Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincsen valami műtéti eljárás,...

Nincsen valami műtéti eljárás, amivel kitágítanák a hallójáratomat? Egész életem során járkálni kell majd a Fül-orr-gégészetre, hogy kimossák a fülem, ha bedugul?

Figyelt kérdés
Zsírdugótól szoktam szenvedni olykor. Ilyenkor sajnos mindig el kell mennem Fül-orr-gégész rendelésre,hogy a doki kimossa. Azt mondta,hogy eléggé szűk a hallójáratom meg kissé kanyargós (nem így fogalmazott, csak én mondom így), ezért nem tud ürülni megfelelően a fülzsír belőle. Egyébként ez egy elég kellemetlen jelenség,ugyan is zúg tőle az ember füle,rosszabbul hall,beszélni sem jó érzés, mert egyszerűen nem nagyon érzékeled,hogy milyen hangerőn beszélsz,ezért olyan lehet a másik ember számára,mint ha halkan beszélnék. Attól is félek,hogy a mosás miatt halláskárosodásom lesz vagy a dobhártyám megsérül. Attól is félek,hogy ahogyan mossa ki,egyszer beszakad a dobhártyám és az összes víz felmegy az agyamba.:)

2014. márc. 4. 14:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Van köztetek olyan,aki szintén zsírdugótól szokott szenvedni?
2014. márc. 4. 14:29
 2/17 anonim válasza:
100%
Szia, nekem is már volt, hogy elvileg szűk volt a hallójáratom, de kb. 2 év múlva mondta hogy nem az (de valami másik doki volt és lehet hogy csak neki nem tűnt annak). A fülmosásról annyit, hogy nekem nem szakadt be a dobhártyám, mert csak 2-szer 3-szor mosta ki mindkét fülemet. De ha sűrűn mossa ki akkor lehet hogy károsodhat. Az én tanácsom, hogy kérdezd meg a fül-orr-gégészt, hogy javul-e majd magától a füled, vagy majd kelleni fog-e a műtét. További szép napot, remélem tudtam segíteni valamit.
2014. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Legközelebb megkérdezem,hogy mennyire irritálja a dobhártyát a fülmosás. Engem lényegében még az zavar,hogy elméletileg nagyon kevés olyan ember van,akinek fülészeten kell kitisztítani a fülét. Olyanra gondolok,aki eleve így született. De persze nekem bele kell tartoznom,hogy véletlenül se legyen könnyebb az élet.
2014. márc. 4. 14:59
 4/17 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is előfordult jó párszor, hogy dokinak kellett kimosnia. Aztán meguntam és vettem egy körtefecskendőt (olyan mint az a régi töf-töf autóduda) utána otthon magamnak kimostam. Langyos vizet tettem bele, aztán középerősen, folyamatosan nyomtam a fülembe a vizet és a második-harmadik menetre általában kijött a zsírdugó.


Viszont mióta nem mosom mániákusan a fülemet állandóan fürdésnél szappanos vízzel, azóta nincs ilyen problémám..

Ennyit a fültisztítás jótékony hatásáról...

2014. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem már az elején felhívta a figyelmemet az orvos,hogy ne próbálkozgassak otthon bármivel is. Pl.:Fürdésnél nem szabad beleengedni a hallójáratba a vizet,ne használjak fültisztítót,csak a hallójárat elejénél mossam meg a fülem,ahová elvileg kijönne magától is. Semmi kép se tisztítsam magamnak fecskendővel,stb.
2014. márc. 4. 15:16
 6/17 anonim ***** válasza:

Ami segít, ha babaolajból 1-2 cseppet a füledbe cseppentesz, ugyanis az oldja a fülzsírt, folyékonyabb lesz, azaz magától ki tud jönni a fülböl.

Ami árt, az a rendszeres szappanos/tusfürdös mosás, mert attól csak besürüsödik.

2014. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Olajjal már próbálkoztam,aztán csak még rosszabb lett. Olyan nyúlós masszává változtatta a fülzsíromat,hogy amikor az orvos kihúzta a fülemből azt mondta nagyra nyitott szemekkel,hogy nem csodálkozik,hogy ha nem hallok,ha ilyenek vannak a fülembe.:) El is dobtam az olajat. Mondta se Spray,se olaj,se otthoni egyéb szerek. Az ilyen fülre az egyetlen megoldás a mosás.
2014. márc. 4. 15:30
 8/17 anonim ***** válasza:

"Olajjal már próbálkoztam,aztán csak még rosszabb lett. Olyan nyúlós masszává változtatta a fülzsíromat,hogy amikor az orvos kihúzta a fülemből azt mondta nagyra nyitott szemekkel,hogy nem csodálkozik,hogy ha nem hallok,ha ilyenek vannak a fülembe.:) El is dobtam az olajat. Mondta se Spray,se olaj,se otthoni egyéb szerek. Az ilyen fülre az egyetlen megoldás a mosás."


Tévedés!!! Még több olaj kellett volna, eleinte naponta annyit, hogy az olaj mossa ki a fülzsírt a füledböl.


Mellesleg olyan nincs, hogy a mosástól kiszakad a dobhártya, de még ha megtörténne, akkor sem juthat az agyadba a víz - mert ez anatómiailag lehetetlen!!!!

2014. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én elhiszem,hogy van akinek bevált az olaj,de én napokig használtam és csak rosszabb lett tőle. Csepegtettem bele nem keveset,de csak összeállt tőle a zsír és egyszerűen meg tudtam volna bolondulni annyira rossz volt. De azért köszi a tanácsot.:)
2014. márc. 4. 20:13
 10/17 anonim válasza:
Én iszonyú sokat szenvedtem a fülem miatt. Nekem is azt mondta az orvos,hogy nagyon szűk a hallójáratom (csak a babaméretű vizsgáló tölcsérrel lehet megnézni). Én azt javaslom,hogy vegyél egy fülgyertyát. A gyertyában keletkező vákuum és meleg, megolvasztja a fülzsírt és ki is szívja azt. Teljesen ártalmatlan módszer,csak kell hozzá egy másik ember,aki tartja.
2014. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!