Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit neveznétek rockernek? Mit...

Kit neveznétek rockernek? Mit tesz rockernek lenni?

Figyelt kérdés
zene, rock

2014. márc. 6. 17:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem figyeltem és véletlenül a kulcsszavakat ide írtam be. >< Bocsánat! ><
2014. márc. 6. 17:32
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát főleg a külső alapján:Általában sötét/bandás ruhák, hosszú vagy extrém haj, bakacs, különféle kiegészítők (pl.lánc, vagy bandás csuklószorító).És szeresse a rock zenét :D.De persz ezt nem mindig lehet hallani.De nem lehet csak a külsőre alapozni, mert ismerek olyat aki úgy öltözködik mint manapság egy faszagyerek és a rockot bírja, a másik meg rockernek néz ki mind megvannak a felül leírt jellemzők, és utálja a rockot.

Tehát bármilyen külső lehet, de ha a fent leírtak teljesülnek akkor 90%-ban rockerrel/metál rajongóval van dolgod :D

És nem elég ha csak a zenét szereted.Érteni is kell amit a szám akar elmondani neked

2014. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát én pontosabban arra gondolok, hogy mikor nevezheti valaki magát rockernek. :D

Mert én is a rock zenét szeretem, szinte mindig csak azt hallgatok, de mégse vagyok vele úgy, hogy én most rocker vagyok. :D Mert az állítólag alap rock zenéket annyira nem ismerem. Inkább azt hallgatom ami tetszik. Mondták is már, hogy ezt meg azt kellene ismernem, de nem ismerem őket és nem is nézek utánuk rögtön mindjárt. >< Ez egy ok, hogy azt mondom én nem vagyok olyan "igazi rocker" szerintem. Csak egy lány, aki szereti ezt a zenei stílust. :)

2014. márc. 6. 17:55
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Én is rocker vagyok, ismerek is jópár bandát, de vannak akiket én sem.(Lehet rosszul hangzik, de 2évvel ezelőtt még azt se tudtam mi az a Nirvana...Pedig elég híres és régebbi rockzene amolyan alap :D)Inkább az újabbak Skillet,Three days grace,Breaking Benjamin,Tankcsapda(bár mondjuk ez a banda se mai :D),Hooligans,Depresszió stb.Meg még amit nagyon bírok power metal.Közülük rengeteget ismerek.Most nem kezdek el felsorolni mert az elég sokáig tartana..:D


Szóval nem gáz ha néhány alap számot/bandát nem ismersz.Ha szereted a zenét és úgy nagyjából érted is amit a szöveg akar mondani akkor nevezheted magad rockernek :D

2014. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én is ebben az évben ismertem meg egy új ismerős alapján a Nirvana-t. :3

De köszönöm a választ. :) Csak elkezdett érdekelni. :D Már csak az öltözködésben akarok alakítgatni, de már ott se kell sok. :)

Tankcsapda pedig nekem a legnagyobb kedvenc. :) Karácsonyra kaptam is egy Tankcsapda pólót amit minden héten viselek a suliban, az "igazi rock" szerkómban járva. :D

2014. márc. 6. 20:59
 6/19 anonim válasza:
Hány éves vagy, ha megkérdezhetem? :)
2014. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kit titulálnék rockernek?

Nos lássuk csak. Az öltözködés csak velejárója a dolognak, nem meghatározó eleme.

A rock egy életérzés/életstilus/életvitel.

Nem fogok áradozni arról, hogy milyen életérzés satöbbi mivel nem vagyok rocker nem tudom. De azt tudom, hogy minden egyes stilus ilyen. Aki csak öltözékben rocker az divatból csinálja.

Persze a zene az beletartozik, nem árt ha ismered a híresebbeket, a történelem legjobbjait, hiszen azoknak van mondanivalójuk, elmondják, hogy milyen is ez az egész, de ezzel is észen kell lenni, mert nagyon sok banda van mostanában akik színtiszta divatrockerek, állandóan csak a sötétségről/pokolról/ördögről beszélnek, holott a stilus nem erről szól.

Röviden: az én szememben rocker az, aki tényleg érzi ezt az egészet, nem csak felvett egy bakancsot, megnövesztette a haját és ismeri a Metallicát, húú mekkora rockercsávó lett belőle.

Ez egy élet. Nem csupán egy stílus.

Remélem segítettem, ja és ha belegázoltam valakinek a lelkébe akkor bocs.

2014. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

Az utóbbi jól mondja.

Egy rendes rocker úgy öltözködik, ahogy akar.

Én számomra nem ugyanaz a rocker, mint más számára, bocs, ha ez most zavar másokat.

Számomra a rocker az, aki szereti a régi rockot, amióta létezik, szereti a Led Zeppelint, szereti a Guns N' Rosest, szereti a Black Sabbathot, de Szeretheti pl. a Pokolgépet is, a lényeg, hogy szeresse a régi rockot nagyon, mert az az igazi rock, az új rockot meg nem muszáj szeretni, de az sem rossz dolog, ha megfelelőt választunk.


Megmondom én miket szeretek:

Black Sabbath

Guns N' Roses

Deep Purple

Radics Béla -> Sakk Matt, Tűzkerék, Taurus bandáival

Jimi Hendrix

Ac/Dc (Őket ritkán hallgatom)

P. Mobil

----

De egy-két magyart is hallgatok:

-

Pokolgép

Kárpátia

Tankcsapda(Igazából nem a kedvencem, ritkán)


Szóval, röviden, az a rocker, aki rock zenét hallgat. Ennyi.


Picivel hosszabban: Rocker az, aki rock zenét hallgat, nem hallgat mellette Rap-et, Dubstep-pet, vagy a mai rossz Pop zenéket, de ettől függetlenül hallgathat más műfajokat, ha az tényleg jó, igényes. (Teszem azt: Blues, Jazz, Punk, Klasszikus zene, REneszánsz, népzene)

2014. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

#8

Kössz, évek után ma tudtam meg, hogy nemis vagyok rocker, csak mert az általad felsoroltakat pont nemcsípem. Kössz a felvilágosítást -.-"


Nem attól lesz rocker valaki, hogy XY zenekarokat szeret, hanem attól, hogy ROCKOT HALLGAT, pont.

2014. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Korrigálnék. Nem attól lesz valaki rocker mert ROCKOT HALLGAT hanem mert vallja az eszméket, éli a stilusát. Nem csak beállítja, hogy rocker vagyok gyerekek, mert rockot hallgatok. Persze az is része, de pont ez az. Hogy csak egy része. nem az egész.
2014. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!