Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én velem van a baj?

Én velem van a baj?

Figyelt kérdés
Furcsa vagyok rengeteg ember szerint, mások félelmetesnek tartanak, van aki kifejezetten fél is tőlem. Az egész ott kezdődött, hogy valami olyan történt, amire nem emlékszek, de tudom, hogy megtörtént és egy nagyon nagy fordulatot vett az életem...tudom hülyeségnek hangzik, de hallgass meg! Nem emlékszek sok dologra, néha letagadom, ami igazából megtörtént, és utána bizonyítják hogy tényleg ezt mondtam /csináltam.. De én még akkor sem emlékszek.. Van olyan, amikor olyan emlékem tör elő amitől elborzongok. Van olyan mikor úgy emlékszek csak a napra vagy napszakra mintha félálomban lettem volna, vagy mint mikor valaki elájult és csak a hangokat hallotta és a többi homály, vagy mikor csak a történteket látja és nem hall semmit. Van amikor csak úgy előtör egy képsor, ami akkor ugrik be,hogy tényleg megtörtént és hogy erre rég emlékeznem kellett volna mert akkor semmi sem így történt volna... Van mikor a 'megálmodom a jövőt vagyis belelátok'..persze nem úgy hogy reggel felkelek és tudom mi lesz ma hanem egy adott helyzetben.. Pl barátnőmmel álltunk az utcán és jött az egyik ismerőse a barátnőmnek és hirtelen beugrott hogy minek kell most jönnie és amit a lány mondott úgy tátogott a szám mert tudtam hogy miről fognak beszélni és emlékeztem hogy ez így lessz. Van amikor hallom magam ahogy beszélek és nagyon furcsa néha morbid néha érthetetlen dolgokról beszélek és látom ahogy körülöttem az emberek csodálkozva, elborzongva néznek.. És olyankor hallom magam le is akarom állítani magam de nem tudom,mintha nem én dumálnék.. Van amikor éjszaka közepén sikitva ébredek nem tudom miért, van amikor megelőzöm magam és ahogy ülök fel sikitani úgy kapom oda a takarót a számhoz..ilyenkor iszonyat gyorsan ver a szívem és a elkerekedett szemekkel bámulok előre.. Van hogy csak mosolygok állítólag kitágult szemekkel előre nézve és hiába beszélnek én nem hallom. Van mikor csak kimondom amit nem is gondolok ki előtte és csak úgy kijön és utána kapok a számhoz és kérek bocsánatot. Van amikor olyan dolgok jutnak eszembe hogy megőrjitenek és nem tudom nem azt látni magam előtt ilyenkor akár a tanórán ülök akár barátokkal a szobában, elrohanok néha már könyekkel teli szemmel. Már néha megőrülök ha belegondolok, milyen nap van és milyen sok mindenre nem emlékszek.. Mi lehet a baj? Diliházba kéne mennem?

2014. febr. 1. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Te szegény. A jövőlátásod ahogy leírtad a dezsávűre emlékeztet, olyan másnak is van, de hogy kiessenek dolgok, meg kontrollálatlanul jöjjenek ki szavak a szájon, meg a tettek is random történjenek az figyelemre méltó. Mondanál, hogy tanulj meg relaxálni, hátha segít ha kissé lenyugtatod a zavaros elméd. Ne nézz tv-t, és ne netezz sokat, hátha a bevitt információ tenger nyomja meg az agya. Próbáld meg megfigyelni magadat, hogy mikor mit csinálsz. Ismerd meg a benned lakó kisördögöt, aki a bajokat okozza, és megijeszt. Ahogyan a sötétségben ha villanyt kapcsolunk ugyanígy gyújts fényt a félelmekre úgy, hogy a figyelmedet ráfordítod a félelmedre, mert a figyelem a fény ami a dolgokat kideríti. Ha nem figyelsz oda valamire sosem értheted meg, és itt a lényeg, hogy figyelj, és ne töprengj. Engedd, hogy intuitíven a dolog magát árulja el neked, és onnan fogod tudni, hogy az a való mert annak a dolognak a tudása nyugalommal, és egyszerre boldog izgalommal tölt el. Szóval nincsen veled baj. http://www.youtube.com/watch?v=As1G80wxuvk
2014. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez durva, láttam egy ilyen filmet, hogy az ember nem emlékezett mi történt vele és mindig mindent felírogatott cetlikre meg fényképezett. Lehet neked is ezt kéne kipróbálni, hátha egy idő után elmúlik ha mindig visszanézed a képeket/videókat, elolvasod a feldátumozott cetliket :)
2014. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy pszichiáter biztos többet tudna segíteni, mint itt, tényleg fordulj szakemberekhez, mert a leírtak alapján ez neked is kellemetlen, ők meg tényleg tudnának segíteni :)
2014. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!