Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok? Meg tudok...

Rossz ember vagyok? Meg tudok változni? 17/f

Figyelt kérdés
Elég érzelmes fiú vagyok, nehezen viselem az ilyen jellegű megpróbáltatásokat. Mindig más voltam mint a többiek, nem voltak barátaim, még most sincsenek. Emiatt rengeteg dolog hiányzott az életemből, ami szinte mindenkinek általános dolog lenne ilyen idősen, pl. egy nagyobb üzletbe, ahol még nem voltam, félek bemenni. Helyileg nagyon zárkózott voltam, csak itthon voltam és iskolában. Családom is nagyon különböző mint Én, nem igazán beszélek szüleimmel sem, csak a kötelező dolgokat(pl. iskola). A többi velem egykorúak nagyon mások, Én ,,éretlennek" nevezném őket hozzám képest. Egyetlen egy lány volt, akinek beszéltem a problémáimról(ennél sokkal részletesebben, több minden is van), ő kért meg rá. Ő egy erős személyiség, azt mondta, szívesen meghallgat, ha nekem ez segít. Egy idő után azt mondta, hogy elege van belőlem, Én gyenge vagyok, és csak visszatartom Őt, nem szeretne velem beszélni többet. Megbíztam benne, és teljesen megalázva érzem magam emiatt, hogy egyszerűen csak ,,kihasználta" a gyengeségem, mintha csak nevetne rajtam, lenéz. Úgy érzem, az egész világ elfordul előlem. Nem találom a helyem sehol, nem vagyok ide való. Nem tudok semmire sem koncentrálni, iskolára és az egyéb dolgokra sem. Taszítom az embereket. Látják, hogy valami nincs rendben velem, mégsem mondhatom el. Ahányszor megpróbálok dolgokat, mindig egy idő után, nincs energiám/lelki erőm iskola után, kikészülök. Rosszul érzem magam emberek közt. Ilyesmiből ki lehet mászni? Lehet valamit tenni? Próbáljak változtatni? És ha igen, hogy? Nem tudom mit tehetek azon felül, hogy próbálkozom. De már kezdek belefáradni. Bármilyen jellegű véleményt szívesen meghallgatok.

2014. márc. 6. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
mi az a nagy titok, amit nem mersz elmondani senkinek, miért szorongsz ennyire?
2014. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Legközelebb 2x meggondolod kit avass a bizalmadba, és mielőtt tennéd, keményen próbára teszed az adott embert, igy eltudod kerülni ezt, ami most történt veled.Hogy egy ilyen selejt ember a közeledbe lehetett egyáltalán.


Amíg nem próbáltad ki az általad kinézett embert, addig csak olyan dolgokról beszélj vele, ami már számodra nem ügy:)Semmi esetre se olyan dolgokról amik fontosak számodra.

2014. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nevezném selejtnek. Pont őt mondanám erősnek, ebben igaza volt. Csak bánt, hogy megbíztam benne, sokat mondta, hogy nyugodtan írjam, Én mindig megkérdeztem előtte, hogy szeretné-e hallani, azt írta nem teher, ennek ellenére azt mondta elég. Ha az elején azt mondta volna, hogy elég, akkor abbahagyom. Így csak még rosszabb lett.
2014. márc. 6. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is ne kudarcként és csalódásként fogd fel, hogy a lány úgymond "kihasznált", szerintem nem erről van szó.

Így érzett, és ezt őszintén el is mondta a szemedbe, amit tisztelni kell, és tovább kell engedni. Ettől még eshet rosszul, de nem tragédia.

Majd más, másképp áll hozzád.


Ezen kívül szocializálódni kéne. Járd a világot, ismerd meg a világot, ismerkedj szórakozóhelyeken vad idegen emberekkel.

Biztos lesznek kényelmetlen szituációk, de ez mind-mind élet tapasztalat szerzés, minden helyzet hozzád tesz valamit, amiből később profitálhatsz, hogy rutinosabban kezelj egyes helyzeteket.

Mindenképpen változni, fejlődni kell, hiszen erről szól maga az élet!

Nem a célokról, hanem az oda vezető útról.

És ha már a céloknál tartunk, mindig valami apró, biztosan teljesíthető célt tűzz ki magad elé, mert a sikerélmény elengedhetetlen a motivációhoz, az önbizalomhoz, és a fejlődéshez.


Ahhoz, hogy ez a fejlődés a személyiségeddel harmonikusan és egyetértésben menjen végbe, és ne csak magadra erőltess bizonyos dolgokat, ahhoz a tudatos, és a tudat alatti éneddel is akarnod kell.

Tehát akkor jó, ha az egyéniségedből fakadóan vágysz a változásra.

Ebben az agykontroll, és egyes szuggesztiós gyakorlatok segíthetnek.

Pl reggel félórával hamarabb felkelsz, és még félálomban rászánsz félórát arra, hogy mondogatod magadnak a céljaidat, mint ha már megtörtént volna.

Pl : Erős egyéniség vagyok! Vidám vagyok! Az életörömöm miatt szeretnek az emberek! stb. :)

2014. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem. Azt írta, hogy ez őt is bántotta, vagyis végig hazudott. Ha őszinte lett volna, megértem.
2014. márc. 6. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó, hát akkor hibázott...


Remek alkalom a fejlődésre.

Felül emelkedni csak az igazán erősek tudnak!

Bocsáss meg neki, és köszönd meg, hogy addig is meghallgatott, még ha csak hazudta is, hogy valóban érdekli!

És köszönd meg, hogy nem hitegetett tovább, hanem tiszta vizet öntött a pohárba, bevallotta hogy hazudott, és véget vetett ennek az egésznek!

Ez egy tök jó gyakorlat lenne.


Még akkor is, ha nem is mondod el neki személyesen. Csak lásd így ezt a dolgot. És őszintén lásd így.

2014. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt írtam Neki.Nem haragszom rá. Igazából senkire.
2014. márc. 6. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Király! :)

A megbocsájtás a nagy jellemek erénye!



Ez is egy fontos dolog, hogy vedd észre magadon, amikor igazán erős, határozott, és minden olyan vagy, amiről nem is tudod, hogy benned van.

Figyeld magad, analizáld magad, és vedd észre a legapróbb változásokat is!

És ünnepeld meg azokat! :D

2014. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is asonlóképpen szoktam csinálni mint a 4-es...Lefekvéskor ugye a nagy gondolkodás miatt még nem tudsz aludni(legalábbis én nem),az minimum fél óra,és úgy aludj el hogy elképzelsz magadban bizonyos szituációkat,hogy pl. menyerted az xy díjat,híres vagy,minden,híres vagy,mindenkivel jóba vagy,nincs semmi problémád stb.... A szüleiddel meg próbálj meg egy kicsit többet beszélni,elvégre a gyerekük vagy és amiben tudnak,támogatnak...Ha segít,próbálkozz így neten ismeretlenül akárkivel barátkozni/beszélgetni,aztán csak kialakul a személyiséged....Én se vagyok már teljesen az a "mindenkivel leállok és barátkozok" ,mint régen,mivel egyes emberek kinevelték ezt belőlem,mivel egy elég kiköösített személy vagyok,de csak azzal kell törődni aki mindíg kitart a másik mellett


15/L

2014. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!