Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan önző ma mindenki?

Miért olyan önző ma mindenki?

Figyelt kérdés
Csak saját magával van elfoglalva,annyira belemerül a saját tökéletlen életébe ,és annak tökéletesítésébe,és abba hogy neki sem segít senki,ő miért tenné...hogy észre sem veszik mások életét...ezért ilyen ez a nép,ez a társadalom,ez az ország,ez a kormány...mert mindenki azt adja vissza,de ez ördögi kör mert ezét van ennyi probléma,ami nem hogy megoldódna,hanem csak nőttön nő...Murphy törvénye...

2014. febr. 13. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem azt látom, hogy mindenki önző lenne, sőt egyre több a segítőkész ember.
2014. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Az ember olyan emberekkel tartja általában a kapcsolatot mint amilyen ő maga.

Én a környezetemben nem igen vettem ezt észre, legalábbis a családom és a barátaim nem ilyenek. Akik ilyenek azokkal nem barátkozok és kész.


Mivel mindenki csak a saját barátaival és családjával van olyan kapcsolatban, hogy a segítségnyújtás evidens, így azt gondolom, hogy mindenkinek kell hogy legyen segítsége, hiszen barátai és családja az emberek 99%-nak van.

2014. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és aki nem számíthat egyikre sem?A családja is magának való emberekből áll,akik nem törődnek csak magukkal,a barátok meg nem barátok,inkább cserben hagyó,önző emberek akik maguk körül forognak,és saját életet élnek,másokon keresztül...az emberek többségét be sem kell mutatnom ...a kérdés pont emiatt tettem fel...én folyton segítek nem várok cserébe semmit..de tényleg,de amikor én nem értek valamit,vagy nem boldogulok,megakadok...senki ismétlem SENKI nem akar tudomást sme venni rólam...akár milyen szépen kérem is..még a tanár sem..akinek ez lenne a dolga...
2014. febr. 13. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
No ez valóban nem szép dolog egyiktől sem és nagyon szomorú.
2014. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tetszett ez a megfogalmazásod: saját életet élnek másokon keresztül.


Én is sajnos hasonlót tapasztaltam.De elég durván, eddig sem éltem rózsaszín felhős életben,de nem hittem,hogy ennyire sz.r létezik.Bár ugyan én már egy 10-en éve nem vagyok sulis,de sajnos nagyon oda kell figyelni.Egy jó tanács,ha elfogadod:ha egy ember amúgy kedves,/vagy rosszabb esetben mézesmázos/ de kijelent olyanokat,max 2-szer,ami téged megbánt,vagy hátrányosan rád nézve,akkor kerüld el jó nagy ívben! Sose gondold azt,h dehát ő ilyen.

2014. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi utolsó!!A tanácsod pont betalált mára!!Köszönet!!Az az igazság pont ilyen helyzetben vagyok mindenkit elfogadni próbálok,közben hagyom magam átgázolni és még vigasztalom is magam hogy ilyen,éretlen,nem így gondolta,nem tudja mit tesz és hasonlók...Olyan jó hogy üzentél nekem!!:))Mert majdnem beleestem volna megint ugyanabba a hibába!!Jókor voltál jó helyen;)

Köszönet a válaszokért mindenkinek!!:)

2014. febr. 14. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!