Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted mennyit fog fel a...

Szerinted mennyit fog fel a saját mondandódból az akivel beszélgetsz?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kelle arra törekedni, hogy minél gyorsabban értsék meg, amit akarsz, s ezt sima motyorékolással és lapos, hangsúlytalan dumával biztos nem éred el. Itt neked kell változtatnod.
2014. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
attól függ kivel beszélek. ha legjobb barátom akkor közel 100%-ot, de ha nem, akkor nyilván kevesebbet, mert sokfélék vagyunk és sokszor félreértjük egymást
2014. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokszor a saját előfeltételezéseinnek megfelelően értelmez, a szavak önmagukban "fogyatékosak", meg az emberek gyakran túl lusták, hogy mondatra rendesen odafigyeljenek.
2014. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állítólag az emberek a körítésre (gesztusok, hangsúly, stb.) sokkal jobban figyelnek, mint arra, amit konkrétan mondasz. A 'hogyan' sokkal fontosabb, mint a 'mit'. Teljesen át is értelmezheti a mondanivalód. Ez mondjuk sokkal kényelmesebb is számukra, mert tudatalatt folyik. Ha valamikor kikapcsolnak, akkor a hiányzó részeket saját veled vagy a témával kapcsolatos előfeltevéseik és a pillanatnyi benyomásaik alapján akár hamisan kiegészítik. Nagyon fontos a hogyan is, hogy tényleg eljusson hozzá az igazi üzeneted.
2014. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ezek szerint nem az számít, hogy mit mondasz ha jól előadod magad egy témában és meggyőzően mondod.

Én úgy vagyok vele ha bármiben állást kell foglalnom akkor előtte a lehető legtöbbet megtudok róla és utána ítélkezem.

2014. márc. 7. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Le fogsz hidalni, de semmi garancia nincs arra, hogy amit mondasz, a másik azt fogja érteni rajta, ezért szokták mondani, hogy nem tudok felelősséget vállalni azért amit mondok, hogy azt fogod érteni rajta amit én meg akartam értetni veled!
2014. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!