Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyedülálló fiatal (<30)...

Egyedülálló fiatal (<30) férfiként, gazdasági diplomával, angol nyelvtudással és néhány év munkatapasztalattal milyen esélyem lenne kanadai munkavállalásra és letelepedésre jelenleg?

Figyelt kérdés

Angol nyelvterületen szeretnék legalább néhány évet eltölteni (nem feltétlenül a szakmámban) és boldogulásomtól függően letelepedni / továbbállni / hazaköltözni. Mennyire gördülékeny, nehézkes ma lefolytatni egy ilyen procedúrát? Mennyiben tér el a folyamat az EU-n belüli (UK) migrációtól?

Egyelőre nem tájékozódtam csak felmerült bennem a költözés gondolata.


2013. jan. 27. 14:15
 1/6 rémuralom ***** válasza:
100%

Elég hosszadalmas folyamat, és fel kell készülnöd arra, hogy rengeteg pénzre lesz szükséged.


Az EU-n belüli migrációtól rengetegben különbözik. Az EU-n belül annyi az egész, hogy fogod a cókmókodat, felülsz egy repülőre (vagy vonatra, buszra, autóba), keresel ott egy lakhelyet, bejelented a bürokráciának, hogy megérkeztél, és egy-két apróság elintézése után már mehetsz is munkát keresni. Persze nem árt, ha mindezek előtt még itthonról utánanézel mindennek részletesen.


Kanadába máshogy működik a dolog. Ha nincs kinn közeli rokonod, nem tanulni mész, nem tervezel nagyobb összeget (több százezer dollárt) befektetni Kanadában, akkor egy pontrendszeren kell meghatározott pontszámot elérned. Pontot lehet szerezni a koroddal (azt hiszem, épp a 25-30 közöttivel a legtöbbet), diplomával/szakmával (de persze nem akármelyikkel, a bevándorlási hivatal honlapján tuti van valami lista azokról a szakmákról, amelyeket elfogadnak), meg nyelvvizsgával (természetesen ebből is csak két-három fajtát fogadnak el). A kérelem beadásának is költsége van, ezt meg kell fizetned. Az elbírálás egy későbbi szakaszában kérnek egy bankszámlakivonatot, amely megmutatja, hogy van annyi pénzed, amennyiből az első néhány hónapban meg tudsz élni akkor is, ha nem találsz munkát. Amikor kész vagy, megveheted a repülőjegyet, ami szintén belefáj egy kisebb összegbe, majd ha odaértél, kereshetsz egy albérletet, ahol le kell tenned több havi lakbért kaucióként még azelőtt, hogy egyáltalán kerestél volna munkát. Szóval nem árt, ha van pár millió nélkülözhető forintod, amikor belekezdesz.


Ha részletesebben érdekel, nézz utána, de szerintem ha egy-másfél éves procedúrával megúszod, már örülhetsz.

2013. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A manapság hallható szigorítások hallatán tartottam az efféle választól. Tulajdonképpen nem is a hivatalos procedúra tántorít(ana) el a dologtól, hanem inkább az, hogy nincs olyan sok megtakarított pénzem, hogy belevágjak. Feltételeztem, hogy a lakhatás és egyéb költségek magasabbak, mint például EU-ban de nem gondoltam, hogy akár több millió forint is kellhet hozzá.

Másrészt sajnos a diplomám a helyi viszonyok ismerete nélkül úgy hiszem semmit nem ér. Ezért is írtam, hogy szakmán kívül is vállalnék munkát. Leginkább a nyelv miatt mennék.

2013. jan. 27. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért pont Kanadába szeretnél?

Csak érdekelne.

Én most szeretnék majd nyelvvizsgázni, és később én is külföldön tudom elképzelni a jövőm. Kanada engem is vonz, de sok olyat hallottam, hogy nem feltétlen lehet ott könnyen megélni, plusz a munka lehetőség is elég csekély.

Egyszóval problémás.


Elég szomorú, hogy diplomával és angollal itthon ne, találsz rendesen fizető állást ezek szerint.

Még van egy pár évem a diplomáig - persze, ha egyáltalán van értelme tanulnom a mai helyzethez képest.

2013. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

UK mellett alternatívaként merült fel bennem mivel UK munkaerőpiaca már eléggé telített (amennyire így a távolból meg tudom ítélni a hírek hallatán) és nem utolsó sorban ők is szigorításokra készülnek, ugyanis a munkaerőpiac megnyitásakor nem számoltak akkora bevándorlással, mint amennyien ellepték az országot. Korábban UK-on is gondolkodtam de manapság (értsd: elmúlt 1-3 évben) már ott is csak szakirányú képzettséggel és tapasztalattal lehet egy valamire való munkát szerezni. Ugyanakkor ez sem fix mert ők is a 'hazai' képzettségű és ajánlólevéllel bíró munkaerőt keresik. Irodai munkát kifogni pedig szinte lehetetlen még jó angollal is (kivéve ha bennfentes kapcsolatod van). Talán.

Egyébként diploma előtt állva erősen ajánlom, hogy amikor csak lehet szerezz szakirányú tapasztalatot és nyelvet ne a nyelvvizsga miatt tanulj, hanem hogy TUDD!

De hogy válaszoljak a kérdésedre: Kanada jó úticélnak tűnik, mát ha meg tud barátkozni az ember a klímával és kitartóan viseli a migrációval járó dolgokat.

2013. jan. 27. 17:57
 5/6 rémuralom ***** válasza:
Ez nem igazán a szigorítások miatt van, ez jó ideje így van, kisebb változtatások vannak néhány évente, de alapvetően talán évtizedek óta nem változott a rendszer (nem tudom pontosan, mióta). Azért ilyen hosszú a procedúra, hogy nagy biztonsággal ki tudják szűrni, ki az, aki hasznára lehet az országnak (pl. hiányszakmában jártas, nagy összeget tudna befektetni stb.), és ki az, aki csak élősködni akar a szociális hálón. Megjegyzem, még így sem sikerül mindig eltalálniuk, de ha simán beengednének mindenkit, teljes káosz lenne.
2013. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A követség honlapját nézd meg.


Az tuti, hogy kell egy bizonyos összeg a számládon.

2013. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!