Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett menő a BUTAság?

Miért lett menő a BUTAság?

Figyelt kérdés
Kétségbeesetten nèzek körbe làtva,hogy az emberek mennyire nem törődnek azzal,hogy milyen tudatlanok.Egy fiatal,tanulò lány vagyok és a saját osztályomban az a ,,normális" egy órán ha körmöt festessz,telefonozgatsz,beszélgetsz,alszol,visszabeszélsz...Ès melettük még én szégyenlem magam amikor jelentkezem.Miért lesz ez egyre rosszabb?Jò igaz benne van a pakliban az is,hogy ez a korral jár de most már a kisiskolásokra is fertőzésszerűen átterjedt a hülyeség.Régen csak a gazdagabaknak,nemeseknek volt lehetősége pl könyvet olvasni vagy egyátalán tudni olvasni...És akkor a szegény parasztnak az volt a legnagyobb vágya,hogy a sajàt nevét letudja írni.Ma màr van lehetőség okosodni legalàbbis itthon,akár a szegényebbnek is,akár hogy kitörhessen és meggazdagodjon.De nem...?Sokat tudnék még ezel kapcsolatban írni...De remélem ennyi elé,hogy megértsètek mire akarok kijukandi.

2014. febr. 13. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

"kijukandi"

Gratulálok, kiszólt a LYuk a gödörből.

2014. febr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam hogy akár egy értekezleten is a felnőttek 80% tud fél órán át koncentrálni. De mert valaki éppen valamivel babrál, az nem biztos hogy nem figyel a körülötte lévőkre. Tehát a butaság nem függ össze azzal hogy valaki babrál valamit miközben más beszél. Ez inkább neveletlenség. Az valóban igaz hogy nagyon sok emberből hiányzik az alapvető műveltség. De ez nem csak iskolás probléma. Mert az alapvető műveltség nem feltétlen az iskolába tanítják.
2014. febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, egy agyi-lelki igénytelenség hatalmasodott el, a külsejükre mindenki őrülten igényes lett, de hogy belül mi van, az valahogy most nem fontos a fiatalok nagy részének. Mondjuk azért manapság már minden óvodás tud használni okos telefont és alsósok már hihetetlen gyorsan gépelnek és használják az FB-t, email-eznek. Ezen a téren van fejlődés, mert ha a 70 éves Juliska nénit ülteted a klaviatura elé, ő még egy betűt sem talál meg rajta 2 perc alatt.
2014. febr. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig valami (tudás) egy szűk réteg kiváltsága, addig az menő dolog. Mihelyett mindenkinek elérhető, sőt, próbálják kötelezővé tenni, egyből ciki, utált dolog lesz.
2014. febr. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de igaz amit írsz, trendi lett butának, sőt bunkónak lenni. Ne hagyd, hogy elkapjon ez a divat, csak azt tudom mondani. A figyelmen, a koncentrálóképességen sok múlik. Akik nem tudnak figyelni, azok első körben sokkal fárasztóbban jutnak hozzá a tudáshoz és egy idő után ettől el is megy a kedvük, és könnyen elkallódnak. A tanulás mellett fontos, hogy gyakorolj valamilyen kifejezésformát (ez lemarad rendszerint a mai iskolákban, többek közt ez a "divatjelenség" egyik oka. Írj, rajzolj,fess! színjátszás,zenélés -kellenek ezek a bontakozó léleknek.
2014. febr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős lehetsz, de hidd el olyan gyorsan visszaüt ez a fajta "menőség", hogy kettőt pislantasz és az aki arra képes hogy lakkozza a körmét órán vagy munkanélküli lesz vagy a rosszlanyok.hu-ról fog visszanézni, amíg aki figyel, tanul, annak lesz jövője.
2014. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem a te korosztályod vagyok. Nálunk még nem volt menő körmöt reszelni az órán.


Ettől függetlenül a saját korosztályomban de még az idősebbek között is sok a tájékozatlan.


Szerintem ez a "semmi sem érdekel" felfogás általánosan elterjedt lett a társadalomban, nem csak egy bizonyos korosztályt érint. Sajnos.


Én valamikorra, a bulvár média térnyerésének tájékára teszem, amikor az emberek elkezdtek az ingerszegény, szex és botrány mentes témák iránt immúnisak lenni. Annyira túlingerlik az embereket, hogy már nem keresik saját maguk az érdekes témákat, információt, tudást, semmit. Csak bambulnak, vagy pofáznak a semmiről.

2014. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg a különböző hírportálok hozzászólóit. 50-60 éves fél-analfabéta bácsik és nénik osztják egymást a szűk látókörűségűk miatt.


A hülyeség minden generációban menő dolog volt, és lesz is, egy bizonyos társadalmi rétegben. Annyi változott, hogy most az interneten meg is oszthatják egymással a hülyeségeiket.

2014. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6: sajnos ez nem igaz, legalábbis nem mindig. Nem egy olyan személyt ismerek, aki annyira sötét, hogy hozzá képest a fekete lyuk atomvillanás, mégis egy alig elvégzett szakmunkással, netán egy 6-7 év alatt elvégzett szakközéppel jobban keres, mint én diplomásként.

Nyilván nem cserélnél vele semmi pénzért, meg igaz, hogy a legtöbb ostoba ember nem fogja sokra vinni, de sajnos olyanból is bőven van, akivel lehet példálozni, hogy "lám, nem egy tanult ember, mégis többet keres, mint te".

2014. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyilván jobba a kapcsolatrendszere, Simon Belmont. De azért, hogy mennyit keres az egy dolog,igen, az életvitelhez egy alap, de mégiscsak egy faktor. De az élet méltóságát az adja, milyen mélyre jutunk a megismerésben, és hogy tudjuk kifejezni azt. Tehát inkább a méltósággal éhenhalt művész életét választanám, mint az illegitim módon lébecoló sötét tudatú életcsászárét (egyszer ő is meghal, de véleményem szerint, nem mindegy milyen tudatállapotban).

"Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam, végezetre eltétetett nekem az igazság koronája "

2014. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!