Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetek magabiztos, hogy...

Tyson1966 kérdése:

Hogy lehetek magabiztos, hogy legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 17:33
 1/8 anonim válasza:

először döntsd el hogy miben vagy jó és milyen céljaid vannak és hogy hogyan valósítod meg.

Alakíts ki minél több kapcsolatot amiben jó vagy olyan téren

2014. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszakom. Úgy éreztem semmiben nem vagyok tehetséges és egy senki vagyok. De gondoljunk bele, mindenki okkal van itt a földön ahogy te is. A nehézségeket fogd fel úgy hogy ez is csak egy lecke volt az élettől.

Minden ember egyedi és más, soha ne hasonlítsd magad háshoz mert mindenki másban tehetséges. Mindenkinek megvannak a maga erősségei. És légy magadban mindig magabiztos mert a nehézségeket amik még lesznek csak úgy tudod legyőzni ha hiszel magadban és hogy te képes vagy rá. Mert soha nincs lehetetlen.

2014. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valaminek a tudása ad biztonságot, és önbizalmat.
2014. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A magabiztosságnak, önbizalomnak nem külső dolgokból kell táplálkozniuk. Tehát nem a társadalom elvárásaihoz kell mérned magad, sőt, egyáltalán nem kell mérned, ellenőrizned magad, hogy mennyire vagy értékes vagy sem. Nem abból kell önbizalmat merítened, hogy mennyire szép, okos vagy, esetleg mennyire jó vagy a munkádban. Ha tehetetlen nyomorék lennék, ugyanolyan mértékben lennél értékes, mint ha pl. egy sikeres mérnók, tanár, orvos, cipész, üzletember stb. lennél, és pont ennyire vagy most is értékes, amikor e kérdést föltetted. Amit én tanácsolni tudok az, hogy próbálj rendszeresen (pl. naponta) meditálni, magadba szállni, s fokozatosan ismerd meg valódi önmagadat, az önvalódat, mert ez az, ami az értékét adja minden embernek, nem másvalami. Amíg valami társadalmi mércéhez, vagy másokhoz méred magad, hogy önbizalmat nyerj, sosem fogsz igazi értéked tudatába jutni.
2014. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Helyesbítek, a "Ha tehetetlen nyomorék lennék" helyett: Ha tehetetlen nyomorék lennél.
2014. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre ne itt várj választ :)

Annyi azonban bizonyos, hogy az önbizalomhoz sikerélményekre van szükség (többek között). Ehhez viszont fel kell mérned, hogy miben vagy (lehetsz) jó és azt kell erősítened. A jó hír az, hogy mindenki jó valamiben (és itt nem feltétlenül csak valamilyen tehetségre/képességre gondolok, hanem valamilyen körülményre is). Az is már egy lépés előre, ha tudod, hogy hol vannak a hibáid, és mit kell javítanod. Ha ez megvan, már viszonylag könnyen megy a "terápia".

2014. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Tyson1966!

Nagyon sokunknak volt ilyen problèmàja, engem annyira zavart, hogy vègul onnevelèssel pròbàlkoztam. Csalàdom tùlfèltett, ìgy alakult ki nàlam. Eleinte kènyszerìtettem magam ès pèldàul bementem olyan helyekre,ahova nem mertem volna, ùgy tettem, mintha màr magabiztos lennèk. Megszòlìtottam embereket, elbeszèlgettem veluk. Kiskoromban olyan fèlènk voltam, hogy a szomszèdba nem mertem becsongetni, pedig ott ismertek. Most bàrkit megszòlìtok, bàrhova bemegyek, termèszetesen èsszeru korulmènyek kozott. Lètezik egy nagyon jò mentàlis technika, ùgy tenni, ahogy akkor tennèl, ha màr olyan lennèl, amilyen lenni szeretnèl.Ha ismersz olyan embert, aki nagyon magabiztos, tele van onbizalommal, figyeld meg, hogyan viselkedik, mit tesz ès csinàld utàna. Lètezik egy ilyen konyv is,amelyben ezt a technikàt leìrjàk, gyakorlatok is vannak benne, hogy tègy ùgy mintha, szìnèszkedsz eloszor, de csak csinàld, megjon a kedv, az elso sikerèlmèny! Termèszetesen kèpzeleteddel hozzàsegìtheted magad a sikerhez, eloszor kèpzeletben jàtszd le, hogy mit fogsz tenni. Kitartàssal, akaràssal, kèpzelettel ès onfejleszto konyvek olvasàsàval fog menni. Reggelenkènt, mielott felkelsz mondd magadnak, magabiztos vagyok, bìzom magamban, ès akkor ez elobb-utòbb bevèsodik lelkedbe.Magadat kell tàmogatni, ha sikerul valami dìcsèrd meg magad, vegyèl egy apròsàgot magadnak, jutalmazd magad, az is segìt, hogy szokàssà vàljon, ami sikerult. Tudd, hogy mindenki ugyanolyan ember mint te, akkor is, ha tekintèlye van, vagy ugynevezett "valaki". Nem kell ezzel torodni. Bocsi a helyesìràsi hibàkèrt, nincs magyar billentyuzetem. Sok sikert Veronika

2014. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gondolj arra, hogy biztos van célja annak, hogy a Földre jöttél.Próbáld meg,hogy ne érdekeljen az emberek véleménye, csak a sajátod.Ha elbizonytalanodsz, csak mondd el magadban: Menjen a fenébe!Káprázatos vagyok!
2014. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!