Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire igaz az az állítás,...

Mennyire igaz az az állítás, miszerint a szegénység a "kosszal és mocsokkal jár együtt"?

Figyelt kérdés

Valahol ezt hallottam, de nemigen hiszem el....

Igazából mind a két végletet láttam, és nem tudom, melyik az "igazabb".


Láttam rengeteg képet szegény országokról, Afrika, Haiti, Honduras, stb. Mind a szegénység mellett úszott a mocsokban, halmokban állt a szemét az utcán, a városban, de még a sima utak mellett is, amikor a város a közelben nem volt. Ismerősöm volt kint Afrikában, és ő is megerősítette ezt.

Míg például mamám falujában laknak nagyon szegény emberek, akiken senki nem tud segíteni, nagyon kevés dolguk van (1 tehén, 1 kutya), a házban mégis szinte enni lehetett a padlóról.


Tudom, hogy mentalitás kérdése is, meg megszokás kérdése, de van olyan öreg család a faluban, akik kiskorukban szemétben nőttek fel, most pedig patyolat tisztaság, nagyon figyelnek a rendre, és tényleg szép takaros az udvaruk, házuk. Míg például Haitit elnézve nem tesznek semmit, vagy Afrikában, pedig összeszedni a szemetet (és esetleg elégetni, ha olyan hulladék) semennyibe nem kerül, de mutattak képeket a házakról is. Ott is halmokban áll a szemét.


Akkor mi a valóság? Mit gondoltok erről? Akkor a szegénység tényleg együtt jár a mocsokkal, szeméttel, vagy ez csak "lustaság" kérdése?



2014. febr. 15. 17:49
 1/7 Furjadék* válasza:
Más ott, és itthon a higiéniáról való elképzelés.Azért mégis Európa-Afrika.
2014. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az altalad felsorol nemzetek nem fejlettek, szegenyek, igy megszoktak azt, amiben eltek, s mivel nem volt lehetoseguk sem arra, hogy ezen valtoztassanak, ezert nem is tudtak, mivel nem volt pelda elottuk pl. Nekik ez a termeszetes eletmodjuk valojaban. A nagyszuleidnel, vagy mas embereknel szinten fugg attol, hogy milyen kornyezetben nevelkedtek, s mit fogadtal el abbol. TEhat ugy gondolom, hogy ez egy embernek a valasztasa, mivel lehet igenytelenul elni, de igenyesen is, mint tisztasag, kornyezet. Ez nem fugg az anyagiaktol!
2014. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 haemorgen ***** válasza:

Valahol azt olvastam, hogy a földön jelenleg az átlagjövedelem, 12 ezer forint körül van, ráadásul Afrikában sok helyen 50, 60%-os a munkanélküliség, képzeld el, hogy ott mekkora szegénység van, és az emberiség nagy része Ázsiában, Afrikában, Dél-Amerikában él, ahol az Európára jellemző viszonylag jól szőtt szociális háló vagy nem létezik, vagy nagyon vékony.


Szóval, tisztelt kérdező, ha nem Magyarországban gondolkodunk, hanem világ szinten, akkor valóban a szegénység párosul mindazokkal a dolgokkal, amikkel mondjuk 100 éve - főleg Afrikában gyakran fólyóvíz sincsen.

2014. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szerintem a kulcsszó a KULTÚRA. Ez nem a pénztől függ hanem a neveltetéstől és az élet folyamán tanultaktól. Aki egy igénytelen paraszt állat az gazdagon és szegényen is ugyanaz marad. Ez csak akkor változik meg ha a pénzhez jutás által -vagy éppen annak hiányából kifolyóan- az élet rákényszeríti a kulturált életre. Ilyenkor már nehezére esik változtatni az embernek és ritkán is fordul ilyen elő, hogy pusztán a pénz vagy annak hiánya indukálja ennek kialakulását. Az ember személyisége 3 éves koráig 80%-ban kifejlődik. Ha addig nem kapta meg a megfelelő neveltetést már hatalmas hátránnyal indul az életben.
2014. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szegénység és a tisztaság nem szabad, hogy kizárja egymást.
2014. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4: egyetértek,a kultúrától függ inkább ez,mint a pénztől! Példának okáért Angliában élek már egy ideje és némelyik pályaudvartól felfordul a gyomrom,mindenhol szemét van,ahogy megy a vonat mindkét oldalon halmokban állnak a mekis zacskóktól elkezdve minden...undorító,pedig ez nem egy szegény ország!!!
2014. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg Magyarországon a rossz életszínvonal azt jelenti, hogy "dolgozni kellene a kertben, hogy legyen krumpli, vagy paprika", addig Afrikában ivóvíz sincs sok területen.


Amikor x napja nem ettél, csak egy marék adományból kapott valamit, vagy kukacot, vagy tudja a fene mit, akkor neked sem azon fog járni az eszed, hogy "ah fene vigye el, felseprem a poros utcámat".


Itthon ha más nem, akkor elmész lopni a szomszéd kertjéből egy kis barackot, és kész... ott nincs még lopni se kitől...


Szóval a "rossz" szót igyekezzük ne általánosan használni a magyar viszonylatokhoz mérten, hanem tegyük helyre, hogy ott a rossz más, mint itthon.


Az angliai dzsuva meg azért már egy másik téma szerintem.

2014. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!