Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyakori kérdéseken, miért...

A gyakori kérdéseken, miért utálja mindenki (akivel találkozom egytől egyig) a devizahiteleseket és hangoztatják, hogy ők a felelősek helyzetükért?

Figyelt kérdés
Akkor ilyen elven minek politizáltok így a kormány, úgy a másik kormány, ti szavazók tehettek arról, hogy a kormány azt csinál amit akar, ti választottátok meg őket és ne nyivákoljatok. A tetteitekért vállaljátok a felelősséget.
2014. márc. 6. 15:42
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
2014. márc. 13. 19:18
 22/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ez persze nem zavar titeket"


De, ez pontosan annyira (ha nem jobban) zavar, viszont ez semmilyen összefüggésben sincs az általad felvetett kérdéssel. A nyugdíjellátás állami feladat, a magánemberek által felvett hitelek kifizetése pedig nem. Az, hogy más sz@r intézkedést is hoztak, még nem jelnti azt, hogy ez nem volt az.

2014. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%

A bankok a törvények megkerülésével kötötték meg a szerződéseket, a törvények megkerülésével elveszik a házat, a kocsit és a lovat, és ha nincsenek jó ügyvédek, akkor bele is tapossák az embereket a sárba.

A probléma az, hogy ezt a kifosztást a hatóságok ölbe-tett kézzel nézik, sőt asszisztálnak is hozzá.


Ha sokszor azok az emberek akik a kölcsönt felvették, sem értik meg, hogy át vannak verve. Akkor miért pont Andizsuzsinak kellene megérteni ezt?


A csalás addig hatékony, amíg le nem leplezik.

2014. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Csak kivancsisag. Milyen torvenyeket is kerultek/kerulnek meg a bankok?
2014. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Hpt. 213. § -ra a 2010.06.11-előtt kötött szerződéseknél.

Hpt. 210. §

2009. évi CLXII. törvény 16. § (5) bekezdése.


2/2012 (XII. 10.) PK vélemény a fogyasztói kölcsönszerződésben pénzügyi intézmény által

alkalmazott általános szerződési feltételekben szereplő egyoldalú szerződésmódosítási jog tisztességtelenségéről(6) bek.


Ptk. 209. §

Ptk. 209/A. §


Ezek csak a "a jéghegy csúcsai".

2014. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ptk. 374. §

Ptk. 375. §

2014. márc. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Odamegyek a bankhoz, mondom neki havi 25.000+10.000 ftom van amit oda tudok neked adni(70.000 ft ból). xx idő elteltével hiába emeli meg ezt az összeget 50.000+12.000 ftra, ha a nettó havi kereslet amit megkeresek 80.000 ft. Fegyver ide golyó oda, ebből nemfizetés lesz.
2014. márc. 16. 00:13
 28/31 anonim ***** válasza:

Hullnak a világbankárok, mint legyek - elitcsere a háttérhatalomnál?


[link]

2014. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Kedves „senki nem tartott fegyvert a fejedhez, hogy devizahitelt vegyél fel”

Hónapok óta rágom magam a politika, deviza, törvények világában. Már nem vagyok olyan elkeseredett, mint a legelején, de még most is beleverném az öklöm a falba, hogy egy szöveg megértéséhez, még vagy 10 oldalt meg kell nyissak, ami megint újabb kérdéseket tesz fel, hogy megértsem, mi is zajlik itt tulajdon képen ebben a korrupt világban. Felteszem a kérdést, kik is vannak ezen a fórumon jelen, akik azt állítják, minden devizahiteles tehet a sorsáról és, hogy így járt? Kik ezek az emberek? Hát akár kik is ha már ilyen nagy hanggal van jelen aki személytelenül az internet mögül vállalja elveit és akik úgy alkotnak vélemény, hogy az igazságról fogalmuk sincs, vagy akik általánosságban alkotnak véleményt, teljes ismeretek hiányában, részigazságokon alapuló vélemények nem sok jót hoznak, nem a segítség kategóriájába tartoznak. Megkérnem a Tisztelt Hölgyeket, Urakat akik ily formán állítanak véleményt szíveskedjenek utánanézni a részleteknek és az igazságoknak, mielőtt mások felett ítélkeznek.

2014. ápr. 6. 14:25
 30/31 Gbariella1975 válasza:
Kedves kérdező! Nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel! Én is azt mondom, hogy hülyeség volt felvenni a deviza hitelt, tapasztalatból tudom, de felvettem és most nyögöm. Ha tudom, hogy elesek akkor leülök. Tényleg nem tartottak a fejemhez pisztolyt, de akár melyik bankba mentem minden honnan elutasítottak a forint hiteltől, és csak a devizát tolták elém. Igen kezdeni akartam valamit az életemmel, és nem a szüleimen élni, nem albérletet fizetni, hanem a sajátomat. Nagyon örülök annak, hogy van akinek nincs rá szüksége, hogy devizát vegyen fel, de akkor ne fikázzuk már azt a sok embert aki ebbe belecsúszott! Én soha nem sírtam, mert felment a törlesztő részlet, hanem érdekes kérdésekkel bombáztam a bankom. És kedves válaszadók! Nagyon szépen kérem van nekünk elég bajunk, nem kell még, hogy az ország többi embere is bántson minket! Kívánok mindenkinek további szép napot! :)
2014. ápr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!