Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek kezdek depressziós...

Szerintetek kezdek depressziós lenni? Lehet ez még rosszabb?

Figyelt kérdés

Észre vettem hogy az utóbbi hónapokban sokkal cinikusabb vagyok és negatívabb is ami sosem volt rám jellemző idáig. Szinte mindenben megtalálom a rosszat az ismerősök kisbabás fotóitól kezdve néhány ismerősig. Van hogy megpróbálok javítani ezen, egy napig talán sikerül is arra koncentrálnom hogy jobb lesz, de mikor csalódok akkor még rosszabb állapotba kerülök. Ma azon is gondolkoztam hogy jobb lenne meghalni és miként lehetne ez lehetséges, úgy se lesz már normális életem. :S

A maradék eszemmel tudom hogy ezek nem normális dolgok és szeretnék ezen javítani. De már annyiszor próbáltam és egyáltalán nem lett jobb az életem.

Létezik hogy nem vagyok életképes?


2014. márc. 20. 20:30
 1/8 Ciaa válasza:
Tarts ki és gondolj arra, hogy nem vagy egyedül! Keress valakit akinek kipanaszolhatod a dolgokat és a támaszod lehet.
2014. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Örülj az apró dolgoknak, nálam ez bevált. :) Sose nagy távokban gondolkodok, hanem mindig keresek valami kis apróságot ami örömet okoz, és így a hangulatom is sokkal jobb, egyszerű, de nagyszerű. :)
2014. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van egy mondás, ami nagyon igaz: "minden rosszban van valami jó". Bármi rossz történik Veled, keresd meg, hogy abban éppen mi a jó, és egy idő után automatikusan mindennek meglátod a jó oldalát. Ezt hidd el, mert én ezt évek óta gyakorlom és működik, s ettől pozitívvá váltam.
2014. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva, ebből még nem derül ki, hogy depressziós vagy-e, de annyi igen, hogy nem érzed magad jól a bőrödben. Hadd kérdezzek én is! Tapasztalsz magadon ilyen tüneteket, hogy nem érdekel semmi, nem okoz örömet semmi, nincs kedved senkihez, semmihez, étvágytalanság, álmatlanság, fáradtság?
2014. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, nincs munkám, a barátaim egy kivételével lemorzsolódtak, szerelem nincs, és ma elszúrtam a szóbeli nyelvvizsgám. Legalább is úgy érzem. :(
2014. márc. 20. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Motiválatlanságot és megfáradtságot érzek. Étvágytalan nem vagyok, pont ellenkezőleg, amióta ez a rossz időszakom van még túlzásba is viszem :/
2014. márc. 20. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van egy adag depresszió a háttérben, de amíg nem muszáj, ne menj el orvoshoz. Onnantól kezdve járhatsz rendszeresen, teletömnek gyógyszerekkel, aztán ki tudja mi lesz belőle. Inkább javaslom a meditációt, agykontrollt, és a testmozgást. Itt a tavasz, menj ki a szabadba, akár csak sétálni, de minden nap, legalább egy órát, és hidd el, fel fog tölteni pozitív energiákkal, és rögtön érezni fogsz némi változást.
2014. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

lehetséges, manapság nincs sok kilátása az embereknek, ez egy ilyen kor. az utolsóval egyetértek, az orvosok alapvetően hülyék, sőt, érdekük, hogy gyógyszerrel tömjenek, a legtöbb kabaréterápi nem működik, illetve az optimista közhelyeket sem ajánlom. sokkal inkább egy jó társaság kell, aki támaszt nyújt, mellé egy önismereti "tanfolyam", ökontroll, és lehet meditálni is, persze ismerni kell a megfelelő technikákat, nem csak imitálni. leginkább persze az változtat ezen, ha a rossz helyzetből kikerülsz, van ilyen, hogy sok rossz jön össze. egy kis sikerélmény is segíthet ezen, illetve alapvetően egy jó táplálkozás és életmód. a friss levegő és a testmozgás boldogsághormonokat komponál.


a csokit-kávét meg ehehz hasonló drogokat nem ajánlom, mert azoknak pont az a tulajdonságuk, hogy hirtlen dobnak meg, aztán visszaesel, depresszió, alvászavar, koncentrálási problémák, nem beszélve pl cukorbetegségről és hasonlók.


az életképesség inkább szerencse kérdése manapság.

2014. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!