Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai világban miért halad...

A mai világban miért halad előre az, aki hazudik?

Figyelt kérdés
Aki meg saját magát adja, azt lenézik, meg nem foglalkoznak vele.

2014. márc. 15. 17:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Aki hazudgál, több pénzt "keres", aki meg tisztességesen akar megélni, azt meg börtönbe zárják.
2014. márc. 15. 17:07
 2/6 anonim válasza:
Szerintem az intelligens felnőttek éppen ellenkezőleg viselkednek, azaz normálisak. Ha nincs intelligencia, persze, hogy hazudni kell! 14/L
2014. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik genetika témájú könyvben olvastam, hogy azt mondani hogy az életet Isten teremtette, ahhoz nem kell ész, nem kell tudományos kutatómunka a valóság kiderítésére. De a valós tudományos magyarázat kiderítése munka lenne. A munka és gondolkodás helyett egyszerűbb hazudni valamit.
2014. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mirk ***** válasza:

Nincs "mai világ". A tegnapiban sem volt ez másképp.

Mindig is így volt ez és így is lesz. Ha nem így lenne, nem létezne hazugság sem, hiszen nem lenne értelme. Mindenki azért hazudik, hogy neki jobb legyen, vagy egy adott szituációból jobban jöjjön ki. Mindegy, milyen helyzetről van szó, ki lopta el a biciklit, ki ette meg a kolbászt, megcsaltál-e, van-e külföldi munkatapasztalatod, stb.

Érted?

2014. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont had idézzek a Bibliából:

"Ízlik az embernek a hamis úton szerzett kenyér,

de a végén kaviccsal lesz tele a szája."

Vagyis el lehet érni átmeneti sikereket hazugságokkal. De annak árát akár az egész emberiség megfizeti, amiért hagyta a hazugságok érvényesülését. Egy jó példa rá:

Lehetett azt hazudni, hogy a vízautó nem is létezik, vagy hogy Tesla üzemanyag nélküli elektromos autója is csak mese. Viszont az ilyen hazugságnak óriási ára lett. Mert a kipufogógázok éghajlatváltozást okoztak, ami miatt gyakran áll szinte egész Európa víz alatt. Valamint a nyári kánikulákban sok ember meghal. Nem beszélve arról hogy mi pénzt kidobunk üzemanyagra. Na olvassuk csak el ismét az elején az idézetet. Na ugye. A hazugságnak óriási ára van.

2014. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 3. és 5. vagyok ismét.

Aki a hazugságot tűri, az is pórul járhat idővel. "Vétkesek közt cinkos aki néma."

Például a családunk egy életen át tűrte egy hazug testvér és annak férjének folyamatos hazudozását. Tűrtük hogy hülyét csináljanak belőlünk. Pedig tudtuk hogy gazemberek. Mára a hazug testvér is áldozata lett szintén hazug férjének. Elvált tőle és 32 milliót ítélt neki a bíróság, amiért a férj szinte semmit nem tett. Ma arra eszméltünk hogy a család összeroppant, az édesapa sírban van szintén mások hazudozása miatt. Vagyis óriási tandíjat fizettem azért, hogy megtanultam azt az egyszerű szabályt hogy a hazugságot tűrni sem szabad. Hanem ha lehet akkor tudatni kell az emberekkel az igazat és tenni a hazugság ellen amit csak tudunk. Ez olcsóbb. De hagyni a gazembereket, az lesz a drágább, ami idő kérdése.

Amúgy köszönöm Kedves Kérdező, hogy ezt a kérdést feltetted és amit írtam, tovább világosodott bennem.

Továbbá az országban a hazugok előbbre juthatnak, ami által az ország többi lakosa meg hátrébb. Ezért van ma szegénység. Mármint úgy értve, hogy túl sokan élnek a létminimum alatt.

2014. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!