Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kulfoldon vagyok, es szeretnek...

Kulfoldon vagyok, es szeretnek hazamenni, de az alabbiak miatt nem merek, a dolgaim pedig olyan "se elore se hatra" helyzetben stagnalnak, ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

Szoval, most mar het es fel eve vagyok kint, egy osztondijjal sikerult anno kijonnom. Azota itt is elvegeztem az egyetemet, de ez nem fontos most.

Amikor kijottem, megfogadtam, hogy lefogyok, mert otthon eleg sok diszkriminacio ert emiatt, az volt a vagyam, hogy bebizonyitsam, igen, kulfoldon megcsinaltam mindent, amit akartam, meg sokkal szeb is lettem.

Noha nem vagyok az a tipikus kover-szele-hossza egy, golyo alkat, magas vagyok es hosszu labu alkat, nem is alma hizasu, inkabb olyan csipos pocis vagyok, viszont kismellu es vekony dereku - az aranyoknal legalabbis a derekam mindig megvan.

Kabe ilyen az alkatom, mint a fekete-feher kabatos, fekete szoknyas lanynak, csak kis mellekkel, es elorebb allo pocival:

[link]

Ket evvel a kijovetel utan sikerult is lefogynom, nagyon jol neztem ki, de akkor meg nem tudtam hazamenni a tanulmanyaim es anyagiak miatt.

Igazabol mindig arra keszultem, hogy otthon ervenyesuljek, a szakma konvertalhato, szoval ezzel nem is lenne gond. A gond azzal van, hogy jott egy sibaleset, amikor fel evig kellett fekudnom, ezzel sajnos a leadott kiloim is mind visszajottek, plusz 6-8 kiloval.

Ugyhogy most ott tartok, hogy nem merek hazamenni, mert felek, hogy ki fognak rohogni, es sikertelen embernek fognak tartani.

Igen, tudom, le lehetne fogyni ujra, csak eppen idokozben mar majdnem 30 eves vagyok, es osszessegeben nagyon szegyellem magam, amiert nem tudtam elerni, amit akartam.

Itt kint pedig egyre kevesebb az ember korulottem, egyre jobban belekerulok egy ordogi korbe, es nem akarom, hogy ez igy legyen, de nem talalok megoldast.

Kerem, az irjon csak, aki joszandekkal tud irni, aki gunyolodik, azonnal jelenteni fogom, segitseget kerek, nem mocskolodast. Koszonom elore is, aki ir!


2014. márc. 23. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
1.Gyere haza mielőbb, ne bujkálj. 2.Fogadd el magad. Lehet hogy a kettő együtt rendbe teszi a lelked, találsz itthon értelmes, jó munkát, és még a baleset előtti versenysúlyod is renbejön.
2014. márc. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Brian79 válasza:

Nyugi.

Nem fognak sikertelen embernek tartani. Mégis rajtad kívül ki tud arról, hogy az egyik célod a fogyás volt, amikor elköltöztél? Valószínűleg senki. Akinek pedig ezt elmondtad, ha elmondtad, az szerintem áll annyira közel hozzád, hogy ne gondoljon ilyesmit.

Téged személyesen ez lehet hogy zavar, és kudarcként éled meg, de külföldről visszatértként senkit nem fog érdekelni, hogy hogy nézel ki! Majd' 8 évet éltél kint, elvégeztél egy egyetemet, dolgoztál a szakmádban, érvényesültél egy idegen országban... Te egy sikeres ember vagy! Most pedig haza fogsz menni, és otthon építed tovább a karriered. Ha bárkitől negatívumot fogsz majd hallani az alakodra vonatkozóan, az hidd el, nem annak fog szólni, hogy hogy nézel ki, hanem az irigység beszél majd belőlük, hiszen ők soha nem lennének arra képesek, amit te már véghezvittél.


Az alakformálást pedig Magyarországon is lehet végezni. Nem tudom ugyan, hogy most hogy nézel ki (a lány a képen elég jól) :), de ha jobban fogod magad érezni a bőrödben, az emberek is szebbnek fognak látni. Ha egyszer meg tudtad csinálni, meg tudod másodszorra is, és ne érdekeljen, hogy az hol történik, a szervezetednek és az önbecsülésednek mindenhol jót tesz majd.


Fel a fejjel, nagylány, és kitartást!

2014. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha elfogadja magát, azzal pont nincs arra kapacitálva, hogy újra lefogyjon. Közhelyek halmozása helyett gondolkodni sem ártana válasz előtt. Kérdező: szimpatikus, hogy ennyire tartod magad az önmagadnak kitűzött célhoz, DE szerintem te toronymagasan te vagy az egyetlen, aki ezzel foglalkozik ilyen szinten, mindenki más már vagy elfelejtett vagy a világraszóló fogadalmadat felejtette el, hiszen évekről van szó. Írásod értelmesnek tűnik, azonban ha hagyod, hogy felemésszen a megfelelniakarás ilyetén mértéke, a kifelé élés ilyen volumene, akkor vagy csak igazán elveszett ember. Tehát ez a kettő eléggé összeegyeztethetlen nekem, ennél neked több eszed van, nem egy feledés homályába veszett ígéret miatt fognak melletted maradni vagy elhagyni az emberek, ezt túldimenzionálod érzésem szerint. Realitása annyi, hogy a filigrán nők kelendőbbek, ez tény. Ugyanakkor hagyj magadnak időt, ez is a tanácsom. Nekünk, magyaroknak meglehetősen keserű szokott lenni az anyaországra való visszaváltás, nem kell részleteznem miért. Bár nem tudom mi a szakmád, nem lehetetlen itthon sem egzisztenciát teremteni, csak a megfelelő területen szerzett tudás és tapasztalat kell hozzá. Ehhez rögtön jön, hogy ugyanezért kint többet kapnál, de... Biztos, hogy a jelen ország az okozója az körülötted lévők elszállingózásának? Talán ez egy ilyen időszak, talán te is változol, talán idehaza is pont ugyanez lenne.

Ha meg belekerültél a "se gyökerem, se jövőm" helyzetbe, akkor a visszaköltözéssel jóllehet csak a ping-pong effektet erősítenéd. Ezeket igazából te érzed. Külhönban jobban kiütközik a szeretethiány, de van-e, maradt-e ténylegesen idehaza akkora hátországod, hogy ezen érdemes legyen dilemmázni? Vagy itthon is kezdhetnél építgetni az elejéről. Ezeket kell számba venned.

2014. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7 éve kint vagy.. akkora kultúrsokk lesz neked visszatérni, plusz itt ugyanúgy elölről kell majd kezdened mindent, a munkát, a barátkeresést, mindent, mert nagyon jól hangzik az, hogy "vissza"jössz, de azóta már semmi sincs ugyanúgy, ezek szerint 7 éve nem láttad a barátaidat... itt is egyedül leszel, munkád sem lesz, alacsonyabb az életszínvonal, ráadásul egy rossz szót nem szólhatnál semmire, mert te lennél a fura külföldi, aki magasan hodja az orrát... A súlyod sehogyan sem jön ide, azt túlkombinálod, párkeresésen kívül sehol nem számít, de a többit jól fontold meg. Ismerőseim 6 évig éltek külföldön, hazajöttek, hogy az időközben született gyerek Magyarországon nőjön fel, majd kevesebb mint egy év után üvöltve rohantak vissza... Gondold meg, mennyire eresztettél már odakint gyökeret, ezt neked kell érezned, de a régi emlékeidre ne támaszkodj, itt bizony a nulláról kell újraépítened az életedet.
2014. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csodalatos hogy itt ennyi jo es ertelmes ember van :) halasan koszonom mindannyiotoknak <3 sokat segitettetek, jaj, most el is pityeredtem, meg visszajovok valaszolgatni kesobb! :)
2014. márc. 24. 01:06
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem semmiképp se gyere haza. építs odakint baráti kört, de itt legalább még 2 évig nem fog változni semmi. ha a választásokon nem lesz változás, akkor meg 10-15 évre is nyomorba süllyed az ország. itt nincs munka, ha nem műszaki mérnök vagy, akkor nem fogsz érvényesülni. sőt, az is csak akkor, ha van tapsztalatod. sok olyan történetet hallottam, hogy egyáltalán nem értékelták a külföldi munkát, és inkább visszamentek külföldre.


ha már megvannak a kapcsolataid és a leendő munka, és kiszűmoltad mennyit keresnél vele, akkor jöhetsz, vakon ne.


a legkisebb baj a kövérség lenne, hidd el. itt a főnökök nagyon tahók és rengeteget kell robotolnod alamizsnáért, mert ha kirúgnak 10 másik jön helyette aki lábat csókol.


én örülnék, hogy van pénzem sielni meg kijutottam egy élhető országba.

2014. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Brian79, koszonom amit irtal.

Valoban nem tudjak. Marmint a fogyasitervem.

Amit tudnak, az annyi, amennyit leirtam.

Rendes pasi lehetsz, boldog ember a Te feleseged. :) Igyekszem igy szemlelni, ahogy irtad, ez a helyes szemlelt.



Téged személyesen ez lehet hogy zavar, és kudarcként éled meg, de külföldről visszatértként senkit nem fog érdekelni, hogy hogy nézel ki! Majd' 8 évet éltél kint, elvégeztél egy egyetemet, dolgoztál a szakmádban, érvényesültél egy idegen országban... Te egy sikeres ember vagy! Most pedig haza fogsz menni, és otthon építed tovább a karriered. Ha bárkitől negatívumot fogsz majd hallani az alakodra vonatkozóan, az hidd el, nem annak fog szólni, hogy hogy nézel ki, hanem az irigység beszél majd belőlük, hiszen ők soha nem lennének arra képesek, amit te már véghezvittél.


Az alakformálást pedig Magyarországon is lehet végezni. Nem tudom ugyan, hogy most hogy nézel ki (a lány a képen elég jól) :), de ha jobban fogod magad érezni a bőrödben, az emberek is szebbnek fognak látni. Ha egyszer meg tudtad csinálni, meg tudod másodszorra is, és ne érdekeljen, hogy az hol történik, a szervezetednek és az önbecsülésednek mindenhol jót tesz majd.


Fel a fejjel, nagylány, és kitartást!

2014. márc. 30. 04:28
 8/10 A kérdező kommentje:

3. valaszolo, lenyegesek a kerdesek, amiket irsz.

Szeretnem hinni, hogy ugy van, hogy nem foglalkoznak velem annyira, de az abra nem ezt mutatja.

A megfelelni akaras valoban olyan dolog, ahol tudni kell hatarokat huzni, azert ebben tudom a hatart.

2014. márc. 30. 04:35
 9/10 A kérdező kommentje:
4. valaszolo, a kultursokk, hat igen, szembetunoek a kulonbsegek. Valoban sokakat ismerek en is, akik visszarohantak, es par het utan en is mindig orulok, ha nem kell bunko es kulturalatlan emberekkel talalkoznom, fancsali eladokat neznem, logikatlan, tulbonyolitott es rugalmatlan burokraciaval talalkozni.
2014. márc. 30. 04:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Mit ertesz azalatt, hogy "sokan nem ertekeltek a kulfoldi munkat, es aztan visszamentek kulfoldre" - ez mit takar?
2014. márc. 30. 04:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!