Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt sosem értettem. Miért van ez?

Ezt sosem értettem. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Kedves lelkészek, picológusok és egyéb spirituális lélekbúvárok!



Gondolkoztam, hogy melyik kategóriába soroljam a kérdésemet. De végül is tök mindegy. A kérdésem a következő megállapításom miatt fogalmazódott meg. Vannak ugyebár kiegyensúlyozott szülő-gyermek kapcsolatok. Az utód mindent megkap, amit megérdemel érzelmileg, meg van a kapcsolata önmagával és a környezetével, és mégis szeretethiányos, depresszió felnőtt korára, nehéz a párkeresés. Odáig eljutottam, hogy az ember társaslény. De miért nincs meg az a bizonyos szikra? Miért válogatunk vagy miért megyünk bele jöttment kapcsolatokba? Hogy ne érezzük egyedül magunkat? Mitől alakul ki a magány, ha megkaptuk azt az érzelmi kapcsot társadalommal? Mi az, ami nem működik? Mi az, ami hiányzik? Nem tudom mennyire érthető ez a kérdés ... ?


2014. febr. 5. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez most csak neked nehéz, vagy általános problémának hiszed?
2014. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őőő ... általános.
2014. febr. 5. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Te tényleg ismersz embereket, akik 100%-ban megkaptak érzelmi részről minden jót? Nem hiszem, és onnantól kezdve minden magyarázható az "előélettel", és azzal, hogy ezt sokan nem tudják helyén kezelni.
2014. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kiket kérdeztél erről? Mind azt mondták, hogy gyerekként mindent megkaptak? És ennyire fontos és nehéz nekik a párkeresés?
2014. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fennt említett idill baromi ritka, pláne egy ilyen országban, mint a miénk. Inkább ott lehet a hiba, hogy tévesen ítéled meg mi a jó szülő-gyerek kapcsolat. Ahol a gyerek valóban mindent megkap, ott egészséges önbizalom alakul ki, a természetes ősbizalom mások irányába. Ezek az emberek könnyedek, tudnak szeretni, de nem mártírok, nem engedk magukat kihasználni, mert azt is megtanulták otthon, hogy a bajban hogy álljanak ki magukért és egymásért.

Nem tudom mi a te valós helyzeted, de írok pár gyakorlati példát. Tételezzük fel valakinek állandóan mondják otthon, hogy szeretik, de ez feltételes szeretet: szeretlek, ha jó jegyet hozol..... szeretlek, mert olyan kis kedves voltál, amikor megleptél egy csokival. Állandóan mondják, hogy így a család, úgy a család, de semmit nem látsz a szülők intimitásából, egymáshoz se érnek, mint két idegen.( értem itt egészséges keretek közt: szájra puszi, esetleg csók, ölelés, kézfogás)

Vagy elkényeztetnek... főznek mosnak takarítanak rád, mindent megkapsz és még sulykolják is beléd, hogy neked milyen jó családod van, mennyire jó dolgod van mellettük. Na ez a legmérgezőbb. Az ilyen gyerekek, ha kikerülnek az életbe kb semmit nem tudnak elérni maguktól és magányosak lesznek.



Szóval, ha nehéz a párkeresés, szenvedsz, depis vagy, magányos vagy akkor igen is rossz a szülői mintád.


Ha bele akarsz mélyedni a témába akkor már csak azt kell megkeresni, hogy hol és miben is rossz. Első lépésnek. :)

2014. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Már csak azt nem értem, hogy miért kell rögtön azt gondolni, hogy magamról írok, és rákenem másokra? :)))) Ezt már más kérdésemnél is tapasztaltam.


Mindegy ...

2014. febr. 7. 00:59
 7/7 anonim ***** válasza:

"Már csak azt nem értem, hogy miért kell rögtön azt gondolni, hogy magamról írok, és rákenem másokra?"


Miért? A kifejtésben az utolsó sorokban a sok kérdés kétségbeesetten hangzik. A probléma túl specifikus. Meg az egész leírásnak olyan érzése van, mintha személyes probléma lenne, és általánosan fogalmaznál, egyes szám helyett többes számban, mintegy hárítva magadtól a problémát és a felelősséget.


Pl. ha egy adott embert megcsal a házastársa, azt fogja itt kérdezni, miért ilyen szemetek a férfiak/nők, mikor az igazi kérdés az lenne, hogy mit rontottam el, miért hagytak el, mit tettem vagy tehettem volna.

2014. febr. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!