Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szipog néhány fiatal az...

Miért szipog néhány fiatal az utcán, buszon, boltban, stb, nyilvánosan? Nincs zsebkendőjük?

Figyelt kérdés

Rettenetesen idegesítő, amikor ott áll a közelemben, és néhány másodpercenként hangosan szipog egyet. Sok ilyet hallottam már. Több fiút hallottam már, mint lányt, de a lányokat se kell félteni. Legszívesebben felajánlanék nekik egy zsebkendőt, de félek, hogy megsértem, lehet, hogy nem is az orra van tele, hanem egyszerűen rossz szokása ez valamiért, s akkor ott magyarázkodjon? Ezt nem akarom. De tényleg nagyon érdekelne, mert hallgatni nagyon gusztustalan, sokszor a hányinger jön rám.

Érdekes, még csak fiataloktól hallottam, felnőttektől nem.


2014. febr. 9. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
van,aki zavarban van,ideges,es azert csinalja.
2014. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Már nyugaton is kezd kimenni a zsebkendő a divatból. A távol-keleti országokban régóta kifejezetten tiszteletlenség zsebkendőt használni, aminek többek között higiéniai okai is vannak: nagyobb a fertőzésveszély, ha zsebkendőt használunk, főként eldobható papírzsebkendő esetében.
2014. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

pedig a felnőtteket sem kell félteni, hallottam már egy-két undorító dolgot tőlük is

de egyébként igen, valószínű, hogy nincs náluk zsepi, nincsenek ránevelve, hogy mindig legyen náluk

2014. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Van a megfázásnak egy olyan szakasza, ahol el van dugulva az ember orra és nem folyik, ezért ki sem tudják fújni. Ilyenkor csak némi plusz oxigént próbálnak szerezni.
2014. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Én is sokat szipogok. Ha meg vagyok fázva és annyiszor fújnám ki az orromat ahányszor úgy érzem hogy kellene akkor egy nap alatt kipirosodna, fájna, minden bajom lenne tőle.


Nyáron pedig allergiával küzdök, általában úgy be van dugulva az orrom hogy nem tudom kifújni se, csak próbálok egy kis levegőt venni a szipogással amikor már nagyon idegesít hogy be van dugulva, vagy csak simán kiszáradt már a szám.


Ha pedig valaki ennyire szenved az orrával mint például én, akkor van hogy már észre se veszem hogy be van dugulva vagy hogy szipogok, megszoktam már. Ha folyamatosan az orrommal lennék elfoglalva akkor az tenné ki a napom nagy részét.


Úgyhogy ne idegesítsen ez szerintem, legtöbbünk nem jókedvében vagy lustaságában szipog.

2014. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Tegyél be akkor egy füldugót vagy fülhallgatót.. Jóhogy nem már az is idegesít, ha valaki levegőt vesz. Az emberek enm azért szipognak, hogy téged hergeljenek vele, nekem ezt elhiheted. Én pl az orrsövényferdülésem miatt szoktam, és ha olyan tömeg van a buszon, akkor nem tudom elővenni az orrsprayt, de valahogy muszáj levegőt vennem.. De meg lesz műttetve, már csak a te kedvedért is. ;) pussz
2014. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a szipogás egyébként sem egészséges, simán lehet belőle egy fini arcüreg gyuladdás
2014. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos több lehetőség van.

1. Tényleg nincs náluk zsepi.

2. Annyira meg vannak fázva, hogy miután 2 óra alatt elfújtak 20 zsebkendőt, inkább szipognak, mert tele van a tökük.

3. Parasztok.

4. Japán turisták. Japánban tényleg illetlenség orrot fújni társaságban.

2014. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok tinédzser, elmondom, én miért nem fújom az utcán az orromat.


Ha meg vagyok fázva, ami egy hete megtörtént velem, akkor az a gusztustalan sűrű, buborékos, nyálkás takony jön az orromból. Ilyenkor olyan (hang)erővel kell fújnom, hogy tuti kijöjjön, hogy biztos vetnek rám pár lenéző pillantást. Ráadásul az a tipikus eset van ilyenkor, hogy jól kifújom az orrom, de érzem, hogy még van ott egy torlasz, úgyhogy nagy levegő, és jól megküldöm, és olyan takony jön ki, mint a sulifix ragasztó és az egész képemet beteríti.


Ráadásul egy orrlyukra egy zsepi jut, és az egy különösen élvezetes momentum, amikor a fél orrlyukam tartalmával úgy megtöltök egy zsepit, hogy mérhető súlya van, letörölni a maradékot nem tudom, mert nincs a zsepinek száraz része, úgyhogy takonytól csillogó arccal kell a zsepit úgy összehajtani, hogy ne buggyanjon ki belőle a takony, és úgy a zsebembe rakni, hogy ha legközelebb belenyúlok, ne legyen az egész kezem dzsuvás. Majd elővenni egy második zsepit, és folytatni a műveletet.


És azt a finomságot ne is említsem, amikor nem szipogok, mert úgy érzem, egy felszínes, de állandó orrlégzéssel helyben tudom tartani a váladékot, és akkor jön egy alattomos "m" vagy "n" betű, és mint az Etna, tör fel az áldás.

2014. febr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Többen írták, hogy különféle betegség, allergia stb. miatt szipognak. Őket nem akarom bántani, elég baj az nekik, nem tehetnek róla.

Sokan viszont neveletlenségből szipognak, mert nem tanították meg őket a kulturált viselkedésre. Ha valaki meg van fázva, próbáljon annyi zsepit vinni magával, amennyi elég lesz. Én is sokszor voltam már nagyon megfázva, nem 20, hanem 200 zsepit elfújtam naponta, mégis dolgozni kellett és megoldottam. Az orr kidörzsölése ellen rengeteg krémet lehet kapni, hogy ne vörösödjön ki, ne legyen sebes.

Valaki írta, hogy amikor beteg, akkor a zsepit nem tudja zsebre tenni, mert tiszta dzsuvás. Ez igaz, én sem teszem zsebre, hanem a legközelebbi szemetesben kidobom. Minden megállóban van szemetes és még sok helyen az utcán, parkban stb. Vidéken kevesebb van, ez igaz. Vagy ha érzem, hogy fújni kéne, akkor nem várom meg, hogy literszám folyjon az orromból, mert úgysem lehet annyit visszaszipogni, fújni kell és kész. Ahogy gyógyul az ember, folyamatosan tisztul és napról napra jobb lesz. A bacik a takonnyal is ürülnek, jobb eltávolítani mint mindig visszaszipogni, mert akkor sohasem gyógyul meg az ember.

2014. febr. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!