Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a pszichológiai magyarázata...

Mi a pszichológiai magyarázata annak, hogy egy egyetemre járó tizen/huszon éves fiú/lány arról beszél minden második pillanatban, hogy ő milyen neves egyetemre jár, milyen tanárai vannak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömön vettem észre, hogy elment ebbe az irányba. Tanár neveket mond, én meg nézek, hogy mi ez a részletesség? utána következő kérdése: "hát azért az csak megvan, hogy ki az?" nincs meg. tudnom kéne? tudja nagyon jól, hogy én nem is olyan szakon és nem is abban a suliban végeztem. Kiírja az egyetem teljes nevét, a tanszék teljes nevét amikor beszél, ahelyett hogy kiírná hogy XY városba járok YZ szakra. Nagynak akar látszani, és kicsinek érzi magát előttem? Komoly válaszokat várok. Tényleg érdekel a pszichológiája a dolognak. Sok ilyen emberrel találkoztam életem során aki magát nagynak akarja mutatni és olyannal is aki a másikat emellett igyekszik lekicsinyelni

2014. jan. 28. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Te egyetemet végeztél? Medve anyám...


Kiírja az egyetem teljes nevét, a tanszék teljes nevét amikor beszél, ahelyett hogy kiírná hogy XY városba járok YZ szakra.


Te mit írsz ki, mikor beszélsz?

2014. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szia! Én azt írom ki, hogy Győrben végeztem villamosmérnökként.

Ő pedig ezt úgy fogalmazná meg, hogy A Győri Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Karán belül a Villamosmérnöki szakon Automatizálási szakirányon tanul. Utána megint más a téma, és hozzáteszi, hogy ő most felvszi az YX nevű tanár ABCD nevű óráját. Én úgy fogalmaznám meg, hogy "felveszem a tantárgyaim"


Egyszóval nem élcelkedek vele, mivel én ezt nem tartom fontosnak. Ami engem érdekel, mások miért élcelkednek vele.


Mégegyszer szeretném kérni, hogy értelmes VÁLASZokat kérek. Természetesen kérdezni is lehet, ha valaki pontosíttatni szeretné a kérdésem, de nem hiszem hogy a "te egyetemet végeztél?" visszakérdezés az idevágó lenne. Egyébként igen, azt végeztem.

2014. jan. 28. 14:19
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen barátnőm, aki többször is elmesélte, hogy ő milyen jó középiskolába járt, aztán utána meg elvégezte a legjobb egyetemet, stb, stb. Tény, hogy híres iskolákba járt, de sajnos teljesen belenevelték ezt a sznobizmust az iskolában. Rendesen éreztette azt, hogy a többiek kevesebbek nála. Nem is tartott sokáig a kapcsolat.
2014. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyen embereket. Szerintem annyi a mögöttes tartalom, hogy valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva, ők többnek érzik magukat azáltal, hogy a számukra nagynak tűnő emberekkel beszélnek, vagy ismerik őket.

Az én ismerősöm a múltkor szinte örömében remegve mesélte, hogy valamelyik párttitkár asszonnyal találkozott.

Hát egyrészt nem mondott semmit a név, másrészt én csak a barátaimmal szeretek találkozni, azért hozzáfűztem, hogy jaj de jó.


Akkor jöttem rá, hogy ez számukra tényleg ennyire fontos.


Szerintem ezt látod rosszul

"Nagynak akar látszani, és kicsinek érzi magát előttem"


Nem így van. Nem érzi magát kicsinek előtted, sőt. Sokkal többnek, és az ismeretségei által sokkal felsőbbrendűnek érzi magát nálad. Persze oka nincs rá, de akkor is így érez. Ezért vannak az ilyen emberek ott minden eseményen, ahol fontosabbnak gondolt emberek is megjelennek. Már attól fontosnak érzik magukat, hogy ők is jelen voltak. Mert akkor gondolatban már ők is ahhoz a körhöz tartoznak.


Kicsit elkanyarodtam az egyetemtől, de szerintem ez a mozgatórugó.

2014. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom első féléves. Ha így van, akkor nem csoda, ha így viselkedik. Majd amikor az egyetem a hátára sz@rik és szétveri fapapuccsal, lehiggad és másképp látja majd a dolgokat.
2014. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

egyetemet végzettként írsz, amikor beszélsz...


irigylem a problémáid.

2014. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet abban is, hogy az iskola beleneveli a stílust, és telitalálat az is, hogy első félévét végezte most. A párttitkáros történet is tetszik, viszont abból, hogy remegve mesélte az illető, hogy ő kivel találkozott, nekem kisebbségérzést mutat. Elmondja, hogy ő milyen nagy emberrel találkozott. Remegve. Ennek ellenére lehet hogy egy ilyen ember az ismertségei által felsőbbrendűnek érzi magát nálam, de valami mögöttes tartalom kell legyen egy ilyen embernél, ami miatt ő szükségét érzi annak, hogy a másik embernek elmondja hogy milyen "nagyságokkal" találkozott. Tinédzserkori, esetleg kisgyerekkorban beidegződött el nem ismertség? Kisebbrendűségérzés?


Akiről én beszélek, nálam 10 évvel fiatalabb. Én egy ideje a szakmámban dolgozok, és elég sokat elértem (bevállaltam) szakmailag. ezért gondoltam, hogy felém akar kerekedni.

2014. jan. 28. 14:33
 8/18 anonim ***** válasza:

Esetleg törekszik a pontosságra?

Arra nem gondoltál, hogy nem azért írja ki az iskolája nevét, mert menőzni akar, hanem mert az a suli neve, ahova jár?

Ennyi erővel én is megkérdezhetném, hogy te miért nagyolod el, ha valaki egy információt kérdez rólad? Mi lehet a pszichológiai magyarázata, hogy nem mered kiírni az iskolád nevét? Szégyelled talán, hogy a neve helyett csak a várost és a szakot vagy hajlandó kiírni?

2014. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ettől még lehet egy nagyképű sznob, de önmagában az, hogy nevén nevezi az intézményt, még nem jelent semmit.
2014. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hogy miért beszél róla, azt nem igazán tudom, de azt valóban nem várhatja, hogy az adott témában lévő nagy neveket ismerd. Biztos a te témakörödben is vannak.

De az, hogy kiírja a teljes nevet, mondjuk engem nem zavar. Annyi ilyen rövidítés van, tudjátok, ezek a betűszók, pl. GTK, VIK, hogy nem tudom mindről, melyik. És nem bírom, mikor valaki odaír 3 betűt, és azt hiszi, válaszolt.

2014. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!