Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyereket mennyire kapattá...

Első gyereket mennyire kapattátok el? Későbbiekben megmutatkozott?

Figyelt kérdés

Rokonoméknál most van baba, régóta nem is volt már az egész családban. Alig alszik a gyerek, ha alszik is általában ölben, ringatva stb. Jó étvágya van, tápszeres is mert mindig éhes maradt. Sírni nem hagyják egy percre se, mindig felkapja valaki. Pelenkázni csak félkómásan lehet, mert különben üvölt. Most volt egy hónapos, de elég nagy baba.


Szóval elkapattátok a gyereket mikor kicsi volt? Megmutatkozott ez később?


2014. febr. 23. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ennyi idős korban nem lehet még elkapatni. (szerintem) Én mindig felvettem, most három éves, és nagyon kiegyensúlyozott gyerek. Amikor ilyen kicsi és sír, akkor a világot szólítja meg. Ha a világ nem válaszol- nem fog bízni senkiben sem. Szóval jól tettem, hogy mindig felvettem, mikor jelzett, mert a csodájára járnak a gyereknek, annyira kiegyensúlyozott.
2014. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egy egy hónapos babát még fel kell venni, ha sír. Nem hisztiből teszi, hanem valami van, lehet közelségre vágyik, éhes, akármi.

Valószínű azért alszik ölben, mert ha lerakják sírni kezd.

Mi is ha sírt a fiúnk akkor bizony felvettük, sétáltunk vele, hogy megnyugodjon, vagy hogy el tudjon aludni. Nálunk az volt hogy fájt a pocakja azért sírdogált annyit, de nem hagytam üvölteni a kiságyba, felvettem és próbáltam nyugtatni, simogatni, sétálni vele, így meg is nyugodott.

Nem tudom van-e gyereked, de a kérdésből úgy érzem nincs.

Nem rosszból írom, de ha lesz akkor szerintem kb te is így fogod csinálni, mint ahogy látod a rokonodékat :)

Sok sikert hozzá :)

2014. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Egy hónapos babát is ellehet kapatni, ha azonnal felveszik, amikor sír.

Egy orvos-pszichológus írta: az első perctől CSAK azt engedd meg a babádnak, amit később is meg akarsz engedni neki. A babák úgy viselkednek, ahogyan szoktatják őket.

A kérdésedre: egyik gyerekemet sem kapattuk el. Csak akkor vettük fel, ha éhesek voltak, vagy valamilyen bajuk volt.

Egy kis sírástól egy babának sem lesz semmi baja.

2014. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 3-as, nem lennék a gyereked. Olvass egy kicsit Ranschburg Jenőtől, Ő teljesen más mond, mit amit Te. Kedves kérdező, nehogy már elhidd, hogy egy egy hónapos babát el lehet kapatni....Hozzád is csak akkor kell szólni, ha éhes vagy? Te nem vágysz szeretetre?
2014. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem aztán mindegy mit csinálnak a gyerekkel, nem én vagyok élőhulla miatta. :)

Csak kíváncsi voltam, hogy másoknál hogy nyilvánult meg, lehet még csak egy hónapos, de nem lesz a későbbiekben se máshogy. Csak érdeklődtem, hogy mennyire számít-e, ha elkapatják a gyereket kicsi korában, nem-e lesz akaratos később stb.

2014. febr. 23. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon jól csinálják a rokonaid, pont ez kell egy 1 hónapos babának.

Kb. fél éves koráig a baba nem azért sír, mert megmakacsolja magát, hanem valódi probléma miatt.

Sosem szabad sírni hagyni egy ilyen fiatal újszülöttet.

A lányom is az első 5-6 hónapig a mellemen tudott csak elaludni. Sosem hagytam sírni, most 15 hónapos korára mégis önálló, magabiztos kisbaba vált belőle.

Nem ennek ellenére, hanem pont amiatt, hogy kiskorában az ősbizalmat kialakítottam benne.

2014. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Köszönöm a lepontozást, mert nem hagynék sírni egy 1 hónapos babát.... Szerintem egy ilyen pici még 100%ban kiszolgáltatott kisemberke, semmit sem tud még egyedül csinálni, csak azt hogy jelez. De próbáld ki kedves lepontozó, lefekszel egy ágyra hátonfekve vagy hason és maradjon úgy órákig. Ugye előbb utóbb jelezni fogsz, hogy éhes, szomjas, inkább mégis legyek hason, vagy háton, vagy fáj a pocakom, sokat ettem büfiztes, vagy jöjjön már ide valaki mert marha unalmas így feküdni egész nap.....


Kedves kérdező szerintem fura volt neked látni egy ilyen pici babát és mivel nem értesz hozzá, ami tök normális ha nincs gyereked, mindenki kezdi valahol, valamikor, nem tudod mi a helyes és furcsa lehetett a viselkedésük, sőt akár a gyereksírás is.


Az hogy élőhullák lesznek miatta, a szavad járásod szerint, hát ja az első hónapok bizony ilyenek, és még nem is tudod milyen 3 óránként etetni, amiben már a kaja is benne van a büfivel együtt, tehát lehet marad 1-2 órád aludni a kövekező etetésig. De ez egy rövid időszak aztán már jobb lesz. És nagyon cuki egy kisgyermek mikor már kezd az értelme kinyilni, látod ahogy fejlődik stb.

Majd mikor eljön az ideje ezek után is szeretnél majd babát, hogy láttad bizony fárasztó is tud lenni.

2014. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem láttam még, mert nem látogathatja még senki. :D
2014. febr. 23. 22:18
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Bár lányom 16hónapos még csak,de ő biztosan nincs elkapatva,de még ki tudja ettől függetlenül milyen lesz.Enyém alszik magától a saját szobájában,csukott ajtóval.Mindent megeszik,nem kunyerál semmit a boltban.Felvéve kicsiként sem volt nagyon,el volt az ágyon vagy földön a játékokkal.

ÉS ezeknek ellenére totál hisztis és ő is utálja a pelenkázást.

2014. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekorvosok, pszichológusok hada küzd a mai napig ez ellen a felfogás ellen. A baba, pláne ha még csak 1 hónapos, csak egyvalamiért sírhat, valami nem jó, bajban van. Máshogy nem tudja ezt a környezete felé kimutatni. Vagy éhes, vagy kényelmetlen ahogy fekszik, vagy fázik, melege van, esetleg babusgatásra, édesanyjára vágyik. Az, hogy ha nem veszi fel a síró babáját az anyuka, s ezzel "magát kímélve nem kapatja el", csak nehezíti, vagy esetleg megakadályozza az ősbizalom kialakulását kettejük között. Pszichológusok állítják, hogy ezek a szülők ne csodálkozzanak, ha a tinédzser gyerekük nem akarnak, vagy nem tudnak megbízni a szüleikben.

Persze ezek csak az első hónapokra vonatkoznak, amint megtanul hisztizni a gyermek, ráismer a manipuláció effajta eszközére, akkor már más a helyzet.

2014. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!