Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A törökök miért imádják...

A törökök miért imádják annyira a magyarokat?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 18:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem a turizmusra gondoltam,hanem eddig bárhol találkoztam törökökkel nőkkel/férfiakkal mind nagyon kedvesek voltak.

A magyarok nem voltak ennyire kedvesek soha.

2014. febr. 2. 22:03
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha így nézzük minden nemzetben vannak szimpatikus emberek,avagy kevésbé.
2014. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mert nagyon-nagyon hasonlóak.
2014. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Azt az alapvető tényt nem szép dolog elfelejteni, hogy a honfoglaló magyar törzsszövetség kultúrája és eredete jelentős részben türk (ha úgy tetszik török) volt. A török népek egyike a mai török nép, amely minden töröknek (tehát az ő értelmezésükben a török népekhez tartozó bármely embernek) oltalmat nyújt, azaz akár be is fogadja őket.


A honfoglaló magyarok anyagi, zenei, politikai, hadviselési (...) kultúrája annyira hasonlított a többi türk népéhez, hogy sok történetíró türkökként emlegette a magyarokat. Mivel a sztyeppei kultúra rendkívül változékony berendezkedése miatt erősebb és gyorsabb érintkezés volt a népesség egyes csoportjai (törzsek, népek, nemzetségek stb.) között, ezért erősen hasonultak egymáshoz a térségben élő emberek.


A törökök úgy tekintenek a magyarokra, mint egy rokon népre (a legnyugatibb rokon), amelynek nyelve ugyan csak részben török, de eredete, kultúrája, gondolkodásmódja jelentős részben azonos velük.


A mai magyar nép és a mai török nép az eltérő hatások végett etnikailag már nem áll annyira közel egymáshoz, de a hasonlóság régebben sokkal nagyobb volt. A kazárok birodalma türk állam volt, ennek kötelékében éltek a későbbi honfoglaló magyar törzsek a honfoglalás előtti időszakban. A kun is török nép (esetleg több török népet is illethettek ilyen néven). A besenyők, az úzok ugyancsak.


Sokan a mai állapotokból, az iskolai történelem oktatásból és a keresztény Európa ill. a muzulmán világ között tapasztalható különbségek alapján tekintenek a török népekre (törökök, kazahok, türkmének, kirgizek, azeriek, csuvasok - keresztények!, ujgurok stb.).


Mindezek ellenére a magyar nép eredete, népművészete, hagyományai, szellemi kultúrája alapján nagyon közel áll ezekhez a népekhez, illetve részben azonos velük. Mindez a magyar állam megalapítása előtti sok-sok évszázadból táplálkozik, tehát legalább annyira megalapozott, mint a magyar nép európaisága.


Nem akartam ilyen hosszú lére ereszteni, csak furcsa volt, hogy a közös származás, közös nyelvi sajátságok kimaradtak a diskurzusból.


A bolgárokat és a hunokat csak azért nem említettem, hogy ne legyen emészthetetlenül sok adat azoknak, akiknek újdonság az, amiről írtam.

2014. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

eleg sok torok jar ide, sztem is kedvesek, ugyanugy, kint is naluk!

csomoszor kajaztam veluk, mindig megkinaltak, ja es a teajuk marhajo, csak vigyazz forro :)

ja es a jelenben elunk, nem a multban!

2014. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Mert cigányok és szeretik az európai pinát
febr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!