Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz a mai fiatalok ezen...

Mi lesz a mai fiatalok ezen részével a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam már ezen.

A mai fiatalok számottevő részére gondolok, akik engem is körbevesznek az iskolában.

Olyanok akik semmit sem tanulnak és kicsapongó életet élnek.

Iskolába, tanórákra is úgy járnak be, hogy semmi lelkesedésük sincs és nem is érdekli őket.

Bővebben: nagyon rossz jegyeik vannak és elképzelésük sincs, hogy mit csináljanak a jövőben. Vagy hogyha mégis van elképzelésük, akkor nem tesznek érte semmit sem.

Például: ismerek valakit, aki pszichológus szeretne lenni, de félévkor bukott két tantárgyból és a többiből is 2-es, 3-as jegyei voltak. Főleg érettségi tantárgyak. Biológia is 2-es, ami ha jól tudom nem hátrány ennél a szaknál.

A kicsapongó életről pedig annyit, hogy hetente feljárnak bulizni és minden hétvégén részegre isszák magukat.

Azt sem értem, hogy miért van az, hogy akik szakközépiskolába mennek, azok egy része csak azért, mert úgy gondolta, hogy ez jó lesz, mert a gimnázium túl nehéz és itt talán lesz valami szakmája. Közben a szakmai tárgyakból is rosszul áll. (Ezt nem általánosítás képen mondom, hanem ez csak az, amit én látok a környezetemben)

A gimnazista osztályból pár emberen kívül szinte mindenki puskázik az órákon és nulla tudásra kapnak jó jegyeket.

(Jól ismerem az egész osztály szóval nem csak a levegőbe beszélek)


Persze nem minden a jó jegy. Hisz valaki puszta találékonysággal, szerencsével esetleg protekcióval is lehet sikeres, de ez nem mindenkinek adatik meg.

De mint látjuk ebben az országban nehéz elhelyezkedni bármivel is szóval szerintem nem árt, ha az ember tanult, hisz mégis jobb esélyei vannak.


De hogy magamról is beszéljek:

Olyan iskolába járok, ami egyszerre biztosít gimnáziumot és szakközépiskolát is.

Én szakközepes vagyok, 11. osztályos. Szerencsére elég jó tanuló. Szeretem a matekot, fizikát, és a szakmai tárgyakat. Még a magyart is megszerettem hála az új tanáromnak, aki 10. osztálytól tanít. Van elképzelésem is afelől, hogy mit szeretnék a későbbiekben.

Na de én sem vagyok makulátlan. Én is felszoktam járni bulizni és én is szoktam inni (akár még részegre is).

Ettől független megtaláltam azt az arany középutat, hogy legyen időm tanulni valókra és mellette még a zeneiskolára is. Ráadásul rengeteget ülök gép előtt is.

Tudom, hogy lenne mit változtatnom magamon, de mégis másokhoz viszonyítva örülök, hogy én csak a kisebbik rosszba tartozom.


Leszögezem ezzel a kérdéssel nem szeretnék általánosítani. Csak kíváncsi vagyok. Ezt látom a környezetemben és szerintem máshol is hasonló a helyzet.

Mi lesz ezzel a sok tanulatlan emberrel, ha nem tudják valahogy feltalálni magukat?


Előre is köszönöm, ha elolvastad a hosszú agymenésemet! :)

Válaszban várom a véleményeket, hogy ti mit gondoltok.


18/F



2014. febr. 23. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Végül árufeltöltők lesznek a tescoban.

2. Az egyetem/főiskola fizetős részére mennek, ha oda se veszik fel őket, akkor protekcióval bekerülnek valahova (ha vannak jó kapcsolataik, legalább a szüleiknek), puskázással végigevickélnek, és lesz valami állásuk, amit életük végéig gyűlölni fognak, ezert idős korukra sok esetben alkoholisták lesznek.

3. Időben megjön az eszük, és az érettségire elkezdenek tanulni. Én úgy vettem észre, ez a leggyakoribb.

2014. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, 10 évvel ezelőtt is ez ment.

Mégis alakultak a dolgok, ki szerényebben, ki gazdagabban él.

Idővel a legtöbbnek megjött az esze, egy-két vesztesről tudok csak.

2014. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
árufeltöltők? még az sem...
2014. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik el fog menni külföldre és mire várnám a nyugdíjam,addigra nem lesz meg az a dolgozó korosztály aki kitermelné nekem.
2014. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát kíváncsi vagyok, hogy mi lesz velük, mert én csak olyanokat ismerek, akikről írtam.

Olyanokat pedig nem nagyon ismerek eléggé, akik most állnak érettségi előtt vagy már túlestek rajta.

Remélhetőleg csak megjön az eszük.

2014. febr. 23. 21:47
 6/9 anonim válasza:
77%
Egy 18 éves fiú ilyen éretten gondolkodik? Nagyon ritka. Ne aggódj büszke lehetsz magadra. Teljesen normális szerintem amit csinálsz! Igaz én még ehhez annyira nem értek (bulizós részre gondolok) még csak 15 vagyok,de akkor is. Amúgy engem is ilyen emberek vesznek körül...a különbség csak az hogy ezek mind 14-15 évesek. És már ezt csinálják... Akkor ha ők a "rosszak de menők" én a "jó de béna" csoportba tartozom. XD De sebaj...15/L
2014. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, jó 10 évvel az érettségi után azt látom, hogy nem arányos a mai énjük, és főleg nem a karrierjük az akkori kilátásaikkal.


Sok "jótanulóból" tanár lett, vannak köztük munkanélküliek.

Mások megkomolyodtak, középvezetői állásban vannak vizonylag normális helyeken.

Szintén vannak, akik extravagancia felé mentek el, és újságírók lettek egy zenei magazinnál pl.


És sajnos van olyan is, aki abszolút lecsúszott, mentálisan is problémái vannak, kezelés alatt áll.


És van olyan is, akinél az alkohol láthatóan fő problémába csapott át, pedig többre volna hivatott.


Szóval nagyon vegyes a kép, de lényege, hogy érettségi után semmi nincs még kőbe vésve. Persze annak, aki orvos, mérnök vagy fizikus szeretne lenni, szüksége van a magas pontszámra, de a "normál életben" való boldogulást nem akadályozza meg, ha valaki nem volt színötös a suliban.


Meg lehet kövezni, tudom, hogy a véleményem ellentétes sok szülő álláspontjával is, de tapasztalataim ezt mutatják. Aki értelmes és tehetséges, az előbb-utóbb boldogul, függetlenül az iskolai évektől.


u.i.: végképp meg fognak kövezni egyesek, de a kép teljességéhez hozzátartozik, hogy ezerszer felmérték már: aki ügyes, képes a szabályok keretein belül a maga malmára hajtani a vizet, azaz öntörvényű olyan szinten, hogy nem hajt végre mindent gépiesen, amire utasítják, sokkal talpraesettebb lesz az "életben", mint az, aki mindent szorgalmasan bemagol, de önálló döntésekre alkalmatlan.

2014. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Épp az, h korlátolt gondolkodásmódja van.

Ahogy előttem lévő írta, sok mindent nem jelent.

Majd 50-60 évesen kell megnézni ki mire vitte...

2014. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#7

Akkor úgy látom, hogy tényleg nagyon megoszlik, hogy kivel mi lett a későbbiekben.

Kíváncsi vagyok mi lesz az én ismertségi körömmel, de ez a jövő zenéje.


Arról a felmérésről én is hallottam már, tényleg elgondolkodtató.

2014. febr. 24. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!