Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le azt akinek...

Miért nézik le azt akinek nincs diplomája?

Figyelt kérdés

A saját bőrömön tapasztalom sajnos. Bárhová megyek és szóba kerül a végzettség, utána más stílusban beszélgetnek az emberrel. Kioktatóan, lenéző stílusba.

Volt egy régebbi baráti kör is (iskolatársak). Akik elvégeztek valami főiskolát, egyetemet, azok bizony már külön közösségbe járnak.

A párom barátai szintén furán kezelik a dolgot. Mert átjönnek és elkezdenek olyan témákról beszélgetni (fősikolai, egyetemi évek) amihez biztosan nem tudok hozzászólni. Vagy a múltkor elkezdtek francia nyelven karattyolni és nevetgéltek. De egyik el nem mondta volna, hogy miről volt szó.

Ennyire szégyen ha valaki nem járt felsőoktatásba?



2014. jan. 28. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem szégyen, az a szégyen, ha valaki ezt tapló módon az orrod alá dörgöli.

Ha valaki jár/járt egyetemre, akkor viszont óhatatlanul is előkerülnek egyetemi témák, mert az egyetem azért jó nagy részt kitölt az ember életéből, rengeteg emlékkel.

2014. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Aki így lenézi a másikat, az egy korlátolt sznob aki még azt sem érdemli meg hogy éljen. Nem azt mondom hogy mindenkit le kell ezért nézni, de őszintén megvallva aki még 8 általánost se végzett el, az szinte nem is képes magát ellátni civilizáltan. Egy valamire való embernek legalább szakmája van, de legkevesebb az érettségi.

Attól hogy nincsen felsőfokú képesítésem, vallom magam olyan intelligensnek hogy elbeszélgessek egy olyannal aki agysebésznek tanul, nyilván nem a tanulmányainkról szokás valakivel beszélgetni, ha nem egy területen mozgunk. De ha érdeklődik a másik végzettsége iránt valaki, akkor lehet róla mesélni.

Amit Te is említesz hogy maguk között jól el vannak, ezt mi sem bizonyítja jobban hogy nem valók más közösségbe. és még az ilyen "tanultnak vallom magamat" fazonok a leg antiszociálisabbak. Hiteles az a jelenség miszerint egy sokat látott/hallott ember érdemben bármihez hozzátud fűzni valami, míg egy képzettebb általában nem.

Sajnos rossz emberrel ismerkedtél meg, amit nem neked való társaság követett

21/F

2014. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen világban élünk. Törődj bele... (nekem sincs diplomám)
2014. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amikor egyszer munkaerő közvetítőnél jártam és az iskolai végzettségnél a szakmámról volt szó, elmosolyogta magát és azt kérdezte: "nahát ezt még mindig nem főiskolán oktatják?" Mondom neki nem, szerintem ez pont nem az a szakma ahová csak a papírra lenne szükség! :)

Persze aztán nem talált nekem munkát...

2014. jan. 28. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Senki sem lett még attól butább, hogy tanult. De nem jelenti azt, hogy attól mindenki mástól különb lenne. Az írásod alapján van annyi eszed, hogy tudnál valamit megtanulni. Soha sem késő beiratkozni valahova. Én is munka mellett tanultam.
2014. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szívesen továbbtanultam volna, de úgy alakult az életem, hogy érettségi után azonnal dolgozni mentem. Természetesen nekem is előszeretettel vágják a fejemhez, hogy nekem csak egy sz*ros érettségim van, és hogy ez mennyire gáz.

Amúgy látom, hogy a diploma nem mindig jelent nagy dolgot. Egy call centerben dolgozom, 200 kollégával. És noha elég sokuknak felsőfokú végzettsége van, mégis call centeresek, mert a legtöbb helyen a túlképzettségre hivatkozva küldik el őket. Ez az egyik.

A másik, hogy a diploma lófütyit sem ér, ha mellette az illető egy igazi talajparaszt ősgyökér. Az ilyen embert előbb-utóbb mindenki megutálja és egyedül marad.

Rólam személy szerint lepereg, ha emiatt cs*sztetnek, megtanultam nem foglalkozni vele. Végül is, ők állítanak ki magukról egy igen látványos szegénységi bizonyítványt, nem én...


28N

2014. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!