Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti kire használjátok a flegma...

Ti kire használjátok a flegma szót?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, sokan rossz értelemben használják, de mielőtt mindenki megnézné az értelmező szótárban, kérem, hogy írja le, eddig milyen emberre használta ezt a szót, attól függetlenül, hogy helyes, vagy helytelen.
2014. márc. 1. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
lenéző, lekezelő, nagyképű emberre használtam.. és most megyek megnézni mit jelent :D
2014. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. márc. 1. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
hát most már tudom mit jelent :)) bár igazából én ezt a szót nem használtam soha senkire, de én azt hittem ezt jelenti... én amikor hallottam hogy valakire ezt mondják, akkor ilyen emberekre használták... :)
2014. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább az az érdekes, Miért használják rosszul. Hogyan alakult ez ki, sb.
2014. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom azt jelenti, hogy laza, nem foglalkozik senkivel, csak magával, nem vesz komolyan semmit. Ezt a szót amúgy én is a nagyképű, beszólogatós emberekre használom.
2014. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, miért alakult így ki, de tapasztalataim szerint az emberek nagy többsége rosszul használja, ezért is kérdeztem. Sok ember szerintem felelőtlenül dobálózik ezzek a szóval, miközben nincs is tisztában a valódi jelentésével.
2014. márc. 1. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet az illető jól használta mert szerinte az illető úgy viselkedett de nekem az a viselkedés meg ezt jelentette, ezért gondoltam hogy ezt jelenti... így alakulhat ki szerintem a rossz szó használat...
2014. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Huha utolsó, ezt nem teljesen értettem. De szerintem egy szót akkor használunk jól, ha az eredeti jelentését tudjuk és ennek megfelelően alkalmazzuk. Az egy dolog, hogy más jelentésűnek hisszük, attól az még nem jó.
2014. márc. 1. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
nem is azt mondtam hogy az jó :) de ki az aki utána néz a szó igazi jelentésének? pl: van egy ember aki a másikkal közömbösen viselkedik, erre a srác rámondja hogy flegma, de én meg úgy érzem, hogy azaz emberke lekezelő volt, nem közömbös... hát így értettem hogy így alakulhat ki rossz szóhasználat :)
2014. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!