Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell beszélgetni egy...

Hogyan kell beszélgetni egy olyan emberrel, aki annyira érzékeny, hogy minden 3. mondatomra megsértődik?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akivel haverkodom, vagyis, Ő keres mindig, dumálunk facen, meg telefonon. És annyira érzékeny a gyerek, hogy tényleg minden 3. mondatomra besértődik!

De nem beszélek vele úgy, egyáltalán! Ennyire érzékeny!


Beszéltünk a filmekről, zenéről, hogy ki mit szeret, melyik filmet, és mondtam, hogy nekem a kedvenc filmjeim a "XYZ" és kérdezem, hogy látta, tetszik neki? És mondja, hogy azt nem szereti, nem fogta meg, nem kötötte le, nem szereti azt a színészt.

Mindenben a rosszat emeli ki.


És mondtam neki, hogy "ja, nem szereted se a ... se a... és a ... se! Van egyáltalán film amit szeretsz?"

És erre besértődött!


Hogy megbántottam! Most ez annyira sértő? Nem bunkó hangnemben kérdeztem, teljesen úgy, mintha azt kérdeztem volna tőle, hogy "szia, hogy vagy?" így!


És ilyeneken kiakad! Minden ebszélgetésünkőn megsértődik valamin 1 mondaton!


Most az ilyennel hogy beszélgessek? Már nem merek megszólalni, nehogy bármivel is megbántsam!

És Ő keres mindig!



2014. febr. 13. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő túl érzékeny, te meg túl piszkálódó.

Az, hogy valamit nem szeret, még nem azt jelenti, hogy negatív személy.

Másrészt lerí rólad, hogy ő nem sokat jelent neked. Talán ezért nem vagy képes tekintettel lenni rá.

2014. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy piszkálódó? Egy szimpla kérdés volt! A piszkálódás: egy kövértől megkérdezni: "Te mennyi csokit zabálsz???" szerintem.
2014. febr. 13. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez a kérdés nekem sem esne jól. Szerintem tényleg kicsit bunkó.

Erre annyit reagálhatnál, hogy hát úgy tűnik filmek terén nem ugyan olyan az ízlésünk. Neked mi a kedvenc filmed? Melyik filmet nézted utoljára ami nagyon tetszett? Pl.

így már egyáltalán nem sértő

2014. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is piszkálódós volt ez tőled,ugyanis,ha kedveled őt,akkor nem így beszélsz vele(nem így írsz),igen,kicsit érzékenyebb az átlagnál,de ha ez téged zavar,akkor ne legyél vele,engem nem zavarnak az ilyen emberek,mert jómagam is érzékeny vagyok.
2014. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én minden 2.-on is be szoktam, és ezenis tuti besértődtem volna :')
2014. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg van ilyen, ismerős a dolog. Úgy tudod kikerülni az ilyen szitukat, hogy tőlük nem kérdezel semmit. Szóval a beszélgetés abból áll, hogy magadról beszélsz. Elmeséled mit csináltál, mik a terveid, éppen mit csinálsz és nem kérdezel semmit. Ha ő kérdez, akkor úgy válaszolsz, hogy semmiképp ne essen rosszul neki, szóval ha olyan a kérdés, hogy nem tudod rá a neki jó választ, akkor gyorsan térj rá másra (pl. milyen jó idő van). Na hát csak így lehet. :)
2014. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Nálam pl ez nem jönne be :D

2014. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja te azon is megsértődnél, ha azt mondom, hogy ma pizzás csigát sütöttem, tegnap meg káposztát főztem. :))
2014. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem :)

De azon igen, ha valaki sosem kérdezne, sosem érdeklődne :)

2014. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!