Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vágatják le a nők...

Miért vágatják le a nők szülés után/babás anyukaként a hajukat? Ezt sosem értettem!

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vágattam, és az ismerőseim között senki!

De lehet,hogy azért mert nagyon hullik nekik (szülés utána rengeteg haj kihullik), vagy pedig praktikusabbnak tartja a baba miatt a rövidebb hajat!

2013. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vágattam le,mert a férjem utálja a rövid hajat (nem is igazán áll jól) de finom érzés ám egyébként, mikor a gyerek két kézzel belekapaszkodik a hajadba és tépi. Vagy amikor lehányják a hosszú hajad, az is jó.
2013. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha a baba belemarkol a hosszú fürtjeidbe és jól megcincálja, megérted (esetleg belebüfizik egy jót) :D Nekem hosszú a hajam, de ezek miatt itthon állandóan össze van fogva és már fáj tőle a fejbőröm. Szóval én is gondolkodom valami rövidebb fazonon. Na nem az 5 cm-es hosszra gondoltam, de valami majdnem vállig érő megtenné.
2013. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Én erre a kérdésre már egyszer kifejtettem a válaszomat, most bemásolom neked ide is:) :

Nekem az a tapasztalatom (saját is), ha egy nőnek valami jelentősebb változás történik az életében, akkor általában megváltoztatja a frizuráját (pl. egy szakítás egy hosszú kapcsolat után, vagy új partner, ilyesmi). Nem biztos, hogy éppen rövidre vágatja, lehet csak átfestteti, de általában ilyenkor a nők változtatnak valamit látványosan a külsejükön.

Én is levágattam a hajam szülés után kb. 2-3 hónappal.

Már régen terveztem, mert nekem régen is évekig volt rövid hajam, de az utóbbi kb. 15 évben hosszú volt.

Ilyenkor bátrabb is az ember, hiszen a kollégák már megszokták a régi külsejét, és elég nagy visszhangot vált ki egy ilyen elég drasztikus változás a munkahelyen, és ezt ilyenkor elkerülheti az ember, végre kipróbálhat valami újat anélkül, hogy mindenki visítva közeledik felé a folyosón a munkahelyen, és fejhangon üvölti, hogy "jéééééé, levágattad a hajaaaaaad???!!!!!".

Én személy szerint mikor megszületett a kisfiam, úgy éreztem, hogy teljesen más ember lettem (és azóta is).

Szóval szerintem ez valahol az "új ént" szimbolizálja.

Egyébként szerintem is ugyanannyi macera van a rövid hajjal is mint a hosszúval, legalábbis nekem vékony szálú zsírosodó hajam van, ezért minden nap be kell lőnöm, de nekem a hosszúval is kb. ugyanennyi macera volt, vagy csak egyszerűen hátra nyaltam egy copfba, de azt meg már untam.

Szóval én személy szerint ezért vágattam le :).

2013. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
több ismerősömnek nagyon hullott a haja, ezért vágatta le
2013. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Igen, írtak itt okosakat az előttem szólók:)

Én például mindig is az a hosszú haj típus voltam, de mindig vágytam valami vagány, dögös rövidebb frizurára. Mikor megszülettek a gyermekeim valóban más ember lettem. Nem érdekelt már mások véleménye rólam, határozottabb lettem, olyan nő aki jól érzi magát a bőrében és tudja mit akar. Nem azonnal, de a második gyerekem születése után egyre rövidebb lett a hajam, majd besegített egy "ügyes" fodrász, így tényleg rövidre vágattam.

Persze nem végles, most éppen növesztem:)

2013. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom de ezt gyerekként észrevettem a környezetemben.

Nálunk az ismerősök 90%a fiusan rövidre vágatta le a haját terhesség alatt vagy szülés után.Nekem hosszu hajam van,és nem vágattam.

2013. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Én is sok nőt látok, aki szülés után levágatja a haját.

Nekem egyébként derékig érő hajam van, a fiam 3 éves. Eszem ágában nincs levágatni! Örülök, hogy sok év növesztés után megnőtt ekkorára!:)

Itthon be szoktam gumizni, így nincs senkinek útban.

Egyébként akik levágatják, ők azzal indokolják általában, hogy praktikusabb, mert a gyerek nem csimpaszkodik bele, nem húzza, meg ilyesmi. Én saját tapasztalatomból mondom, hogy a férjemnek pár mm-es haja van, de néha megnő 2-3 cm-esre is és ugyanúgy tudta azt is húzni a fiúnk, úgyhogy erről ennyit.:)

Nem mondom, hogy nem húzta soha a fiam a hajamat, de a rövid hajat is ugyanúgy tudja húzni, szóval engem ez soha nem zavart. Számomra ennek így értelme nincs.

Talán mások azt gondolják, hogy ezzel mutatják ki, hogy változás történt az életükben, komolyabbá váltak, de szerintem ez hajviselettől független.

2013. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem hosszú, de marékszámra hullik, tele van vele a lakás, és ha véletlen kiengedve hagyom, a lányom azonnal belekapaszkodik.
2013. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Hosszú hajam volt,de a szoptatás alatt olyan szinten hullott,hogy amikor már a 10. hajszálat szedtem ki a babám szájából,vagy viszont láttam a kakijában,arról nem is beszélve,hogy hajmosáskor eldugítottam a lefolyót vele...

Ekkor döntöttem amellett,hogy levágatom.

Nem bántam meg,mostmár nem hullik.

Amugy 1 hónapja vágattam le.

2013. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!