Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja mindenki azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondja mindenki azt, hogy az öngyilkosság önző dolog?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki meg akar halni, akkor az önzőség mert mi lesz a családtagjaival, barátaival, szeretteivel...


Na de senki nem gondol arra aki szenved? Az az önzőség, hogy azt várják el tőlük, hogy életben maradjanak. Mi van ha annyira szörnyű számukra az élet, hogy a halál lenne az egyetlen megoldás? Miért nem elfogadható ilyen esetben az öngyilkosság?


2013. márc. 13. 00:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem valakit erővel itt tartogatni önző dolog, csak hát ezt írja elő a törvény
2013. márc. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Nem létezik olyan szörnyű dolog, amire csak a halál a megoldás.

Feltéve, ha amputálják a kezeid és a lábaid, megvakítanak és megsüketítenek, a szádat pedig bevarrják, infúzión táplálnak és szexuális segédeszköznek használják a csonka testedet.

Ilyen esetben nem önzőség az öngyilkosság, minden más esetben viszont az. És gyávaság is.

2013. márc. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

"Nem létezik olyan szörnyű dolog, amire csak a halál a megoldás."


pont most írtál egyet

2013. márc. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Az öngyilkosság nem önzőség, hanem gyávaság.
2013. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
jó szöveg, kíváncsi lennék ki merne leugrani a tizedikről :D
2013. márc. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
az élethez több bátorság kell, mint leugrani
2013. márc. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben az esetben megértem őket, hogy ezt a módszert választották.

2013. márc. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#6 az enyémhez eddig nem kellett


ha kellett volna, értelem szerűen a másikat választom


ja, ez a gyávaság :-D

2013. márc. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért ez bonyolultabb kérdés, minthogy itt megválaszoljuk úgy igazán.


Vannak esetek, ahol tényleg eltudom képzelni, hogy nem szeretnék tovább élni, ha velem történne. Egy ismerősöm pár éve azért lett öngyilkos, mert valami agyi problémára derült fény és 1 hónapon belül megvakult volna. Még nem történt meg a dolog, de előre megölte magát, nem bírt a tudattal élni. Én itt még megvártam volna, hátha van remény, próbáltam volna keresni kiutat, de szerintem ő nem akarta átélni azt a pillanatot, mikor nem lát többé.


Mondjuk nem fenékig tejfel az életem, még ha ezt sokan el se hiszik, vannak elég komoly gondjaim is, de nem tenném meg. Régebben volt, hogy elgondolkodtam rajta, de sose jutottam a tettek mezejére, szerencsére. Mára már örülök, hogy így döntöttem. Mindig erőt ad, hogy majd csak jobb lesz egyszer a jövőben.

2013. márc. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Aki öngyilkosságot követ el, az egyszerűen élt az élet adta lehetőségek egyikével...


Ebben szerintem nehéz objektív választ alkotni, sőt, szerintem lehetetlen...

2013. márc. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!