Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyakori kérdéseken, miért...

A gyakori kérdéseken, miért utálja mindenki (akivel találkozom egytől egyig) a devizahiteleseket és hangoztatják, hogy ők a felelősek helyzetükért?

Figyelt kérdés
Akkor ilyen elven minek politizáltok így a kormány, úgy a másik kormány, ti szavazók tehettek arról, hogy a kormány azt csinál amit akar, ti választottátok meg őket és ne nyivákoljatok. A tetteitekért vállaljátok a felelősséget.
2014. márc. 6. 15:42
1 2 3 4
 1/31 MrPifta ***** válasza:
56%
mert ők tehetnek róla. Én nem veszek olyat, amit nem tudok kifizetni.
2014. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%

Abban egyet érthetünk mindannyian, hogy ha nincs kellő fedezet előreláthatóan több évre akkor nem kell vállalni egy olyan hitelt aminél ha bedőltök, még 2 család sem tudná kifizetni. Már pedig az építkezési, lakáscélú, nagy összegű hitelek mind ilyenek.


Ha nekem kell 5 millió forint, de csak 90ezres fizetésem van, akkor el sem indulok a bankba, mert ha meg is adnák, félúton nem tudom törleszteni akkor még azt is leszedik rólam amim eddig megvolt, inkább gyűjteni kell

A hitel átlag embernek már luxus a mai világban, régen még lassan de gondmentesen lehetett fizetni, és ezt a rendszert a politika tépázta meg, ugyanis más országban nincsen gond, pl finneknél, ott megválaszt az ember valakit, annak lesz annyi lelkiismerete hogy megpróbálja hozni az elvárt szintet, ezért nem is hurrognak a vezetésre

2014. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%
Jól írják az előttem lévők. Nem kellene hitelből épitkezni, meg új autót venni. Inkább élek másfél szobás kis "lukban" és járok egy használt autóval, amit már kifizettem...
2014. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Egy szó: Felelőtlenség
2014. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Én nem utálom a devizahiteleseket. Viszont nem is szeretném, ha az általam befizetett adóból nem járdák, bölcsődék, kórházi osztályok stb. épülnének, hanem a fizetésképtelenek megmentését finanszíroznák.
2014. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%

Mert az egész ország szív most miattuk. A végtörlesztés és társai sem ingyen vannak ám, az adófizetők pénzéből megy!


Amúgy én ezekre nem szavaztam, szóval mosom kezeimet...

2014. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
54%

Senki nem utálja őket, de attól még elsősorban ők, másodsorban a bankok (a hitelképteleneknek is adtak hitelt) felelősek a mostani helyzetért.

Az én adómból ne mentsék őket, mert ezzel engem (mert én nem vettem fel hitelt) büntet az állam. Jobban jártam volna, ha én is eladósodok, mert akkor engem is megmentenek, így meg csak fizetek mások helyett.


Teljesen igazad van abban, hogy a politikáról is mi tehetünk, pontosabban a szavazók többsége.


Az összehasonlítással csak egy gond van, a hitelt nem muszáj felvenni, viszont ha nem mész el szavazni, kormány akkor is lesz, és sajnos egyik kormány sem jobb a másiknál.

2014. márc. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%

Én a pénzügyjogban dolgoztam januárban váltottam és nem utálom a devizahiteleseket. Azok a devizahitelesek idegesítenek, akik tüntetnek/hisztiznek stb. a megemelkedett törlesztőrészletek miatt.


Nem hiszem, hogy ha másik irányba mozdult volna el a forint, és a törlesztőrészletük a felére csökkent volna, akkor is mennének e tüntetni, hogy de mi többet akarunk fizetni??? Pont ez a lényege a devizahitelnek.


Amúgy meg igen, ők tehetnek róla. Senki nem ment oda és szorított pisztolyt a fejükhöz, hogy devizahitelt vegyenek fel.


Másrészt teljesen egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy rendesen fizetem az adómat, fizetem a devizahitelemet (nem okoz gondot a megemelkedett törlesztőrészlet sem), örülnék a gyerekeim óvodáját, bölcsődéjét újították volna fel. A férjem építészmérnök (ügyvezető igazgató) egy melegburkoló cégnél. Azért lett a csoportszobában és az előtérben burkolat cserélve, mert egy megrendelt de ki nem fizet anyagért nem mentek el és a munkásaikkal lerakatta.

2014. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Neked sem szorítottak fegyvert a fejedhez mikor gyereket szültél, de azért a családit nem küldöd vissza a postással, azt meg azoknak az adójából fizetik akiknek nincsen gyereke stb...stb.Elég erős állítás, hogy 470 ezer devizahiteles miatt szív 10 millió lakos.
2014. márc. 6. 16:43
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Tudod én éveken át hallgattam, hogy mekkora vesztes vagyok amiért albérletben lakom és öreg kocsim van. Mit gondolsz kiktől hallottam? Akiknek minden új volt: új kocsi, új ház, új berendezés...stb mindez persze hitelből. Most ezeket az embereket segítik az én adómból. Sajnálnom kéne őket talán?
2014. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!