Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy neten nem...

Miért van az, hogy neten nem szeretek kommunikálni, személyesen pedig igen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy személyesen bárkivel bármeddig elbeszélgetek kedvtől függetlenül, neten ( facebook ) viszont ez nem megy, még legjobb barátokkal se. Nem tudom igazából mi az oka, csak valahogy egyszerűen nem írok vissza még ha rámírnak se. Ez már az a bunkó kategória amibe én nem akarok tartozni, mert szemtől szemben egy pillanatra se jut ilyesmi az eszembe. Valakinél van még ilyen? Ne ássatok el, nem vagyok bunkó, csak tényleg valamiért ez nem megy nekem. Veletek már megesett?

2014. jan. 29. 17:40
 1/6 klopusz ***** válasza:

Ebből én azt szűröm le, hogy nem az Fb-n éled az életedet, és személy szerint örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Mondju, ha rámírnak, reagálok, de chat-elni sosem szoktam. Sokkal tartlamasabbnak és értelmesebbnek tartom az élő beszédet én is.

2014. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek így kommunikálni közeli ismerősökkel. De akivel nem tartok napi szinten kapcsolatot, annak meg örülök hogy nem hívogatnak fel vagy nem kell találkozni mindenkivel ahhoz hogy meg tudjunk valamit beszélni.

Szóval szerintem van ennek hasznos oldala is, mármint a netes kommunikációnak.

2014. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Van egy ismerősöm aki facebook-on szinte senkinek nem ír vissza, de ezzel rengeteg embert sikerült meg is bántania. Sokan azt gondolták, hogy személyesen azért beszél velük, mert nincs akkor ott más valaki vagy egyszerűen jobb beszélgetni valakivel, mintha nem csinálna semmit.

Ő azért nem válaszol, mert nem nagyon van gép közelében, bár chaten szinte mindig kijelezte, hogy aktív. Meg egyébként is személyesen szeret beszélgetni az emberekkel, mert akkor látja az esetleges reakciójukat, nem pedig csak egy facebook jól beállított képet, ami nem teljesen tükrözi a valóságot.

Bár ha nem válaszolsz ismerősödnek akkor ne csodálkozz ha csalódottságában esetleg személyesen is kerülni fog.

Nem mindenki veszi ilyen komolyan persze, bár azért valami rövid választ illene vissza írni.

2014. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem is zavar, hülye facebook.
2014. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert te olyan típus vagy, akinek nagyon fontos a személyes visszajelzés és a nonverbalitás. Kicsi az absztraháló kézséged és inkább ún. hiszteroid alkat vagy, mint skizoid. Ez nem jelent semmi rosszat, te ilyen ember vagy. Ennyi.
2014. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
3-as: az ikertestvéremnek van egy olyan ismerőse is a FB-on, aki olyan bunkó, hogy soha semmit nem köszön meg, még a születésnapjára küldött jókívánságokat sem. Ő persze senkinek sem ad semmit. Nem mutat magáról semmit, nem szól hozzá semmihez, de ott ül és figyel, mint a Nagy Testvér. Személyesen sem kedvesebb, mint írásban, egy beképzelt, önző majom.
2014. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!