Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mutatja magát másnak,...

Miért mutatja magát másnak, mint amilyen valójában? Azt hittem ez csak a fiatalokra jellemző. A barátaim szerint tök jó fej meg aranyos, de igazából nem egészen ez van.

Figyelt kérdés
Anyukám netfüggő. Már egyre kevesebbszer látogatom meg, mert nem tudunk miről beszélgetni, folyton a laptop előtt ül. 4 unokája van, a külvilágnak vetít, hogy milyen nagyszerű nagyszülő, hogy imádjuk egymást , sokszor megyünk, ő sokszor vigyáz rájuk, sokszor ott alszanak, de ebből konkrétan nemhogy a fele, a negyede se igaz. Másik szavaival meg azt mondja, hogy elmenne messze,ha még egyszer kezdhetné sosem menne feleségül apuhoz. 11 éve költöztem el otthonról, azóta évente egyszer hív meg vasárnapi ebédre minket a tesómmal, hogy "vetítsünk" a rokonoknak.Ha ennyire tojik a családjára, akkor miért nem vállalja fel? Akkor megtudná mindenki milyen is valójában, nem tudom mi lenne vele, kinek játszhatná az agyát?
2014. febr. 26. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán nem játssza meg magát másnak, hanem leginkább saját magának. Valószínűleg van valami lelki problémája. Valamiféle kiüresedés, elégedetlenség. Ha pl. ilyet mond, hogy mindent máshogy csinálna. Valami kimaradhatott az életéből, ami fontos lett volna neki. Nem találja önmagát. A netre pedig könnyű rákattanni, főleg ha az ember egyedül van, vagy ha úgy érzi, hogy a körülötte lévők nem értik meg, nem foglalkoznak vele.

Most már nem csak olyan viszonyban vagy anyukáddal, hogy anya és gyerek. Ahogy felnövünk el kell fogadni, hogy sokszor a szülők is úgy viselkednek, mint egy gyerek, segíteni kell nekik, nekünk is kell engedni, nem mindig úgy viselkednek, ahogy azt elvárnánk tőle.

Próbáld meg te keresni anyukádat, ne várd meg, amíg ő hív meg. Beszélgess vele, hogy mi bántja, mi történt vele, hogy ennyire a számítógépbe menekült.

2014. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igyekszem menni, de nagyon szomorú, hogy csak én kérdezek mindig, különben tök kuss van. Egy idő után úgy érzem, hogy falra hányt borsó az egész. Viszont őrületesen idegesít, hogy másoknak meg előadja, hogy ő mennyire családcentrikus, mintamami.

Amikor finoman jeleztem neki, hogy elszaladt vele a ló, mert hát mégiscsak nem bánthatom meg, akkor hárított, nem is foglalkozott vele. Ha minden másod/harmadnap beugrom,hogy igyunk egy kávét, hogy lássa a gyönyörű legkisebb unokáját, úgy érzem, alig várj, hogy húzzunk, mert írogatna a gépen. Ezért heti egyszer megnézem őket, gondolom, akkor már lenne téma, de max. 15 perc a családi idill, aztán felnyitódik a laptop és mintha ott se lennék. Ha sír a prücsök, csak a fejét rázza, hogy eddig nem volt ilyen, mi lett vele? 5 hónapos.

Szeretnék változtatni ezen, de kell-e erőltetni valamit, ha a másiknak nincs meg rá az igénye?

2014. febr. 26. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Te ismered anyukádat. Arra kéne rájönni, hogy beteg, van valami problémája, azért ilyen? Vagy egyszerűen csak nem kíváncsi rátok? Én az elsőre tippelek! Arról pedig akkor nem tehet és segítségre van szüksége.

Persze nem tudom, hogy volt-e valami konfliktus köztetek, amiért ilyen lehet. Vagy korábban is így viselkedett. Azok is befolyásolják.

2014. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Arra tippelek, hogy változtatni szeretne az életén, de a megszokás benne tartja. Nem volt konfliktusunk, egész egyszerűen elhatárolódtunk egymás életeitől. Hidd el, hogy nem beteg, egy tök pozitív nő,csak más lett az értékrendje, mint amikor még mindenki otthon lakott. Az szokta mondani, hogy amikor kirepültünk, akkor megkezdődött a másik élete.És ő így csinálja.

Szerencse, hogy az anyósomékkal jobb a kapcsolatunk, minden hétvégén elnézünk oda is. Beszélgetünk, sütünk-főzünk-eszünk, unokáznak, hasznosan töltjük az időt. Jó ez, de azért fáj a lelkemnek, hogy a saját szüleim meg maguknak valók lettek.Apu sem kivétel, csak ő nem netezik.

2014. febr. 26. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán még az lehet, hogy nem találták a helyüket, miután kirepültetek. Illetve ha apukád is ilyen, akkor valószínűleg egymással sincsenek olyan jóban, nem tudnak egymással mit kezdeni, és ez most jött elő, hogy már nem vagytok otthon és csak ketten vannak.

Nem tudom, anyukád dolgozik-e. Ha belefér az idejébe, kéne neki valami hobbi, aminek semmi köze a számítógéphez, hogy kicsit felrázódjon :)

Esetleg elhívhatod valahova, egy programra, hogy ne otthon találkozzatok, ahol ott a laptop csábítása :)

2014. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, aranyos vagy. Nem, nem dolgozik, szerinte ez apu feladata. Van is rajta ettől nyomás. Anyu egy úripitsa, mindene megvan, megvolt és meg is lesz, szeritem ezért van apuval.Próbálkozom azért tovább.
2014. febr. 26. 09:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy anyukád tényleg szörnyű, nem tudhatjuk csak a te elmondásod alapján, de ha ennyire rossz véleményed van róla, ilyen szavakkal, akkor nem csodálom hogy negyed óra után inkább a gépével foglalkozik. Gondolom ebből a véleményedből, ami nyilván süt rólad és kifejeződik a testbeszédből és nonverbálisan, még ha nem is akarod mutatni, negyed óra hetente bőven sok neki. Nem lehet hogy anyósodékhoz hasonlítod, vagy eleve ők versenyeznek anyukádékkal? Mindenesetre amíg ilyen véleményed van, nagyon ne csodálkozz hogy nem jó a kapcsolat.
2019. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!