Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen világban élünk?

Miért ilyen világban élünk?

Figyelt kérdés

Bocs,lehet rossz kategória,de annyira rossz olvasni mennyire elkeseredett országban élünk.Ahol nincs munka,és tényleg már általános dolog nyomorúságban élni,vagy munka nélkül.Én szerencsésnek érzem magam még idő előtt fiatalként,hogy van némi keresetem,amit nyelvtanulásra használok fel,illetve szüleimnek adok közös költségbe (rezsi,lakhatás,élelmiszer) nem várják el,de mindegy...

Viszont tényleg ennyire rossz Magyarországon élni?Az,hogy én személy szerint utálok,egy dolog...de csak merő általánosításképpen,nagyon ezt szűröm le,hogy mindenki menekülne,ahogyan tehetné külföldre.miért van ez? Szerintem ez koránt sem divathullám...


2014. febr. 5. 17:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Politikát hagyjuk ki,mert nem provokálásképpen írtam ki a kérdésemet,szóval nem politikai pártokról kérek ócsárolást..az a része nem érdekel!
2014. febr. 5. 17:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert tönkrecseszték az országot. Az emberek elkeseredettek, pesszimisták. Eltűnt már a segítőkészség, udvariasság. A történelmünket, kultúránkat is elnyomják. Ha a mai fiatalokra nézek (erősen a többségre, nézik a tv-ben a sok értelmetlen szart) olyan buták, hogy elkeserítő látni/hallgatni őket. És még sok minden miatt, de hirtelen ezek jutottak az,eszembe, mert számomra a közhangulat nagyon fontos. Az pedig nem virágzik. :( De lehet, csak én élek rossz helyen és az összes ostoba, bunkó ember épp ide települt?
2014. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen van valóságalapja a dolgoknak jelentősen,amelyet felvázoltál.
2014. febr. 5. 17:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a politikát kihagyjuk, akkor nincs semmi oka.
2014. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ja persze,te mert mindent a politika irányít? akkor hord el magad az TV-és Hír-tvre..mert ott kapod az agymosást,te sötét..már megmondtam,hogy nem érdekel a politikai aberáltság!
2014. febr. 5. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted a közember tehet róla, hogy nincs munkahely, hogy siralmasak a fizetések, és hogy úszik az ország az adósságban?
2014. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kevésbé,mert a magyar egy megalkulvó szarrágó nép...ehhez nem igazán kell még politisieren....csak,hogy lásd a dolgokat,de persze mit értesz te te ehhez,csak MSZP,meg FIDESZ mi? lófaszt,itt nem erről szól a dolog,hanem mint EMBER mit gondolsz miért nem politika rovatba írtam a dolgot.
2014. febr. 5. 18:35
 8/10 A kérdező kommentje:
de állítom,sex rovatba kellet írnom ,csak családi kapcsolatok...mert titeket csak ez vonz,minél erkölcs telenebb téma pl. megerőszakoltam a hugom,és gyerekem lesz,a párom örökli a házat és lesz 20milliója,vagy pedig 26évesen 8általánosom van és nem kapok melót...erre tudtok ti írni,vagy arra hogy orbán viktor melyik pinaszőrszálat szagolja ki az adók terén,hát komolyan :D
2014. febr. 5. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Ördögi kör ez : globális szinten elkezdődött a gazdasági válság, amely mindenkire hat ( kivétel nélkül ) és az, aki nem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel, az egyre degradáltabbá válik emberileg, mert az anyagi nyomor kihat az egyéni viselkedésre, az egyéni viselkedések összege pedig egy egész országra kihat.


Sokan azt a kérdést teszik fel, hogy egy ilyen helyzetben hogyan lehetne másként viselkedni ? Pont az ilyen hozzáállású személyekkel van a gond.

Aki csak ennyit fog fel az egészből, hogyha rosszul mennek a dolgok, akkor egyből ki kell fordulni az emberi mivoltból és úgy kell viselkedni, mint aki szellemileg visszafejlődött és csak a pillanatnyi indulatoknak és ösztönöknek él ( jelenség, amely idővel be is következik ) , az ilyen személy az, akiben semmilyen jelentős fokú intelligencia nincs és azért süllyed le a söpredék szintjére, mert azt látja, hogy mások is ilyenek és ez az egyetlen módja annak, hogy ő bármit is elérjen.

Ezért nem fog egy ilyen személy fejlődni, ezért nem fog semmivel sem hozzájárulni a társadalomhoz, mert számára a legkézenfekvőbb utat választja, azaz a degradált, értékvesztett, alávaló, erkölcstelen mivoltot, amelynek egyetlen célja minél könnyebb módon előnyökhöz jutni és ezáltal biztosítani a túlélést, az eszközök már nem számítanak ( és a hátralevő értékek , azaz azoknak hiánya, sem számít már, mert a profit nem az értéktől függ ). Viszont ugyanakkor egy ilyen élet a fejlődés ábrándját képezi sokaknak, mivel az anyagi nyereséget és sikert tekintik az egyetlen jelentős egyéni fejlődésnek, ezért nem érdekli már őket ( sőt még csak meg sem fordul a fejükben ), hogy szellemi vagy morális téren hogyan állnak. Végtére is , ezt már senki sem kéri számon attól, aki anyagilag és karrier terén sikeresnek számít, mert ezen utóbbi szempontok azok, amelyekre mindenki pályázik és amelyeket egyre nehezebben lehet elérni, ezért nincs már idő és ok azért, hogy talán az értékesebb, elvontabb dolgokat az emberiség figyelembe vegye ( ez egy ilyen korszak, volt ez még így se és talán lesz is , de jelenleg ez a meghatározó helyzet ).

2014. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Morális ez a szón szerintem viatkozhatnánk,ma mivé fajult....de van amit ez a bölcsész mond :D Danke dir für die antwortung :D ez csak egy felmérés volt.Egy felsőbbrendű faj szemében,ám megkell hagyni első és 3.válaszadó nem mond baromságot....
2014. febr. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!