Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy engedjem el magam?

Hogy engedjem el magam?

Figyelt kérdés
Sajnos elég gátlásos vagyok, könnyen zavarba jövök, kicsit mindig kevésnek érzem magam. Annyira irigylem az olyan embereket, akik lazák és simán elbeszélgetnek bárkivel! Mit tudnak ők, amit én nem?
2014. febr. 23. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok. Vannak, akik a semmiről is órákig társalognak, de nekem ez nem megy.

Egyszer valaki azt mondta nekem, hogy olvassak sokat, s akkor lesz mondanivalóm, tudok majd miről beszélgetni. Ennek az lett az eredménye, hogy nagyon szeretek olvasni, de a beszélgetés/beszédtéma felvetése, kezdeményezése még mindig nehézkes. Igazából azt vettem észre, hogy az is elegendő, ha egy jó témát találok s feldobom, mert ha az illető vevő rá, akkor beszélni fog, s néha néha kell csak a véleményem elmondanom.


De tény, hogy választékosabban tudod kifejezni magad. Kezd egyébként kicsibe. Próbálj ismerős emberekkel pár szót váltani egyszerű dolgokról. Hogy van? Mit szól az időjáráshoz? Látta-e a meccset? Ismeri-e ezt vagy azt a színdarabot? stb.


Aztán lehet idegenekkel szóba állni: Mennyi az idő? Hol kell leszállni? Időjárás stb.

2014. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) Igyekszem fejleszteni magam ezen a téren, de azthiszem sose leszek nagydumás.:)
2014. febr. 23. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!