Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyakori kérdéseken, miért...

A gyakori kérdéseken, miért utálja mindenki (akivel találkozom egytől egyig) a devizahiteleseket és hangoztatják, hogy ők a felelősek helyzetükért?

Figyelt kérdés
Akkor ilyen elven minek politizáltok így a kormány, úgy a másik kormány, ti szavazók tehettek arról, hogy a kormány azt csinál amit akar, ti választottátok meg őket és ne nyivákoljatok. A tetteitekért vállaljátok a felelősséget.
2014. márc. 6. 15:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
45%

Mert kárörvendőek az emberek ,szeretnek utólag okosnak tűnni ,okoskodni, saját helyzetüket gondolkodásukat ráhúzni máséra, pedig vagy azért nem vettek fel hitelt mert nem volt szükség rá ,a szülők alájuk rakták a házat,de minimum megtámogatták őket néhány millióval,vagy hagyták őket otthon élni amíg összespórolták a pénzt, vagy azért mert nem is adtak volna régen sem neki hitelt,vagy és ez a nagyon kis százalékuk egyszerűen a régi iskolát vallják hogy amire nincs pénzed most az ne vedd meg hanem spórolj. Hozzáteszem én se vettem fel hitelt lakásra, de ezért nem tartom magam szentnek és megmondóembernek, csak más az igényszintem.


Mivel egyértelmű hogy az egész "világméretű válság" a bankrendszer jó előre kifundált húzása volt ,és az akkori kormány és társ szervezete a bankfelügyelet segédkezett idehaza hitelek könnyű gyors felvételében ,minden média harsogta hogy stabil minden ,kék az ég,vegyél fel hitelt ,ezért én nem ítélem el őket. Saját lakást szerettek volna ahol élhetnek ,nem albérletet fizetnek vég nélkül és nem a szülői kisszobában nyomorogni gyerekekkel.


Mivel tömegeket érint a dolog, és egy hitelfelvevő mögött gyakran áll még 3-4 ember kisgyerekek stb ,ha pusztán anyagilag és nem erkölcsileg nézzük ,akkor sem éri meg nem segíteni nekik. Ezek nem bűnözők,nem rossz szemét emberek, (nem egyet kettőt ismerek közülük) csak adott körülmények közt hoztak egy jónak látszó de rossz döntést. Aki itt a saját kis xaros adóját félti, abba nem gondol bele ,hogy ha kilakoltatnák hirtelen az összes adóst, akkor szintén az ő adójából menne a segélyezés ,az utcán maradt gyerekek állami gondozása , a megugró bűnözés kezelése ,a munkanélküliek ellátása stb, ami biztos hogy többe kerülne mint most segíteni, könnyíteni. Mert ha nincs hol lakniuk,és plusz kapnak sok milliós adósságot, akkor ezek következnek. Szóval jóval kisebb rossz segíteni őket mint magukra hagyni.

2014. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Örülök annak, hogy neked sikerült egy jó albérletet találj és önerőből fenn tudod tartani, szerencsés vagy.
2014. márc. 6. 16:56
 13/31 anonim ***** válasza:
58%

Családi pótlék egy az egyben egy alapítványnak megy! Szóval lényegébe véve nem tartom meg és olyanok kapják akik rászorulnak.


Nem senki nem tartott fegyvert a fejemhez amikor gyereket vállaltam, de egyszer sem szidtam senkit azért, hogy fáradt vagyok vigye már el a gyerekeket néhány hónapra, mert ez így nem jó nekem. Pedig nekem egyszerre kettő sírt, kettőt pelenkáztam, kettőt viszek minden nap az oviba.


Igen magas az adóm amit fizetek, nem állok sorba segélyért, ahol tudok segítek, (igaz kizárólag ott ahol a gyereknek vagy a gyereknek is kell segítség) Például amióta közösségbe járnak a lányaim minden évben van és remélem még sokáig megengedhetjük magunknak és lesz is olyan, hogy egy iskolába induló kisgyereknek a teljes iskolai felszerelést tolltartó, táska, tornazsák megveszem. Karácsonykor akiről tudtuk az oviban vagy a bölcsiben, hogy gondot okoz nekeik a karácsonyi menü adtunk nekik egy csomag jó minőségű szaloncukrot és egy kb. 3 kilós vadhús darabot. Most húsvétkor úgy tervezzük, hogy tojást és kötözött sonkát adunk. Nekünk több van, mint a nagy átlagnak, arra próbálom tanítani a lányaimat, hogy amíg van mit megosztani a másikkal, addig ezt tegyék is meg, de úgy, hogy erről ne tudjon mindenki, mert ezért nem jár dicséret. Nem szórjuk két kézzel a pénzt, de nem jelent nehézséget befizetni négyünknek egy repülős tengerparti nyaralást.


Nem fellengzősen hirdetve egyiket sem, hanem négyszemközt az anyukát vagy apukát megkérdezve, hogy szükségük van e rá elfogadják e. Szóval a nekem szóló támadásod nagyon nem ért célba:D

2014. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

"Neked sem szorítottak fegyvert a fejedhez mikor gyereket szültél, de azért a családit nem küldöd vissza a postással, azt meg azoknak az adójából fizetik akiknek nincsen gyereke stb...stb"


Na látod, emiatt a hozzáállás miatt nem szeretik sokan a hitelesek nyafogását. A családtámogatás egy társadalom természetes velejárója, ahogy sok egyéb támogatás is. Hiszen pl. az iskoláztatásodat is az állam fizette, nyugdíjat is a befizetett járulékból fizetnek stb. De ezeknek semmi köze a magánszemélyek által felvett hitelekhez.

2014. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
61%

"Neked sem szorítottak fegyvert a fejedhez mikor gyereket szültél, de azért a családit nem küldöd vissza a postással, azt meg azoknak az adójából fizetik akiknek nincsen gyereke stb...stb"


Attól, hogy van gyerekem fizetem az adót. Sőt amikor még nem volt gyerekem akkor is fizettem.

2014. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%

A szüleim (anyukám és nevelôapukám) 7 évvel ezelôtt vettek fel devizahitelt 20 évre. Egy kis parasztházat vettünk meg, ami már akkor is összedôlôben volt. Csak 4 és fél millió forintot vettek fel, de abból rögtön lett 14.


Elôtte egy állami lakásban laktunk havi kb 4ezer forint rezsivel. Az összes félretett pénzünk az "új" házra ment el. Tisztességes emberek, rendesen fizetnek mindent.


Már 10 éve nem voltunk kirándulni sehol, új ruháink nincsenek. Ha vannak, turkálóból vesszük vagy ajándékba kapjuk használtan, mert megsajnálnak minket. Karácsonyra csak a legszükségesebb dolgokat adjuk egymásnak. Én tollakat és meleg ruhákat szoktam kapni. Születésnapomra kaptam meg a csizmámat, amit most télen használok.

Imádok olvasni, de csak könyvtárból kölcsönzöm ôket. A telefonom (ami 6 éves volt most) tönkrement, ezért most kaptam egy újat.. nagyon-nagyon lelkiismeretfurdalásom van emiatt. Versenyekre nem jelentkezem a pénz miatt.. nem tudjuk megfizetni. Mindenhova biciklivel járunk, mert nincs pénzünk üzemeltetni az autót vagy éppen használni a tömegközlekedést..


A szüleimnek van állandó munkahelyük. Anyukám 75 ezer forintot, nevelôapukám 95-105 ezret keres havonta. Az utóbbit szinte teljesen elviszi a hitel, az elôbbi pedig a számlákra megy el. És kb 7-800 ezer forinttal minuszban vagyunk.

Nagyon félünk attól, hogyan vesszük majd meg a fát télire.. Ételünk csak onnan van, hogy anyukám szakácsként dolgozik és a maradékot hazahozhatja.


A barátaim nem tudják, fáj errôl beszélnem. Csak azt várom már, hogy tudjak nekik segíteni bármiben is. Szerencsére jól tanulok, így remélem, el fogom érni a kiválasztott egyetememen az állami felvétel határát. Mindenben segíteni fogom ôket.


Nem hiszem el, hogy egy fiatal párra, akik egy kisgyerekkel el szeretnék kezdeni az életüket, ilyen jövô vár..

A nevelôapukám már majndem minden du. ordibál velünk, ha visszaszólunk még jobban teszi. Itt megtanultam, neki van mindig igaza.. akkor is, ha nem. Minden nap olvasgatja a papírokat és nem lehet lenyugtatni. Állandóan pénzt vesz fel, hogy ihasson.. most is a kocsmában van. Volt, hogy össze is tört dolgokat mérgében.

Anyukám nagyon sokat dolgozik, csak azért marad ezen a munkahelyen, hogy tudjon hazahozni ételt. A munkatársai idegileg kikészítik, egy idôben pszichológushoz járt..


Én is egyre többet sírok a sötétben, ahol nem látnak, hogy ne érezzék még miattam is rosszabbul magukat.


Ez a kilátástalan helyzet könnyet csalt a szemembe, a fenébe is.


16/L

2014. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
41%

Mert hiányzik belőlük a lojalitás embertársaik iránt.

Mert tájékozatlanok, nem tudják, hogy a bankok mennyire tisztességtelenek.

Mert az Ő betétjüket még nem nyúlták le a bankok, azt hiszik, hogy biztonságban van a megtakarításuk.

Mert rengeteg a szabad idejük elsőként hozzászólni a témához, a hitel károsultakat viszont leköti a mindennapi robot.

Mert a bankárok díjazzák a trollokat és hosszú nyelv mindig akad.

2014. márc. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
16/ Szívből kívánom neked, hogy érd el a céljaidat az életben, bárcsak tudnék neked segíteni, de csak azzal tudok, hogy kívánom neked és családodnak, valami nagy szerencse történjen veletek az életben és jobbá forduljon. (az interneten rengeteg ingyen elérhető könyvekhez hozzálehet jutni)
2014. márc. 9. 11:22
 19/31 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok meg kedves válaszadók, akik vettétek a fáradságot és megtiszteltetek a gondolataitokkal (tisztelet a kivételnek), de többségében ugyan olyan önző dögök vagytok, mint a nagyhatalmak, akik mindenki fölött állnak (ti feletettek is)és olyan buták és tudatlanok vagytok, mint az a majd 500.000 ezer devizahiteles család, ami azt jelenti (erről statisztikai adatot nem találtam)szerintem, hogy ez az adó fizetők számának a 40% -át elérheti, így most már ez nem csak az ő problémájuk. Szerintetek a magánnyugdíj megtakarításokat amit elvett, mire fordította az állam, bölcsikre, játszóterekre, hát nem hanem a mostani nyugdíjrést fizették ki belőle részben, ez persze nem zavar titeket, de a szomszéd adófizető akár hány gyerekes család az pusztuljon.
2014. márc. 13. 15:32
 20/31 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nyugdíjrés?
2014. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!