Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami illem szabály a...

Van valami illem szabály a rágógumiból való gömb fújásra vonatkozóan? Hol lehet ezt megtalálni neten?

Figyelt kérdés
Mert én felnőtt férfi létemre ugye sokat rágózom és bárhol járok kelek,utcán,buszon,villamoson,bolt stb. szóval akárhol mikor rágózom mindig gömböket fújkálok,pukkasztom és csattogtatok,de szerintem nincs benne semmi rossz,mert soha nem szól rám senki a buszon sem,úgy tesznek mintha nem is hallanák,szóval szerintem ez nem zavar senkit. De elgondolkodtam,hogy van erre valami illemszabály?

#ember #rágógumi #emberszokása
2014. márc. 5. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, van rá illemszabály: ne csináld.


Az emberek általában arra sem szólnak rá aki az orruk alá fingik, de ettől még nem lesz udvarias a dolog.

2014. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem baromira idegesít...
2014. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Nekomimi* ***** válasza:
81%

Fura, hogy eddig mind azt írták, hogy ne csináld, meg idegesít... Én mondjuk ritkán rágózom, de ha mások rágóznak és fújkálnak engem nem zavar. Mostanában már mindenkit minden zavar.

Persze vannak helyek, ahol nem illik, templom, munkahely ( ha irodában dolgozol és ügyfelek vannak nálad ) de a többi..

Most komolyan, miért kéne , hogy zavarjon, ha valaki pl. a buszon csinálja ? Az nem zavaró, ha valaki kegyetlen büdös vagy egyfolytában az idióta zenéje szól a mobilján, persze kihangosítva? Vagy például a mellette ülő barátnőjével viháncol és visítva nevet ? Ezek mellett a rágó annyira eltörpül...

2014. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel sz@rjunk az utca közepére, mert más is csinál valami zavarót...

Ugye érted?

2014. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"*Nekomimi*"

Kérdezett az idevágó illemszabályról és válaszoltunk. És bár valóban vannak ennél nagyobb "illemgyilkosságok" azért még nem árt legalább tisztában lenni vele, hogy mikor vagyunk tiszteletlenek másokkal. Más dolog tudni az illemet és néha áthágni és megint más, amikor fogalmunk sincsen róla, csak érezzük a többiek reakciójából, hogy valami nem jó és nem értjük mi a baj.

2014. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem undorító szokás és a hideg futkos a hátamon amikor valaki nyitott szájjal rágózik, csámcsog vagy gömböket fújkál. Ez felnőttkorban különösen visszataszítónak tartom. Ennek ellenére nem szólnék be senkinek, különösen idegennek, inkább úgy teszek mintha nem foglalkoznék vele. Most mégis mit szóljak oda? Hé, undortó vagy, vagy mi, amikor 2 perc után úgyis leszállok a buszról és többet nem látom? Nem fogok emiatt senkivel veszekedni. De véleményem van róla, nem túl szép.


Akinek viszont beszólnék az a párom. Én ezt a csattogtatást hosszabb távon annyira nem tudom elviselni, hogy lenne egy pont amikor ha nem hagyná abba a fejéhez vágnék valamit.

2014. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem illik rágógumival pattogni, annyi bizonyos. Hogy mégis megteszik, az neveletlenség és egó kérdése, mivel az illető úgy gondolja, neki mindent szabad. Udvariasság az, ha valaki lemond a jóízlés kedvéért olyan jogáról, amit egyébként szabadon gyakorolhatna, csak azért, hogy másokat ne botránkoztasson meg a viselkedése. Ez csupán jóindulat kérdése. Ilyenkor nem azt kell nézni, hogy más sem enged abból, amihez joga van, hiszen az róla szól, arról a személyről. Azt kell nézni, hogy rólunk milyen vélemény alakul ki. Az igaz, hogy ha valaki tényleg rövidesen leszáll a buszról, nem érdekli, utólag mit gondolnak róla. De egy jómodorú személy nem engedheti meg magának azt, hogy akár ilyen rövid időre is rossz benyomást keltsen másokban. Egyébként meg, jellem kérdése is. Aki ad a viselkedésére, nem tesz semmi megbotránkoztatót, aki nem ad, annak úgyis hiába mondanák, mit tegyen és mit ne.
2021. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!