Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kezelni őket? Ad...

Hogy lehet kezelni őket? Ad neked valamit, ha nem fogadod el, megsértődik, de utána meg hálát vár?

Figyelt kérdés
Szóval van az az ember típus, aki mindent rád tukmál, ad neked egy csomó mindent, amire te hiába mondod, hogy nem kell, akkor vérig sértődik, hogy akkor ő pl. miért főzörr annyi lekvárt, befőttet, mikor nekem nem kell. Szóval kénytelen vagyok elfogadni, hogy ne sértődjön meg, de utána meg szememre veti, hogy ő mennyi mindent ad nekem és én milyen hálátlan vagyok.
2014. febr. 14. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs szükséged arra, amit adni akar, akkor ne fogadd el, akkor se ha megsértődik miatta. Normálisan meg kell mondani, de határozottan, hogy nem fogadod el, mert nincs rá szükséged.

Ha elfogadod, akkor meg valami kis apró szívességgel, figyelmességgel viszonozd az ajándékokat.

2014. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ismerős..most erőltette rám a lekvárt pedig kenőmájast akartam enni..ha nem fogadom el azt mondja nagy az egom..elfogadtam pár nap múlva a fejemhez vágja hogy az ővét eszem mègis hálátlan vagyok :(
2014. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell elfogadnod. Mondd meg neki, hogy előre kérdezze meg, hogy kérsz-e valamit. Sokszor kell visszautasítani, legyél következetes. Igen, lesz sértődés, de túléled. :)
2014. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van, tényleg így kell, megpróbálok következetes lenni és nem hagyni magam a rátukmálással mindig. Csak hát nehéz mindig magyarázkodni, kifogásokat találni, hogy miért nem kérem. Pl. múltkor fánkot sütött és megkóstoltam, mert illetlenség lett volna nem megkóstolni, mikor nekünk sütötte. De én csak azt a fánkot szeretem, amit én sütök, másét nem, mert tocsog a zsírtól. Ezt nem mondhatom neki. Utána odacsomagolt egy nagy adagot és hiába mondom, hogy nem kérem, akkor is erőlteti, és kérdezi, hogy miért nem akarom elvinni, nem ízlik? Erre mondom, hogy de nagyon finom, de nagyon sok étel van otthon. Erre a válasz, hogy de hát ilyen fánk biztosan nincs otthon. Nem mondhatom minden ételre, hogy nem kell mert nem szeretem. Vagy szoktunk kapni a kertből ezt-azt, de hatalmas kukacok vannak, amitől én rosszul leszek és dobom ki a kukába úgy ahogy van. Párom megmondja neki, hogy hát azért nem kell, mert kukacos, de arra meg az a válasz, hogy ebben nincs kukac.
2014. febr. 14. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!