Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy koncentráljak a koraszülö...

Hogy koncentráljak a koraszülött babámra, ha most halt meg az édesanyám? :- (

Figyelt kérdés

A baba pici, inkubátorban van. Anyám tegnap hirtelen elhunyt, nem tudom mihez kezdjek most!!


Aki volt ilyen helyzetben, kérem segítsen!! Forduljak orvoshoz? Milyenhez? Úgy érzem, én ebbe most belehalok, olyan kelepcébe kerültem, amilyenben még sohasem voltam eddig :(



2014. febr. 15. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem:(

Remélem a babáddal minden rendben lesz és hamar haza viheted. Ö tudja tartani benned a lelket. Őt fel kell nevelned, boldog gyerekkort kell neki biztosítani, hidd el menni fog csak most még sokk hatása alatt vagy ami érthető. Csak olyan terhet kapunk az élettöl amit el is birunk és meg is tudunk oldani. Ha ugy érzed kell segitség keress is szakembert, biztosan fog tudni segiteni. Hidd el hamarosan jobb lesz a kisbabaádnak szüksége van rád. Ö érte még tudsz tenni nem is keveset. sok eröt kivánok neked ehhez a nehéz időszakhoz.

2014. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben (nem ilyen durvában, azt azért el kell mondanom), úgymond "elnapoltam" a gyászt.

A babádnak szüksége van Rád!

Ha majd megerősödik, hazaadják, beleszoktatok a mindennapokba, akkor vedd elő a gyászt és búcsúzz el az Anyukádtól.


Pszichológus lehet, hogy hasznos lenne!


Részvétem és kitartás!

2014. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom:-((( Férjed, barátod van? Ha igen akkor rá tudsz támaszkodni, és a babádra akiért most élhetsz, segíteni fog átvészelni ezt az időszakot! Tudom, h közhely, de az idő tényleg segít! Kitartás!
2014. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélj erről a pároddal és kérj szakmai segítséget, inkább előbb, mint depresszióba zuhanj.

Talán segít, hogy az a pici élet csak rád és a közelségedre számíthat. Neki most te vagy az édesanyja, ugyanolyan fontos vagy te neki, mint neked az édesanyád. Talán pont emiatt jött ő korábban, hogy könnyebb és ne nehezebb legyen édesanyád elvesztése. Hogy legyen ő, akit szerethetsz, ha ő már nem lehet melletted. Klinikai pszichológus is segíthet, beszélj az orvosoddal, vagy a szülészet vezetőjével a helyzetedről.

2014. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fordulj pszichológushoz, mert ez a kettő így együtt nagyon nehéz... Ha lehet, olyanhoz fordulj, aki élen jár a gyásztanácsadásban. Neked mindenképpen segítség kell, és ne halogasd, menj minél hamarabb!!!
2014. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem..Én is "elnapoltam",bár nálunk kicsit más volt helyzet,keresztapám,akire kb. második apámként tekintettem aznap halt meg,mikor nálam beindult a szülés..Csak a babára gondoltam,és csináltam mindent,mint egy gép..de ez így nem az igazi,vannak napok,mikor eszembe jut,és csak úgy bőgök,de olyankor a kicsire nézek,és csinálom tovább,amit kell...
2014. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnàlom!

Erösnek kell lenned,a picinek nagyon nagy szüksège van ràd!Gondolj arra,hogy anyukàd làt mindent,ès jelen van,ès szeretnè,ha boldogsàgban nevelnèd fel a babàt.Neki arra van szüksège,ès az èlet megy tovàbb.Ha màr hazaviheted a babàt,add àt magad neki teljesen,kölcsönösen adtok majd eröt egymàsnak.Vannak napok amikor èn is szomorú vagyok,mert nem làthatja,a babàm a papàjàt.De tudom,hogy ö làtja,ès büszke ràm,ès a picire.

Azèrt van segítsèged?

2014. febr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Részvétem

Erősnek kell lenned,ott van a kicsi babád, aki most legyen a legfontosabb. Mikor nem vagy bent nála,akkor sírj,üvölts vagy éppen ahogy könnyebben kiadod a fájdalmadat. Aggódsz a babádért, gyászolod anyudat. Lelkiállapotod jelenleg zűrzavaros. De Anyud is azt szeretné,ha a gyermeked lenne az első.

Ha úgy érzed nem megy,mindenképpen keress fel egy pszichológust.

Van segítséged?

Sok erőt kívánok neked, kicsi babádnak mielőbbi hazamenetelt, és boldog,egészséges életet nektek!

2014. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekre koncentrálj, ő adjon neked erőt.

Én is hasonló helyzetben voltam, ahogy az egyik válaszoló írta, elnapoltam a gyászt.

2014. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Részvétem édesanyád miatt, de neked most nem szabad megzuhannod. A kisbabád minden rezdülésedet érzi, nem mehetsz hozzá letargiában, mert azzal hátráltatod a gyógyulását, a fejlődését. Most csakis veleszabad foglalkoznod, anyukád is ezt akarná!

Mekkora a baba és mennyi időre született?

Nekem is koraszülött volt a legkisebb babám, és a koraintenzíven mondták, hovy amikor hozzá megyek, akkor csak vele foglalkozzam lelkileg is, mert megérez mindent. Most Ő a fontos, csakis Ő.

2014. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!