Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te bújtatnád a rendőrség elől...

Te bújtatnád a rendőrség elől a barátod/rokonod, ha gyanúsítanák valamivel, és Ő ártatlannak mondaná magát?

Figyelt kérdés

Ezen vitáztunk a haverokkal, hogy Ők nem tennék!

-Szóval szaladnátok a rendőrségre árulkodni, hogy tudnátok hol van, nálatok van!

-Nem, félre értesz! Ha megkeresne a rendőrég, nem hazudnák nekik, vagy ha ott lenne nálam, beengedném őket, hogy "itt van!"

-Szóval áruló vagy mi? És hagynád, hogy ártatlanul csukjanak le valakit!

-Nem, de ezt majd eldönti a bíróság!



Te mit tennél? Ha egyik barátod/rokonod, számodra fontos személyt körözne a rendőrség, és megkérne, hogy bújtasd el, mert ártatlan!


Te is felnyomnád őt a zsaruknak?



2014. jan. 20. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: Ha ártatlan, nincs oka a bujkálásra. Mivel magától nem oldódnak meg a dolgok, neki is az lenne az érdeke, hogy "jelentkezzen" és minél előbb tisztázza magát.

Másrészt: Valakit direkt felnyomni, nem ugyanaz, mint pl. beengedni a rendőröket a lakásba, amikor keresik. Ráadásul ilyenkor nincs is választásod, hogy beengeded-e őket.

Nem minden fekete-fehér!

2014. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szaladnék a rendőrségre, de nem is hazudnék a rendőröknek, ha tőlem kérdeznék tudok-e róla valamit.


Amúgy ha ténylegesen ártatlan, akkor nem hiszem hogy van félnivalója. Igaza van a barátodnak, aki azt mondta, hogy a bíróság eldönti.

2014. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ártatlan akkor annak nem kell bujkálnia.

Nem azt mondom, hogy rohannék a rendőrségre, hogy

"hahóóó, nálam van Józsi aki körözés alatt áll"

De ha bekopognának a rendőrök, akkor nem hazudnék a rendőröknek, és megmondanám, hogy igen, a szobában van.

Mondjuk, hozzám nem is tudna senki jönni , hogy bújtassam el, mert körözés alatt áll, de ártatlan. Inkább rábeszélném, hogyha tényleg ártatlan akkor menjen a rendőrségre tisztázza magát. Én tuti nem lennék másodrendű vádlott, a nyomozás akadályozása miatt..

2014. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha ártatlan, nincs oka a bujkálásra."


Igaz! És amikor a zsidók bujkáltak a nácik elől? Az miért történt?

2014. jan. 20. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy haverról, barátról volt szó és a rendőrségről. Mi erre válaszoltunk. :)
2014. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy jönnek ide a zsidók és a nácik?? Nagyon hülyeséget mondtál ezzel!


Azért az teljesen más helyzet volt, nem hiszem, hogy ma bárkit is üldöznének mert zsidó vagy meleg, vagy fekete.


A kérdés nem is erről szólt, hanem arról, hogy egy haver, barát, rokon köröz a rendőrség, és bújtatnád..

A válasz nem! Ha ártatlan tisztázza magát.

2014. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd,azért a mai helyzet és a zsidóság akkori helyzete között különbség van!Ma már nem pitiáner számba mennek Magyarországon se a gyilkosok,meg az idióta barmok,akik lopnak,csalnak,hazudnak,átvernek mindenkit!

1.Barátnál,családtagnál,ismerősnél,rokonnál:nem bújtatnám.Megmondanám neki,hogy szépen menjen el máshoz,vagy menjen a rendőrségre,ők tudnak segíteni,ha ártatlan.Ha nem ártatlan,akkor majd megy a börtönbe,vagy fizet!Ennyi az egész.De én semmilyen hülyeségbe,semmi pénzért(!) nem keverednék bele!Ha véletlenül keverednék bele hülyeségekbe(mert belekevernének),akkor az más tészta,mert sajnos vannak olyan rosszindulatú emberek,akik direkt belekevernek bármibe,de akkor én ártatlan lennék.

2.Ha én lennék bűnöző(ilyen nem lesz!):az teljesen biztos,hogy nem kérnék meg ismerőst,hogy hadd bujkáljak nála,de még ismeretleneket se kevernék bele a hülyeségembe.Amit megfőzök magamnak,annak a levét is megiszom.Ez így járja.


És igen,lehet mondani,hogy "De nagy jampi vagy!",de én akkor is tudom magamról,hogy mindenem elveszhet,de a becsületem az megmarad.Erre vagyok büszke!

2014. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonlítsuk össze a biciklit meg a repülőt! Nem megy? Segítek: mindkettőnek van kereke...


Kb. a hasonlatod ilyen értékű kérdező.

2014. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!