleve el se kezd küzdeni, mert "Úgy se sikerül"
2014. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem mosolygok ha leszopnak, hogy nézne már ki :D Ha meg fogaz akkor főleg nem.


Amúgy szerintem legtöbb embernél változó a pesszimizmus-optimizmus, és siker esetén rögtön jobbnak látja a világot, a következő kudarcig. De az biztos hogy a sikerhez kitartás kell, és ahhoz muszáj némi optimizmus is, mert ha nem vágysz rá, akkor tenni sem fogsz érte.

2014. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első vagyok és lány, :D

de most például mosolyogtam :)

2014. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!