Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tanulnom kéne, de alig bírok...

Tanulnom kéne, de alig bírok ébren maradni. Hogy a fityfenébe koncentráljak így az anyagra?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon rágyúrtam az alvásra, rendszeresen tartok ebéd után délutáni sziesztát, ami annyiból áll, hogy késő délután bedőlök az ágyba, és egész éjjel nincs is kedvem felkelni. Sajnos ma is elkövettem ezt a hibát, de kirángattam magam valahogy az álmok sűrű ködéből, de olyan szinten vagyok fáradt, hogy félig most is alszok. Még kéne tanulnom egy jó 2-3 órát, hogyan ébreszthetném fel magam, és tarthatnám meg ezt az állapotot ezidőre? A kávé kizárva, mert attól csak az ebédemet látom viszont. Leginkább lelkileg kéne felkelnem, kéne egy kis motiváció.
2014. márc. 11. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én cssak annyit tudok mondani, hogy mikor ilyen fáradt vagyok mint most te, hiába maradtam fent és "tanultam", kb semmit se ért... jobban járta mvolna ha alszok..

bár.. ha beteszel valami pörgős zenét, attól lehet nem alszol el..

2014. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ma én is extra fáradt vagyok, pedig nekem is kellene tanulnom, főleg így érettségi előtt...


Annyit tudok tanácsolni, hogy feküdj vissza és aludd ki magad, reggel pedig kelj fel korábban, és nézd át amit meg kellene tanulnod. Én ugyan nagyon ritkán tudom erre rászánni magam, de meglepő módon, sokkal hamarabb felfogtam az anyagot ébredés után, mint előző este. :)

2014. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Min. 80 vizsgán estem már túl (egyik sem volt pótvizsga), s valóban ez nem könnyű, amit leírsz, én is hamar álmos voltam. Akkor jöttem rá, hogy voltaképpen eléggé korán fekvő vagyok, így legkésőbb 22.00kor már aludtam és reggel 6-7-kor keltem, friss fejjel. Ha pedig már nagyon fáradt voltam reggel is, akkor azzal bíztattam magam, hogy vizsga után egy akkorát fogok aludni ... napokig :)), s így már azonnal pörögtem is a tanulásra :P.
2014. márc. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy engem is az alvás gondolata tud csak ilyenkor motiválni. :p Érdekes módon, ha nincs dolgozatírós hét, nem ragaszkodom ennyire az alváshoz, szerintem így próbálom kikerülni a tanulást. Most elmegyek fürdeni, aztán meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok. köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 11. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!