Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Ausztriában...

Miért van az, hogy Ausztriában még a törökök meg a szerbek is lenéznek minket, magyarokat?

Figyelt kérdés

Csak diákmunkán vagyunk kinn pár magyarral Ausztriában. Mégis mi vagyunk a csicskák, a rabszolgák, míg a törökök meg mindenféle keleti népség csak lógatja a lábát. Nemcsak a nyugatiak, de már ők is lenéznek, lekezelnek minket. Ezt onnan tudom konkrétan, hogy egyszer beszélgettem az egyik törökkel, és azt mondta, bár kiváncsi Magyarországra, megnézné, de sosem élne itt. Szerinte Törökország gazdagabb és rendezettebb, mindent összevetve jobb ország, mint Magyarország.

Ennyire rossz hírünk van már a keletiek között is?


2012. szept. 2. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztos hallotta ezt-azt a hírekben.

De ne felejtsd el, hogy nem minden nép bánik így velünk. Vannak rendes emberek köztük!

Én régen találkoztam egy szerb turistával, aki nagyon rendes volt. Tetszett neki Mo., a magyarokról pozitív véleménye volt.

Voltam itthon egy török étteremben, az ott dolgozó törökök nagyon kedvesek voltak.

2012. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, az éttermi vendéggel kedvesen bánnak - ez alapvető. Na de amikor pl egy török a magyar főnöke?! Ott már más tészta...
2012. szept. 2. 20:54
 3/13 anonim ***** válasza:

A testvéremnek török a főnöke egy étteremben. Állítólag a tesóm az egyetlen az éttermi dolgozók közül akit meghívott a házába (talán vacsora, már nem emlékszem miért).


Ne általánosíts. Mindenkinek külön alakul ki a képe világról (és a magyarokról).

2012. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*tesóm Londonban dolgozik egy török étteremben
2012. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

"Szerinte Törökország gazdagabb és rendezettebb, mindent összevetve jobb ország, mint Magyarország.

Ennyire rossz hírünk van már a keletiek között is?"


Egyébként, Törökország tényleg nagyobb és fontosabb ország mint Magyarország. Ebben biztos lehetsz. Ha magyarokat lenézik, ugyanúgy lenézik a románokat, szlovákokat, szerbeket stb. kis országokat.

2012. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Mert Magyarország nemzetközi megítélése az utóbbi években nagyon rossz.
2012. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Orbánéknak sikerült olyan szintre levinni Magyarországot, hogy Európa, de talán a világ páriája is lett. Már nem csak a politikusok, a szakemberek szűk csapata gondol rosszat rólunk, de a Magyarország iránt amúgy nem érdeklődő átlagemberek is felfigyeltek. Az meg elkerülhetetlen, hogy az őrült kormány tetteit ne azonosítsák a néppel. Végül is mi választottuk és mi termeltük ki őket, mi tűrjük el ezt a helyzetet, sőt támogatjuk is az időközi választások és a közvélemény-kutatások tanúsága szerint.
2012. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Messziről jött ember, azt mond amit akar.
2012. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tavol elo ***** válasza:
82%
Hat nem tudom Torokorszagban mennyi magyar vendegmunkas tartozkodik de azt tudom, hogy magyarorszagon jo par torok vendegmunkas van, gondolom ha annyira rossz lenne magyarorszag akkor egy se lenne ott! Azt meg honnan tudja valaki, hogy milyen lenne egy adott orszagba elni ha meg sosem probalta? En jartam mind a ket orszagban es Torokorszag semmivel sem rendezetebb mint Magyarorszag. Eleg megnezni milyen a kozlekedesi kulturajuk, ott eletveszelyes vezetni. Allando a terrorveszely sot vannak robbantgatasok is, a hadsereg allanod keszenletben van a Gorog hatar menten. Az utca siman arulhatjak a bovli nike, lachoste, es armani polokat a rendoroket semmi se erdekli stb. gazdagabbnak se neveznem mert azert a realberek alacsonyabbak mint magyarorszagon. ket iparagban joval fejlettebbek az pedig a ruhaipar es a turizmus! Turistakent nagyon jo elmenni oda vannak gyoyoru helyek az emberek kedvesek, segitokeszek, kozvetlenek. De minden masban Magyarorszag a jobb szerintem!
2012. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kapuciner ***** válasza:

Ez egy ember véleménye volt, és nem tudni, milyen környezetben él, kik a barátai.

Azt is el tudom képzelni, hogy ennek az embernek nem is az anyagiak, hanem az emberi kapcsolatok a fontosabbak.

Mint ahogy nehéz összevetni a körtét az almával, úgy nehéz a katólikus-református vallást is összevetni a muzulmánnal.

Érdekelne , milyen nyelven beszélgettetek. Mert ugye ha németül, akkor az mindkettőtöknek idegen nyelv. Arra kíváncsi lennék, ha ezt a beszélgetést török nyelven folytattátok volna, akkor mi lett volna a hozzáállása a magyarokhoz.

Csak érdekesség képpen, azt a bizonyos 150 évet mi is másképp ítéljük meg , és a törökök is. A mi hös Hunyadi Jánosunk pedig az ő szemükben maga az ördög... :)


Hogy is volt?

Török oldalon adva volt Fátih Mehmed, magyarosan Hódító Mohamed szultán.

Magyar oldalon Hunyadi és a vár, legalábbis kezdetben. Amely vár egészen biztosan elesik, ha...ha a belerakott katonaság védi csak. Az a bizonyos középosztály, csak akkor nemességnek hívták.

Aztán jött Kapisztrán János. Pont a kritikus időben. Mehmed egész tűrhető hadvezér volt, már ha Bizánc elfoglalását tűrhető teljesítmények számoljuk.

Bizáncot előtte senkinek nem sikerült elfoglalni, kivéve persze a Szentföldre induló keresztény-keresztes kollégákat, akik megálltak egy kis pihenőt tartani, aztán ottragadtak 57 évig. Mehmed ellen szabad síkon a kor egyetlen hadserege nem lett volna képes győzni. De ez nem volt szabad sík, ez egy várostrom volt, folyóval és egyéb akadályokkal, például a kor egyik legjobb hadvezérével, Hunyadival. De Hunyadi nem tudott volna végtelenségig kitartani, ha Kapisztrán atya szedett-vedett, parasztokból és csőcselékből álló serege meg nem támadja az őrizetlenül hagyott török tábort. Viszont felismerte a nagy és egyszeri lehetőséget, kitört a várból, és a két tűz közé szorult, meglepett törökök elfutottak.


Szóval, néha a csürhe, az aljanép, a nincstelen szegények is dönthetnek csatát.


Így aztán kedves török barátunk pl. ezért is tarthatja szebbnek törökországot...

2012. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!